horoskopKvěten je měsíc o lásce, ale také o mnohých překvapeních, změnách a zvratech. Nicméně květen je měsíc osvobozující, kdy se konečně staneme volnými a nezávislými, kdy nás nebude nic a nikdo svazovat a držet, jak tomu bylo v dubnu.

Je dobré a prospěšné připravit se na všechno možné i nemožné, ať nejsme zaskočeni, protože ne nadarmo se říká, kdo je připraven, není zaskočen. Měly by být rychlé a spontánní i Vaše reakce a myšlení.

Z hlediska astrologických konstelací na hvězdném nebi nám Slunce, naše zářivá hvězda stojí až do 20. května v zemském, usedlém Býku, aby mohla znovu ožít v živlu vzduchu, který přinášejí Blíženci, a ti nudu a stereotyp nesnáší a chtějí se bavit, proto poslední týden květnový bude mnohem pestřejší a zábavnější.

Od 12. května se aktivní, bojovný Mars přesune z Býka do Blíženců a jistě všichni pocítíme příval mentální, emoční i fyzické energie, kdy pocit svázanosti, povinností a práce bude najednou pryč. Zjistíte a pocítíte, že nechcete sedět doma, když je venku tak krásně a když svět skýtá tolik možností a příležitostí. Naše vnitřní energie se změní v netrpělivost, neposednost a touhu se něco dozvědět, vyrazit mezi lidi, diskutovat, povídat si, dozvídat se, prostě žít.

Stejně tak zvýší naše celková pohyblivost, i tělesná, začneme se více hýbat, vyrazíme ven, vytáhneme kola, rýč, míše a jiné pomůcky.

Merkur, představující veškerý pohyb v těle, na těle, ale hlavně v naší mysli stojí od začátku května v Blíženích, což je jeho domácké působiště, zde se cítí dobře a proto jsou veškeré energie tohoto směru podpořeny a zesíleny.

Znamená to zvýšená potřeba se dozvídat nové informace, poznávat nové, nepoznané, setkávat se s lidmi nebo si s nimi alespoň esemeskovat, e-mailovat či telefonovat.

Je zde potřeba kontaktu, psychického i fyzického. Zvyšuje se také potřeba pohybu, cestování, poznávání, čtení a diskutování. Merkur je planeta změn, pohybu, akčnosti a slova mluveného, i psaného. Jeho přirozený pohyb vpřed však bude na nějakou dobu zastaven, kdy se stane tzv. retrográdním, to znamená, že jeho směr, namísto dopředu, bude směrem zpátečnickým. S tím je spojeno také zabrždění na úrovni myšlení, smluv, prodejů, cestování a informací. Konkrétně tento posun zpět započne 19.5 a bude trvat až do 11. 6. 2015.

Proto pokud chcete podepsat nějakou smlouvu, udělejte to v době před nebo po výše uvedené, jinak se dočkáte nepříjemností, zádrhelů, komplikací, ale i poruch technických, co se týče dopravních prostředků, proto po tuto dobu nekupujte ani kola, ani auta a při cestování počítejte se zádrhely, poruchami a zpožděním.

Z hlediska numerologického je více než zajímavé a jistě ne náhodné, že numerologický převod slova květen na pozici čísel dává ve výsledku číslo pět, což je shodné s pořadím měsíce v kalendářním roce, tedy pátým. Tato pětka vychází z druhotné vibrace čísla 23, což je krásné a šťastné číslo, které v tarotu představuje kartu s názvem „Královská lví hvězda“ a jak sám název napovídá, jsou to pěkná slova, krásné vibrace, příznivá karta.

Tato karta a její význam, stejně jako květnové vibrace ukazují na podvědomý stav naší duše, na to, čeho si na vědomé úrovni nejsme vědomi, co ale tušíme, cítíme a tak něco nám říká, že se tam něco skrývá, něco, co přijde. Pro náš budoucí vývoj je tedy velmi důležité, až nezbytné, aby vše, co děláte a činíte, bylo v souladu s Vaším vědomím a svědomím, tedy s čistými úmysly, nikomu neuškodit, nepoškodit, nezávidět či přát jinému něco špatného.

Za těchto předpokladů můžete dosáhnout požehnání, štěstí a spokojenosti, a to ve všech životních oblastech, a to jak v pracovním, tak i v osobním životě. Magicky totiž přitahujete vše, po čem toužíte, a to jak na té pozitivní úrovni, tak i té nevědomé.

Dejte si schůzku se svými sny, běžte si za svými touhami a vizemi. Květen Vám zajistí pomoc druhých, a to dobře postavených, na dobré pozici či mající dobré styky a kontakty.

Květen je měsíc aktivity, na rozdíl od čtyřky, která byla pasívní a příliš nás nikam nepustila. V květnu je proto dobré poohlédnout se po něčem novém, po novém zaměstnání, nových příležitostech, obchodních kontaktech, po novém partnerovi, po nové škole, po novém životním směru, apod. Květen je měsíc komunikace, mluvení, řešení, sdílení a posunu vpřed.

Díky komunikaci se odstraní mnohé napětí a nedorozumění, nebojte se s druhými mluvit o tom, co Vás trápí, o Vašich snech, touhách, plánech i o tom, co se Vám nelíbí, či co Vás trápí.Květen je měsíc vhodný pro užívání si života, a to naplno, se všemi krásami, co přináší, i když se bude jednat třeba jen o záležitosti všedního dne.

Naučte se radovat se z drobností a najednou zjistíte, jak je život krásný a pestrý.

Květen sebou nese vibrace akčnosti, cholerického temperamentu, kdy je třeba přiložit ruku k dílu, udělat ten první krok a přestat jen snít.

Jedině tak se pohneme kupředu. Je sice krásné, že o něčem sníme, že se chceme podívat do Ameriky, ale pokud zůstaneme u snění a nekoupíme si letenku, zůstane jen u iluzí. Je třeba jít svému štěstí vstříc a právě květen je vhodným a ideálním měsícem pro veškerý druh pohybu. Přinese nám také mnoho změn, a to jak v osobním, tak i pracovním životě, kdy budeme nuceni některé věci přijmout takové, jaké jsou a budeme nuceni je akceptovat. Ve finále však zjistíme, že je to pro nás velká výzva, příležitost a posun k lepšímu.

Ke slovu se také dostanou myšlenky, naše vůle a náš vnitřní hlas, který bude stále více volat po svobodě a touze být sami sebou. Co to znamená prakticky? Že ti, kteří zůstávali dlouho opodál a báli se ozvat a projevit své názory, najednou chytnou druhý dech a budou mít naopak potřebu vyventilovat své názory i emoce, a to velmi otevřeně. Stejně tak i různá slova, slovní obraty, celé věty, diskuze a některé projevy budou více dramatické a velmi živé.

Nejen Vaše vnitřní touha po osvobození, slova, myšlenky, ale i emoce budou mít zelenou.Zažijete celou škálu emocí, na které jste již dávno zapomněli. Co se týče lásky, tam mnoho vztahů rychle vzplane, ale stejně tak rychle pohasne, a o co bude živější počátek vztahu, o to bude rychlejší jeho konec. Stejně tak i mnoho zasnoubení a láskyplných slibů může být zrušeno.

Květen je měsíc nestálý, je zde až příliš mnoho energie, aby byl klidný a usedlý.Květen prostě žije a my máme žít také, se vším všudy.

Nebojte se dělat bláznivé nápady, najděte v sobě opět to spontánní dítě, které nemá žádné předsudky, strachy, obavy a žádné naprogramované myšlenkové vzorce, které ho omezují. Dovolte si být sví, uvolnění, přímočaří, tak jako děti, které se radují, a nemusejí se na nikoho a na nic ohlížet. Žijte, jak nejlépe umíte a dovedete.

V dubnu jsme byli nuceni sednout si mnohokrát na stoličku, kterou čtyřka pomyslně představuje. Květen je o něčem jiném, tam je židle příliš horká, abychom na ní chvíli vydrželi sedět. Energie v nás, ve vzduchu, na nebi a ve vesmíru nám přináší akčnost, neklid, potřebu nalézt svoji svobodu. Buďme otevření nejen sami k sobě, ale i k druhým. Příliš často se stává, že si sami něco namlouváme, sami sebe přesvědčujeme, že tomu tak není, nebo hledáme důvody a výmluvy, proč to nejde, namísto toho, abychom se chopili aktivně něčeho, po čem toužíme. Já tvrdím a stojím si za tím, že neexistuje slovo „neumím a nejde to“.

U svých klientů to slýchám hodně často: „to nejde, to nepůjde, to nemůže jít“, apod. Nesmysl, např. při hledání práce, většina lidí, co ji nemohou nalézt, už dopředu tvrdí, že to nemá cenu, práci nenajdou, práce není, a mají jiné nesmyslné výmluvy. Já tvrdím: „kdo chce, ten si práci vždy najde“ a nikdo mi to nevymluví. Ano výmluvy, to je to správné slovo, o kterém to všechno je. Sama jsem se o tom mockrát v životě přesvědčila, lidská mysl funguje naprosto úžasně, ale jak pozitivně, tak i negativně, proto dávejte velký pozor na to, na co myslíte a co se Vám, byť podvědomě v myšlenkách honí v hlavě. Jje jen otázka času, než se toto uskuteční a zhmotní.

Měsíc květen je měsíc aktivní, energický, akční, kdy se nudit nebudeme, ani nebudeme mít zájem sedět jen tak se založenýma rukama. Soustřeďte své myšlenky, na své přání, sny, touhy, najděte si cestu ke svým vlastním pocitům a buďte sami sebou. Uvidíte sami, že se Vám to líbí, když si nemusíte na nic a na nikoho hrát a stále se přetvařovat a nasazovat si onu falešnou masku. Dopřejte a dovolte si být sami sebou, dopřejte si být a žít svobodně!! Přeji všem měsíc, plný lásky, odhodlání a štěstí.

Autorka příspěvku: Vaše Regina


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015