Na přelomu října a listopadu v noci 31. 10. usedá na trůn v podsvětí Bůh smrti a slaví se svátek Samhain.  Nastává doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Duše zesnulých se v tento čas vrací na zem a živí mohou navštívit podsvětí.

Mnoho z nás také na Dušičky zapálí svíčky na hrobech a ve svých srdcích ucítíme smíření. Klid, který přichází, nás pomalu postrkává k závěru roku. Listopadový měsíc tedy začne docela poklidně.

Novoluní ve Štíru 11. listopadu 2015 naši meditativní náladu prohloubí. Budeme se zamýšlet nad svou minulostí a pokusíme se v ní najít poučení. Už nechceme chyby, které jsme udělali, znovu opakovat.

Od 17. 11. na nás začne působit kvadratura Saturnu ve Střelci a Neptunu v Rybách. Naše sny budou konfrontovány s realitou, pevná půda se zachvěje a začne se vytvářet prostor pro nové. Neobejde se to však bez smutku a bolesti. Chceme-li v tomto období uspět, budeme potřebovat značnou cílevědomost a osobní integritu.

Úplněk 25. 11. začíná v 23:45 a je ve znamení Blíženců a můžeme pocítit emocionální neklid či úzkost. Nejlepším lékem na takovéto stavy je přestat se utápět ve svých myšlenkách, ale začít naslouchat lidem kolem sebe. Jít ven mezi lidi.

Pár zábavných pranostik na měsíc listopad:

Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.

Kůra z buku na Karla Boromejského uťatá, když suchá, malou, když mokrá, velkou zimu znamená. (4. 11.)

Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí. (11. 11.)

Když Kateřina po ledě už chodívá, Eva potom blátem oplývá. (25. 11.)

Když na Ondřeje sněží, sníh dlouho si poleží. (30. 11.)

Beran

BERAN

Tento měsíc se Berani zaměřte hlavně sami na sebe. Listopad je pro vás jako stvořený na přehodnocení svých postojů a zdokonalení se. Přemýšlejte, kde ztrácíte sílu a pro tentokrát se vyhněte snaze někomu pomáhat.


Černá Luna vám uprostřed měsíce chystá nějaké překážky a tak je dobré, když budete připraveni. Nemusejí vyjít nějaké finanční transakce. Ale konec měsíce naštěstí vypadá lépe a vám se uleví.

I v práci se začne dařit a tak se nebojte být víc komunikativní. Kreativnost dostává zelenou.

Býk

 

BÝK

Konjunkce Venuše a Černé Luny ve Vahách bude po celý listopad pro znamení Býků poněkud náročná. Všechno bude ovlivněno a spuštěno aktivním Marsem a karmickým uzlem. Býci tak mohou očekávat nová pravidla a nové podmínky smluv.

Od poloviny měsíce se dostávají do pozornosti Býků vztahy, nejprve ty pracovní, ale pak i ty partnerské. Budete vnímat potřebu změny a přehodnotíte své dosavadní postoje. To co už není funkční, odstraňte, ale ty dobré se pokuste zpravit.

Bez podpory rodiny by vám na světě bylo velmi těžko a tak to mějte na paměti.

Blíženci

 

BLÍŽENCI

Cítíte se být zavaleni prací a nevíte jak z toho ven. První polovina měsíce bude zkrátka taková. Vězíte v tom až po uši a není snadné situaci vidět z nadhledu. Dodělejte tedy, co musíte, ale nezapomínejte, že podzim by měl patřit především rekapitulaci.

Tlak ve vás bude narůstat až do úplňku ve vašem znamení – 25. listopadu, pak se vše jako zázrakem vyjasní a vztahy se dostanou do popředí. Jasněji než kdykoliv dřív uvidíte, s kým to vlastně žijete.

Doufám, že toto procitnutí bude radostné.

Rak

RAK

Měsíc začíná pro Raky poklidně, podzimní nálada podporuje rodinnou atmosféru a vy se věnujete dětem a domácím radostem. Najdete si čas i na své koníčky.

Zcela nenápadně ve vás však začne narůstat pocit marnosti a v polovině měsíce přijde i splín. Cítíte potřebu po vlastním sebevyjádření a sebeprosazení. Vaše sny vás zkrátka nenechají spát. Nedávejte vinu svému okolí a vyhněte se sporům.

Řešení leží ve vás samých a v listopadu je potřeba se nachystat k novým, velkým činům. Formulovat si vlastní vize.

Lev

 

LEV

Tento měsíc budete věnovat hodně ze své energie, času, ale i peněz k řešení rodinných záležitostí. Nepřijde vám to sice příliš produktivní a zlobí vás, že jiné věci stojí, ale netrapte se tím. Příští měsíc vše doženete!

Čím silnější se budete cítit uvnitř, tím více se vám bude dařit v příštích měsících a tak trocha zdržení nic neznamená. V druhé půlce měsíce může dojít k nečekaným setkáním a přátelství snadno přeroste v lásku.

O úplňku se něco přejte, protože se vám to zcela jistě vyplní!

Panna

 

PANNA

Panny budou v listopadu v jednom kole. V práci jim nenechají vydechnout a navíc Merkur může způsobit řadu zmatků a nedorozumění. Je tedy potřeba zachovat si chladnou hlavu a vyhnout se zbrklým rozhodnutím, ale také přílišnému špekulování.

Pokud se udržíte někde uprostřed, úspěch se dostaví a vy si přijdete v listopadu na pěkné peníze, můžete očekávat i povýšení.

Poslední týden přinese touhu po odpočinku a rodinném zázemí. Následujte ji, ať se dočista neupracujete.

Váhy

 

VÁHY

Váhy se ocitají v mrtvém bodě, nevědí jak dál. Práce mají nad hlavu, ale příliš je neuspokojuje.  Potřebovaly by se zastavit a kapánek zamyslet nad tím, v čem chtějí vlastně pokračovat a jak žít dál. Jenom pokud své počínání budou považovat za smysluplné, může se dostavit úspěch.

Když budou mít ve věcech jasno, stanou se, díky Venuši v jejich znamení, neodolatelné a všechny zašmodrchané záležitosti hravě vyřeší.

Je však důležité, aby udržely na uzdě zlobu a všechny své negativní emoce, které jim Černá Luna podsouvá.

 

 

Štír

 

ŠTÍR

Novoluním ve vašem znamení Štírům začíná nová životní kapitola a vy ucítíte svěží vítr v zádech. Do té doby však budete muset učinit důležitá rozhodnutí, která jste dlouho odkládali. Týkají se především nevyhovujících vztahů a přátel, kteří vám místo inspirace jen berou síly.

Přestaňte s konečnou platností podporovat ty, kteří vám nic nepřináší! V posledním listopadovém týdnu se vám výrazně uleví a může přijít i velmi výhodná pracovní nabídka.

Rozhodně neodmítejte žádné novinky a nebojte se pro tentokrát riskovat.

Střelec

 

STŘELEC

Listopad bude pro Střelce velmi aktivním obdobím, Jupiter v Panně způsobí vzestup v oblasti práce, kariery a životní pozice. I přestože nasazení máte už od začátku měsíce, čas na zásadní rozhodnutí a řešení přichází až po 11. listopadu.

Tehdy se ledy pohnou a úspěch se dostaví. Příliš nespoléhejte na své přátele, jsou pomalí a jejich rady vám moc nepomůžou. Konec měsíce bude ve znamení lásky, kde máte co dohánět. Partnerství si bez odkladu vyžádá vaši pozornost.

Konflikt je na spadnutí a tak neváhejte s omluvou.

Kozoroh

 

KOZOROH

Začátek měsíce bude ve znamení přátel a setkávání se s lidmi. Nevyhýbejte se společnosti, protože kontakty, které získáte, se vám v budoucnu budou hodit.

Nikdy nevíte, s kým se dáte do řeči. Tak se snažte být milí. Jinak v práci toho budete mít až nad hlavu, ale ne všechno se bude dařit tak, jak byste si přáli. Na opravdový úspěch si budete muset počkat až do jara 2016.

Na konci měsíce se více věnujte svému zdraví, úplněk s vámi může docela zamávat.

Vodnář

 

VODNÁŘ

Staré pracovní resty vylezou tento měsíc z pod deky a budou chtít, abyste se jimi zabývali. Ale naštěstí budete mít dostatek energie a tak se vám povede zvládnout nejednu krizi, i když možná nevznikne vaší chybou.

S každým dnem vám půjdou věci líp a líp a tak dokončíte vše, co budete muset, aby se šéf nezlobil. Odměnu sice asi nedostanete, ale pochvalu a uspokojení jistě.

Konec měsíce přinese téma lásky, touhu po dobrodružství a erotice. Takže super 🙂

 

Ryby

 

RYBY

Neptun, vaše vládnoucí planeta si to zamířila domů a tak i vy se vracíte k sobě. Začnete se více vnímat a uvědomíte si své nejniternější potřeby.

Zatoužíte po dobrodružství, vzdělávání, rozvoji, ale také pocítíte silnou sexuální touhu. Ve spojitosti s Černou Lunou, která je nablízku, můžete mít i docela hříšné myšlenky. No co, už jste velcí a tak si s nimi jistě hravě poradíte.

Nebraňte se, dejte průchod své spontánnosti a vyrazte dobrodružství vstříc. Stejně neutečete daleko, energie úplňku vás totiž zase vrátí domů.

 

Horoskop pro vás napsala Markéta, šamanka z Háje


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015