Sázeli jste někdy na výsledky sportovních utkání? Pak pravděpodobně víte, že existují různé weby, jež vám nabízí tipy, na koho vsadit. Velmi podobně funguje sociální obchodování.

Sociální obchodování je strategie, kdy kopírujete obchody někoho jiného. Je vhodná pro lidi, kteří nechtějí strávit spoustu času hledáním dobrých investičních příležitostí a strategií. Abyste takto mohli investovat, je ovšem nutné najít platformu, jež sociální obchodování umožňuje.

eToro – nejlepší místo pro sociální obchodování

Když se řekne sociální obchodování, spoustě lidem se vybaví platforma eToro. Právě ta je průkopníkem této techniky. Na eToro.com si můžete založit účet a pak už jen kopírovat investice zkušenějších obchodníků. Kopírovat lze pouze obchody uživatelů, kteří prokázali znalosti a schopnost zisku. Přesto se vám může stát, že začnete kopírovat obchody někoho, kdo se dostane do ztráty. Ve světě obchodu je to běžné. Buďte trpěliví, akcie možná zase vzrostou a vy své peníze získáte zpátky. Nejjistější je diverzifikovat své portfolio, tedy nekopírovat pouze jediného obchodníka, nýbrž vybrat si jich několik.

Co čekat od platformy eToro?

Na eToro lze obchodovat akcie, komodity, měnové páry, kryptoměny, ETF a burzovní indexy. Při registraci budete muset doložit kopii osobních dokladů, peníze lze vkládat přes přes platební kartu, bankovní převod, PayPal a Skrill. Minimální vklad je aktuálně nastaven na 200 USD. Poplatky jsou účtovány na základě rozdílu mezi kupní a prodejní cenou (tzv. spread), dejte si každopádně pozor na poplatek za neaktivitu účtu. Platíte, jestliže se ke svému účtu nepřihlásíte déle než 12 měsíců.

Pokud o obchodování uvažujete, každopádně je dobré začít nejdříve nanečisto prostřednictvím demo účtu. Ten eToro nabízí, je vynikající pro seznámení se s platformou. Až se s ní naučíte pracovat, začnete obchodovat za reálné peníze.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015