EzoterikaSlovo esoterický je odvozeno z řečtiny, znamená – skrytý, tajný. Dá se říci že se v podstatě shoduje se slovem okultní, nebo také mystický. Vysvětlit význam tohoto slova není zcela jednoduché, protože v sobě skrývá mnoho, čemu nerozumíme, co nelze chápat pomocí logického myšlení.

Odhalujeme zde skryté pravdy pomocí nekonvenčních prostředků. Za hranicí vědy jsou ještě další možnosti poznání. Esoterika je vlastně protikladem materialisticky pojatého světa.

Člověku je dána jistá vyšší úroveň tvořivosti, vytváří si sám své duchovní idey i když je v mnohém omezen způsobem života, výchovou, životem který mu vnutila civilizace. Samozřejmě nezatracuji vědecký vývoj, ale ideálem by bylo sladit ho i s vývojem duchovním. Jelikož vědecký vývoj postupuje rychleji, dochází ke konfliktu.

Esoterika je poznání tajemných, ale smysluplných souvislostí.

Struktura světa je svým způsobem obsažena ve struktuře nejhlubších vrstev lidského vědomí. Pak je otázka kde se ty vědomosti vzaly. Možná jsou zkušeností všech generací lidí, kteří kdy žili na zemi. Takže docházíme k tomu, že pravděpodobně poznání souvislostí je nejdůležitějším aspektem našeho života.

Magie

Pokud v sobě to povědomí máme stačí poznávat sám sebe. Když to řekneme takto, zní to velice jednoduše, to co považujeme za dobré by se zkoumalo snadněji než to co považujeme za špatné. Stačí přece zavřít oči a nevidět.

Dále nám poznání komplikuje rozmanitost lidského druhu. Každý člověk má jiné představy o tom co je dobré a co je špatné (svědomí), proto i kdyby se jedinému člověku ze všech podařilo poznat vlastní podstatu je teprve na začátku.

Zodpovězení jedné otázky přináší mnoho dalších na které neznáme odpovědi.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015