Všichni teoreticky víme, jak správně by se měly vychovávat děti. Nicméně, kvůli nedostatku času, trpělivosti a stresu děláme opak. Shromáždili jsme 7 hlavních pravidel, které by měly každému rodiči otevřít oči o správném vývoji dětské osobnosti.

Základní tip: neustřihněte dítěti křídla. Jakmile je roztáhne, nezklame vás!

1) Běžný rodič tráví celý svůj čas s dítětem a své koníčky a zájmy dává stranou. Moudrý rodič se stará i o sebe a totéž učí i své děti.

2) Běžný rodič dělá s dítětem celý večer domácí úkoly. Moudrý rodič si myslí, že dítě by mělo být odpovědné za to, aby si je udělalo samo. Pokud něčemu nebude rozumět, pak až přichází rodič, který ho přijde „vysvobodit“. Pointou je, že dítě zvládne některé věci i bez pomoci dospěláků.

3) Mnoho rodičů chce něco odčinit nákupem dárků. Správný rodič dá svému dítěti menší částku peněz na kapesné. Mělo by se naučit, jak s penězi hospodařit a že existuje možnost, aby si je šetřilo na něco, po čem touží. Rodič by měl tento proces monitorovat a v případě problémů zakročit. Věřte, zjednodušíte tak budoucnost svého dítěte.

4) Maminky a tatínkové často neumí porozumět špatnému chování jejich dítěte. Chtějí ho okamžitě uklidnit. Moudrý rodič se snaží pochopit příčinu a pomáhá ji vyřešit.

5) Běžný rodič chce vychovat především důstojného a úspěšného člověka. Moudří rodiče se snaží mít s dítětem důvěrný a přátelský vztah.

6) Často rodič chrání své děti před různými problémy a někdy dělá to, o co ho nikdo neprosí. Moudré maminky a tatínkové umožní dítěti dělat chyby, protože jen takto se dokáže ze svých chyb poučit.

7) Jsou případy, kdy rodič dovolí dítěti vše, jen aby nezačalo křičet či plakat. Děti to umí zneužít, o tom není pochyb. Moudrý rodič si nenechá skákat po hlavě, umí si prosadit svůj osobní prostor i zájmy dítěte.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015