Na západ od našich hranic má obvykle klasický homeopat status jakéhosi domácího, rodinného lékaře. V kmenovém stavu jeho klientů se objevují celé rodiny, které má ve své péči, takže potom dobře zná nejen anamnézy jednotlivých členů rodiny, ale, co je možná ještě důležitější, zároveň i jejich vzájemné propojení, vazby mezi nimi.

Výhodné je také znát „historii rodu“, tj.jaké nemoci se v rodinách táhnou, předávají dál, z generace na generaci. Toto dědičné zatížení lze potom také velmi dobře homeopaticky odléčit v podobě miasmatických léků, tak aby nezpůsobovalo problémy v budoucnosti.

Pacienti takovýchto "rodinných homeopatů" jsou navyklí chodit na pravidelné, preventivní návštěvy, při kterých se klasický homeopat v rámci své praxe tedy věnuje nejenom řešení akutních, nebo chronických stavů nemoci, ale zároveň svoje pacienty v rámci prevence posiluje, zbavuje negativních vlivů současné civilizace (znečištěné životní prostředí, stres z pracovních povinností, rodinných závazků apod.)Doufejme jen, že postupem doby bude i u nás vzrůstat počet pacientů, vědomých si své zodpovědnosti za své vlastní zdraví, kteří si uvědomí, jaké výhody jim klasická homeopatická péče přináší ve srovnání s konvenční, alopatickou medicínou, kteří zažijí na vlastní kůži výsledný efekt léčby. A rozhodnou se pokračovat v léčbě dál, pokračovat v práci na svém zdraví, na svém spokojeném, harmonickém životě. V klasické homeopatii totiž, na rozdíl od alopatické léčby platí, že čím více vhodně zvolených homeopatických léků člověk užije, tím více se přibližuje ke zdraví, k dokonalosti.Výsledky naší práce hovoří za nás. Jde o to, aby se dostaly do povědomí stále se rozšiřujícího okruhu lidí, kteří si již dále nechtějí nechat znečisťovat tělo chemickými „léky“, ale rozhodnou se pro přirozenější alternativu v podobě léčby klasickou homeopatií.

Autorka: Ing. Barbora Mašková

Komentáře