homeopatikaJaká homeopatika nám můžou pomoci řešit stres, trému a úzkostné stavy?
 

STRES


NUX VOMICA 9 nebo 15 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně
 – použití: Přecitlivělost na podněty způsobující zvýšené podráždění. Nesnášenlivost jakéhokoli odporu. Pracovní přetížení kompenzované alkoholem, tabákem, kořeněnými jídly a léky, které zhoršují celkový stav a zažívací funkce.

IGNATIA AMARA 9 nebo 15 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně
 – použití: Rozvoj obtíží následkem prožitého stresu, hádky nebo citového otřesu. Celková přecitlivělost ke všem zevním vlivům, provázená pocitem bubliny v krku a tlakem na prsou, který nutí k hlubokým nádechům. Zlepšení obtíží rozptýlením a zábavou.

ARGENTUM NITRICUM 9 nebo 15 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně
 – použití: Chaotický neklid, neklidné, roztěkané jednání. Strach, „že se něco nepodaří", s psychicky podmíněným  průjmem, bolestmi žaludku a křečemi v břiše.

ARSENICUM ALBUM 15 nebo 30 CH
 – dávkování: 5 granulí 1x denně
 – použití: Stres, při kterém převládá úzkost.

STAPHYSAGRIA 15 nebo 30 CH
 – dávkování: 5 granulí 1x denně
 – použití: Konfliktní situace, způsobující pocit méněcennosti, rozhořčení nebo trápení, s následným uzavřením se do sebe a nedůtklivostí.

CHAMOMILLA VULGARIS 15 nebo 30 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně
 – použití: Snadno podrážděný, nervózní dospělý jedinec, přecitlivělý na bolest, u něhož častěji dochází k záchvatům zlosti.

NATRUM MURIATICUM 15 nebo 30 CH
 – dávkování: 5 granulí 1x denně
 – použití: Citový otřes vyústí k uzavírání se do sebe, k izolaci a ztrátě chuti ke komunikaci (to platí i pro nejbližší okolí). Postižený odmítá útěchu a chce si vše vyřešit o samotě.
 

TRÉMA A ÚZKOSTNÉ STAVY


GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 nebo 30 CH
 – dávkování: 5 granulí večer před očekávanou událostí, 5 granulí ráno a 5 granulí 1 hodinu před emočně náročnou situací
 – použití: ztráta sebedůvěry,  „zmrtvění strachem",  neschopnost soustředit se, výpadky paměti. Slabost ve svalech, třes, emoční průjem nebo silné nutkání na močení.

ARGENTUM NITRICUM 9 nebo 15 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně 3 dny před obávanou události a v den, kdy se má konat
 – použití: Neklid, unáhlenost, úzkost se snahou ukončit věci s předstihem. Tréma navozuje neovladatelný průjem. Strach z výšky, z davu, z uzavřených prostor.

IGNATIA AMARA 9 nebo 15 CH
 – dávkování: 5 granulí 2x denně
 – použití: Přecitlivělost na nepříjemné emoce. Pocit knedlíku v krku pro stah krčních svalů, pocit stahu hrudníku s potřebou nadechnutí, nespavost. Zlepšení rozptýlením.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015