Použijte dvou způsobů tišení bolesti – usnadníte si tím zároveň průběh porodu.

1. Správné dýchání a sebeuvolňování
Dýchejte stále pravidelně. Vdechujte vzduch nosem, vydechujte ústy. Jakmile ucítíte děložní stah, dýchejte zhluboka, po několika vteřinách přejděte na dýchání povrchnější, ke konci stahu dýchejte opět zhluboka. Myslete na pravidelné dýchání neustále. Uvědomujte si, že tím zásobujete kyslíkem své tělo a že zároveň dodáváte nezbytný kyslík svému děťátku

2. Mezi děložními stahy důkladně uvolněte celé tělo
Naučila jste se uvolňovat již během těhotenství – dokážete to i nyní. Nedovolte, aby se vám při stahu děložního svalu napínaly svaly rukou a nohou.
Lékař vám během porodu podle potřeby bude ordinovat léky s protibolestivým účinkem. Bude přitom brát ohled na průběh porodu a stav plodu. Protibolestivé léky totiž zároveň ovlivňují práci dělohy a působí na plod. Většina léků se v průběhu podává v injekcích. Má to výhodu v jejich okamžitém působení.

Někdy se používá také "epidurální anestézie". Při tomto znecitlivění lékař vstřikuje do blízkosti nervů v páteřním kanálu chemickou látku, která způsobí , že rodička nevnímá bolest.
Lékař ovšem předem zváží, zda je tato metoda pro tu či onu rodičku vhodná.

Sdílet
Předchozí článekMARS
Další článekHLOH A UŽ ZASE MOH

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015