Zdroj: freeimages.comMěsíc lásky začne klidně a vlídně, příjemné klima v přírodě i ve vztazích bude lákat k tradičnímu líbání se pod třešní (1. květen). Úplněk ve znamení Štíra, který nastává 4. května, však vše trochu přiostří. Budeme se cítit podráždění, přecitlivělí a lehko se nám může stát, že budeme reagovat unáhleně.
 

Přibližně od poloviny května budenarůstat dynamika všeho dění. Novoluní proběhne 18. 5. 2015 ve znamení Býka.Komunikace bude rychlá, přátelská, pocítíme touhu ke stěhování, cestování i novému podnikání.

Vášeň bude cítit na každém kroku, ale po 22. květnu může být tempo až trochu závratné a může se nám zdát, že je toho na nás trochu moc. Na řadu mohou přijít různé hraniční projevy, extremismus, ale i havárie a zemětřesení.

Pár zábavných pranostik na měsíc květen:

Když se v máji blýská, to si sedlák výská.

Před Servácem není léta, po Serváci s mrazy veta. (13. 5.)

Svatá Žofie pole pochčije. (14. 5.)

Urban krásný, vyjasněný – hojným vínem nás odmění. (25. 5.)

Beran

BERAN

Mars, který se pohybuje Býkem, se v polovině měsíce se přesune do Blíženců. Berani budou pod vlivem planet řešit peníze, majetek, hodnoty a čeká je měsíc plný aktivit.

 

Toto období je také vhodné na finanční transakce. Hvězdy však naznačují, že i když začátek května Beranům v lásce přál, může dojít v jeho polovině k zásadním změnám doma, v rodině.

 

I po zdravotní stránce by se měli mít Berani na pozoru, a to až do 23. května. Nejlepší bude zpomalit pracovní tempo a moc se nestresovat.

Býk

 

BÝK

Tento měsíc bude pro Býky zlomový. První polovina měsíce bude hodně o vztazích. Jak osobních, tak pracovních.  Bude potřeba si spoustu věcí ujasnit a naplánovat jak dál.

 

Býkům pomůže buď intuice, anebo se dozvědí nějakou novou důležitou informaci. Býci, všímejte si všeho a nic nepodceňujte! Novoluní ve vlastním znamení přináší mnoho energie a chutě začít něco nového. Je potřeba této příznivé energie využít. 

 

Právě v tomto období by se Býci měli zamyslet nad tím, kým chtějí být a kam chtějí jít. Když si vytvoří jasnou představu, měli by si udělat vizi a naplánovat další kroky. Přesně to se po nich právě nyní chce.

Blíženci

 

BLÍŽENCI

Tento měsíc to ve vašich vztazích docela ožije. Pocítíte květnovou sílu lásky. Jestli ještě partnera nemáte, nejvyšší čas a také nejlepší šance to změnit. Bylo by příjemné prožít léto s někým po boku.

 

Pracovní záležitosti budou spíše nudné, i když mezi třináctým a dvacátým vás čeká nějaké ne zrovna nejlepší překvapení, se kterým si budete muset rychle poradit.

 

Od výsledku bude záležet i to, jestli se vaše finanční situace trochu zlepší nebo jestli všechno zůstane při starém.

Rak

RAK

Minulý měsíc se mohlo zdát, že jste prošli drastickými finančními změnami. Pravděpodobně jste zažili v tomto směru své výšky i pády. Tento měsíc si však s finančními problémy poradíte hravě.

 

Neměly by nastat žádné komplikace. To, že se cítíte skvěle je vidět i na vašem zevnějšku. Raci jsou oslniví a okolí si toho nemůže nevšimnout. Hvězdy také naznačují, že přijde na řadu změna image, ale i celkového pohledu na svět.

 

Tato změna bude mít ne právě nejlepší vliv na vaše blízké a na zlepšení vašich vztahů. To však nevadí … alespoň se oddělí zrno od plev.

 

Lev

 

LEV

Celý rok 2015 bude pro vás rokem, ve kterém máte ukázat, v čem jste výborní, rozvinout nápady, které ve vás třímají. A právě květen je měsíc, který vás může posunout dál, otevírají se dveře k nové kariéře.

 

Dne 18. 5. 2015 proběhne novoluní ve znamení Býka. V tomto období, bude vaše mysl doslova geniální. Vaše schopnosti omráčí okolí. Klidně jděte a řekněte si o zodpovědnější pozici, o povýšení. Přihlaste se na konkurz. Jděte do soutěže. Jste jedineční, jste oslniví. No prostě jste Lvi! Otevírá se vám nová kariéra.

 

Nenechte se zastavit ani přetrvávajícími potížemi v partnerství, nechte je v máji ještě u ledu.

Panna

 

PANNA

Nebudete se cítit ve své kůži, živelnost, která ovládne v květnu celý svět, vám nebude příliš vhod.

 

Snažte se vidět svět v lepším světle a nenechte se ani zaskočit minulostí, která může tento měsíc bolestivě vyplavat na povrch. Nepodléhejte přílišné malichernosti a pokuste se ve všech těžkostech najít perspektivu.

 

S každým dalším dnem vám bude líp a léto všechny starosti zahladí. To vám slibuji!

Váhy

 

VÁHY

Tento měsíc přijdou k řešení peníze a vaše staré finanční nesrovnalosti se začnou hlásit o slovo. Uvidí se, jak jste na tom.

 

Pokud si důvěřujete, povedou se vám dluhy splatit, pokud však ne, potíže na sebe nenechají dlouho čekat. Tak nepřestávejte věřit na zázrak a jděte do toho!

 

Konec měsíce už bude rozhodně lepší, naplní ho radost, vášeň, cestování a přátelská komunikace.

Štír

 

ŠTÍR

Úplněk ve vašem znamení dá Štírům pořádně zabrat. Bude to kolem vás pořádně jiskřit. Vždy se říkávalo, že když je úplněk ve znamení Štíra má magickou noc, Štíří energie jsou silné energie.

 

Ale žijeme v moderní době a tak vy si budete muset milí Štíři pod vlivem tohoto úplňku srovnat v hlavě, co vám vadí. Možná vás někdo zkritizuje. V každém případě byste měli dokončit nějakou akci, kterou jste začali v minulosti. A když něco neukončíte sami, možná to za vás udělá někdo jiný.

 

A to nemusí být zrovna příjemné! Koncem měsíce se však vše naštěstí dostane do normálu, a vy zjistíte, že vše vnímáte jinak než dřív. Bude to dobré zjištění …

Střelec

 

STŘELEC

Jako vždy jste zbrklí. Takže klid, radí horoskop na květen. Finančně si značně polepšíte, nečekané příjmy vás jistě potěší, ale vyhněte se prosím unáhlenosti.

 

Zdraví nemáte nejlepší a stres by se na vás mohl nepěkně podepsat. Věnujte se meditaci a připravte se na těle i na duchu na období, které přichází.

 

Udělejte si pořádek ve svých hodnotách i ve vztazích, ať nový svěží vítr vás najde připravené ke změně.

Kozoroh

 

KOZOROH

Podle horoskopu byste se měli kolem poloviny května hodně zmobilizovat. Vyhrňte rukávy a vrhněte se na práci s co největší energií. Bude smysl dělat i trochu přesčas, protože vše, co v tomto období uděláte, výrazně ovlivní následující tři měsíce.

 

Omezte trochu utrácení, bylo by užitečné odložit pár korun na léto. Vztahy v rodině budou trochu komplikované. Na přetřes přijdou hlavně vztahy s potomky.

 

Nedávejte jim za vinu, že se brání vašemu tvrdému vedení. Jsou tu, tak jako vše ve vašem světě proto, aby vás přišli změnit. Tak se už tolik nebraňte 🙂

Vodnář

 

VODNÁŘ

Vodnáři milují změny a nejraději by všude zaváděli něco nového a to i v případě, že svůj záměr nemají příliš promyšlený. Hned na začátku měsíce budou Vodnáři řešit téma práce, ale vypadá to, že by to nemuselo vyjít.

 

Asi vás někdo považuje za nespolehlivé jedince, tak se zamyslete, proč tomu tak je.  Kreativita je dobrá, ale trocha řádu také prospěje …

 

Koncem měsíce zatoužíte po změnách ve svém bydlení. Můžete se přestěhovat, ale mohlo by prospět i něco menšího. Třeba změna zařízení.

Ryby

 

RYBY

Dost líný počátek měsíce ve vás může vzbudit dojem, že takový bude celý květen. Pozor, nenechte se zmást, práce budete mít v některých chvílích až nad hlavu.

 

Zvláště se to týká posledních osmi dnů, kdy vaše povinnosti zasáhnou výrazně i do volného času. S penězi byste na tom měli být slušně a tak si nezapomeňte udělat radost nějakou milou drobností.

 

Bylo by ale také dobré investovat do vzdělávání. Vaše hlava je v květnu otevřená a rozšiřování vědomostí i obzorů je něco, co by vám velmi prospělo.

 

Horoskop pro vás napsala Markéta, Šamanka z Háje

 

Komentáře