Kotvičník lze pěstovat také v našich končinách. Nevýhodou je, že pěstování je na rozdíl od jiných částí světa sezónní, sklizeň tedy probíhá jednou v roce.

Obsahové látky
Kotvičník obsahuje neuvěřitelně velké množství účinných látek, kterému může konkurovat málokterá rostlina. Mezi účinné látky patří například sapogeniny -gitigenin, diosgenin, ruskogenin, chlórgenin, trogoghenin a další, alkaloidy harman a harmin, bioflavonoidy, glykosidy, třísloviny, flavonoidy, pryskyřice,steriny, stigmasterin, campestrin, beta-sitosterin, steroidy diosgenin, tigogenin, yamogenin, neotigogenin, flavonoidy campherol, rutin a quercetin, alkaloidy, pryskyřice, 3,5-5 % oleje složeného z 57 % kyseliny linolové a linolenové, 27 % olejové, dále behenové, stearové, palmitové a další. Obsahuje také taniny, sacharidy, steroly, dále derivát diosgeninu desoxidiosgenin, gracillin, dioscin a terrestrosiny A – E a také vitamin C.

Příprava čaje a dávkování
Odvar ze sušené natě připravujeme podobně jako běžný čaj. Vrchovatou čajovou lžičku (=cca 1 gram) sušené natě zalijeme půllitrem vařící vody a ještě 30 minut vaříme. Po té odvar přecedíme a pijeme nejlépe ve třech dávkách přibližně půl hodiny před jídlem. Pokud spěcháte, stačí si připravit odvar klasicky jako čaj – avšak s dlouhým vyluhováním. Účinky lze individuálně pocítit již po třech dnech. Vývar můžete dosladit – nejlépe přírodním, nerafinovaným cukrem.

Uvedená dávka natě je orientační. Přesnější výpočet můžete provést takto (u mužů i žen): cca 0,5 gramu sušené natě na každých 30 kg tělesné váhy. Pro zvýšení účinku lze použít i vyšší dávku, protože klinické testy neprokázaly žádnou měřitelnou toxicitu, ani vedlejší nežádoucí účinky, a to ani při podání vysokých dávek.

S ohledem na obsah alkaloidů není Kotvičník vhodný pro osoby mladší 20 let a těhotné či kojící ženy. Kontraindikace a interakce s jinými látkami a léčivy nebyly dosud objeveny.

Ceník

Kotvičník dodáváme za ceny adekvátní kvalitě produktu! Dodáváme Kotvičník, který je pěstován pro farmaceutické účely – má tedy podstatně vyšší obsah účinných látek. K výrobě hruběji mleté sušiny byla použita kompletní nadzemní část Kotvičníku (listy i stébla), tedy všechny části, které obsahují sapogeniny. Náš Kotvičník se tak vyznačuje plnou, zemitou a nezaměnitelnou chutí. Jedná se o nejkvalitnější produkt, který pochází přímo z místa původu rostliny – Indie. Kotvičník je pěstován a zpracováván na základě zkušeností, které se předávají již staletí z generace na generaci. Vyzkoušejte jej!

Naše ceny:

Balení 100 gramů usušené mleté nati
(vystačí přibližně pro 1 osobu na 3 měsíce)

480 Kč + poštovné

Balení 200 gramů usušené mleté nati
(vystačí přibližně pro 1 osobu na 6 měsíců)

900 Kč + poštovné

Balení 300 gramů usušené mleté nati
(vystačí přibližně pro 1 osobu na 9 měsíců)

1250 Kč + poštovné

Balení 400 gramů usušené mleté nati
(vystačí přibližně pro 1 osobu na 12 měsíců)

1650 Kč + poštovné

Odběry nad 400 gramů – jen 400 Kč
za každých 100 gramů + poštovné!! 

Možno objednat na naší adrese: ivahedlova@volny.cz nebo na mobilu: 737 151 843

Autor: Iva Hédlová

Komentáře