V posledních několika letech se kratom dostal do povědomí široké veřejnosti, a to především z řad sportovců, manažerů a studentů. Kratom je zkrátka prášek namletý z usušených listů ze stromu zvaného Mitragyna speciosa, který spadá do stejné čeledi jako třeba kávovník.

Mitragyna speciosa je vysoký úzký strom rostoucí především v jihovýchodní Asii, Thajsku, Kambodži, ale i ve Vietnamu. Vzhledem k tomu, že kratom není v České republice schválený, a to ani jako potravinový doplněk či samotná potravina, uvádí se na obalech, že se jedná o sběratelský předmět. Stejně tak se nemohou zmiňovat ani jakékoliv účinky spojované s kratomem.

U kratomového prášku se můžete setkat hned s několika základními barvami. Nejvíce prodávaný je kratom zelený, který je i snadný na výrobu. Dále je pak žádaný bílý kratom, při jehož výrobě se používají starší listy než u zeleného. Výroba je stejná jako u zeleného. Poslední je červený kratom, jenž se vyrábí odlišně. Sesbírané listy se totiž před procesem sušení napěchují do pytlů kvůli několikadenní fermentaci.

Kávovník obsahuje kofein, ovšem Mitragyna speciosa nemá kofein, ale více než padesát různých alkaloidů, kdy těmi hlavními jsou mitragynin, 7-hydroxymitragynin a pseudoindoxyl mitragyninu. Podle obsahu těchto látek se potom pozná nejsilnější kratom. Čím více těchto alkaloidů kratomový prášek obsahuje tím je kratom silnější.

Jaký kratom je nejsilnější ?

Silný kratom by měl mít minimálně 1,7 % mitragyninu. Pokud byste si koupili kratom v e-shopu Nejlepsikratom.cz, rozhodně neprohloupíte, protože tato online prodejna si kratom nechala testovat v laboratořích v USA. Výsledky ukázaly, že zelený kratom má přes 2 % mitragyninu a bílý kratom 1,85 %. Nevím o žádném jiném e-shopu v ČR, který by měl takto silný kratom.

Každopádně je potřeba nezapomínat taky na to, zda je kratom v pořádku co se týče obsahu, těžkých kovů, nebezpečných bakterií apod. Spolehlivý dodavatel kratomu jako je eshop, který jsem zde už uvedl má i tyto testy.

A na konec možná ještě jedna věc. Je to má osobní zkušenost za několik let co „sbírám kratom“ U některý prodejců narazíte na naprosto šílené ceny. Chtějí po zákazníkovi například osm set korun za sto gramů prášku. Taková cena je o sto procent vyšší, než za kolik se dá stejný kratom na internetu zakoupit. Proto nejprve navštivte několik internetový prodejců a porovnejte jejich ceny, abyste zbytečně nevyhodili peníze z okna.

Takže kratomu zdar a hodně štěstí s výběrem toho nejlepšího kratomového e-shopu.

Komentáře