Tak je tu květen a jeho velmi dobrá, svěží energie, která bude mimořádně přát přemýšlení a akcím ohledně nových začátků!

BERAN: Rozpustilá jehňátka na zelené louce

Květen bude Beranům mimořádně přát v jejich energii. Ohnivé, vášnivé, živoucí. Jako kdyby jim s teplým počasím byla nalita krev do žil a pokud svoje přívaly radosti ze života vrhnou správným směrem, mohou i velmi dobře pohnout situacemi, které je třeba delší dobu trápí. Na druhou stranu to samé se může zvrtnout a jejich hopsasa nálada může být o ztracených zábranách a zakrývání si očí před zodpovědností.

Není to ale o zlém záměru, spíše si nebudou chtít kazit pěkný měsíc nějakými zbytečnými starostmi. Budou jako motýlci, kterým zrovna přijde vhod slunečný den. Nechtějte po nich asi nějaké zásadní rozhodnutí, sice je budou v sobě mít  nazrálé, ale ještě není čas je realizovat. Asi bych to shrnula tak, že Berani mají květen o tom, že si užijí svůj život, že jim možná pár věcí půjde do ruky přesně tak, jak si vysnili, jak letos chtěli. Uleví se jim a tuhle úlevu si nebudou chtít dát ničím zbytečně kazit.

Potřebují na květen výslunní, na kterém si budou hřát svou vlnu a hlavně – nebudou vůbec chtít používat rohy. Taková rozpustilá (a lehce nezodpovědná) jehňátka to budou!

BÝK: Nevidím, neslyším… cink cink…

Tady půjde především o peníze. O hmotný zisk, za kterým půjdou jako diví. Květen má pro Býky zvláštní energii. Mimochodem, přeji všechno nejlepší k narozeninám, všem ještě posledním květnovým Býkům! Zdá se, že dary k narozeninám budete mít skvělé. Milé, hodnotné, takové, jaké máte rádi. Květen vám přináší rozcestí, křižovatku, která může být hrozně fajn, když se správně rozhodnete.

Když ne, dalo by  se říci, že se nic nestane a že na tom nějak hmotně vyděláte také. Upozornila bych na tuto kartu ve vztazích, kde může dojít k vyhroceným situacím (ohledně budoucnosti nebo majetku), kde můžou dominovat jakési ženy, nebo vy sama jako žena, či můžete být tlačeni do finálního rozhodnutí něčeho, co už trvá delší dobu. A pravděpodobně vaše rozhodnutí půjde tam, kde je váš majetek, nebo kde cítíte bohatství. S city a láskou u vás v květnu nikdo moc nepochodí. Budete až příliš praktičtí a ta praktičnost se vám i velmi vyplatí!

Takže Býci budou například v květnu skvělými obchodními partnery s čichem pro zisk. Ale nejsem si jistá, jestli se o svůj zisk podělí s tím, kdo je vytáhl nahoru. Jako první spíše v tuto chvíli uvidí, ucítí sami sebe a to, že dlouho na něco čekali, velmi tomu obětovali a teď to hluší a slepí budou chtít pro sebe.

BLÍŽENCI: Nestrhněte se, nebo se strhnete

Pro Blížence bude květen dvojí. Tyto energie se mohou rozložit v průběhu celého měsíce, ale také mohou být jen zkraje a v druhé polovině měsíce o tom druhém. O čemže mluvím? Milí Blíženci, kromě přání k narozeninám, vám musím také říct, abyste si asi lépe chránili zdraví a lépe prověřovali lidi kolem sebe. V květnu se kolem vás točí jak neskutečně euforická a skvělá nálada a spousta nových šancí, tak na druhé straně i riziko závislostí, únavy, destruktivního chování, dopadů na zdraví a také to mohou být pro někoho lidé, kteří to s nimi nemyslí úplně dobře.

A to všechno, pokud se to špatně sejde, může způsobit chvilkové pozastavení se. Kromě Kola osudu tu ale máte i Vůz, přijde mi, že klidně takové vyčerpání může být spojeno i se zásadními změnami v životě, na které se aklimatizujete. Předěl, události, nabídky, novinky. Mnoho toho může být nové, takže je dobré se nepřetěžovat a nemyslet si, že vše bude rázem dokonalé. Nestrhněte se prosím, jinak se na konci měsíce opravdu strhnete. Ve věcech lásky Blížencům bude přát spravedlnost a průhlednost, takže tu mají kartu rozjasnění, pochopení – prostě tam, kde něco trvá moc dlouho, může dojít k rozčísnutí situace.

RACI:  Novinky na obzoru…

Raci se mají! Zejména pak ti, kteří v poslední době prošli nějakou zásadní změnou nebo se pořádně naštvali a něco ve svém životě změnili. Zdá se, že květen bude přát Rakům, těm, kteří jsou zaměřeni hodně na rodinu a přátelské až láskyplné vztahy. S Pážetem pohárů můžete někoho příjemného v květnu i potkat, nebo minimálně navázat pár příjemných hovorů ve svém okolí. A také tu je Hvězda, takže Raci, lehýnce tu problikává šance splnit si něco ze svých snů. Jako kdyby kolem vás v květnu prolétlo to, co máte rádi, pro co jste se narodili. Chytnete to?

Když se divám, proč se tohle všechno děje, je to jednoduché. Něco jste dokončili. Je to jako náhlé uvolnění a na Raky může padnout ruka spravedlnosti, důsledky svých činů. Může hrát samozřejmě roli v tom zásadním uvědomění zkraje měsíce, nebo v jeho průběhu, tady je prostor pro změnu, pro ukončení a načnutí něčeho nového. Nebo naopak – vaše rozhodnutí může povolit napjatý osud a konečně vám dát to, po čem toužíte. A to celkem rychle. Asi by stálo za to při vší této konstelaci karet si probrat svoji situaci a zkusit zariskovat – jít chvíli tudy, kudy chcete. Protože jestli to k vám patří, tak se to v květnu může stát. Ale chce to ten první krok.

Jinak máte květem mimořádně pohodový v oblasti rodiny a mezilidských vztahů.

LVI: S vámi neradno si zahrávat

Lvi budou velmi akční v květnu! Pokud s nimi máte nějaké nedořešené účty nebo jste je nějak podfoukli v minulosti, raději bych se jim obloukem vyhýbala celý květen. Zrovna téma podvodů, ztrát, nepravostí, rázných řešení a nalézání vlastní síly, či spíše zkrocené šelmy, někdy i šelmy nezkrocené, budou Lvi řešit celý měsíc. Kdo jim přijde do cesty, může odejít parádně poškrábaný. Ale možná to nebude tak dramatické…

Bude to pro Lvi měsíc nalézání vlastní síly a oklepávání se z něčeho, co se v květnu může ukázat jako nějaký kostlivec z minulosti, který nebyl úplně čestný. V takovém případě budete mít dost sil se vším skoncovat velmi rychle. Ostatně se vším, co ucítíte, že vás obírá – o finance, o síly, o radost – může to být měsíc dokapaných pohárů a nových začátků. Oživení. Je úplně jedno, jaké oblasti života se to bude týkat, ale víc než kdy jindy budete chtít znovu zazářit a sklepat ze sebe parazity, ať už mají jakoukoliv podobu.

Stejně tak si ale dejte pozor na ostatní, tam, kde ucítíte nějaké negativní konce, emoce a rozhodnutí, tam jste mohli v minulosti šlápnout dotyčnému na kuří oko a být tím parazitem vy. V tom případě i tady nastane ulehčení, protože dotyčný se s tím bude chtít nějak vypořádat.

PANNA: Měsíc nových začátků a konců

Panny mohou zažívat těžký měsíc z hlediska svých citů. Nějaká zklamání, smutky nebo toužení po onněčem, co není tak úplně dostupné. Záleží pak na tom, do jaké míry se tím necháte pohltit, protože obě karty jsou o smutku, který vyvěrá s intenzitou, jež není tak úplně úměrná tomu, co se skutečně stalo. Ale na druhou stranu, může jít o něco, co dlouho zadržujete v sobě a potom je takové upuštění slz opravdu na místě.

Také to je dobrá doba zastavení se a zanalyzování si některých skutečností ve vašem životě. Znovu se podívat na to, co jste dokázali, znovu se podívat na to, co vám uniklo. Možná zjistíte, že je docela dobře, že to uniklo a že to, co opravdu v rukou držíte, je mnohem cennější. Poslední karta vašeho výkladu je totiž o nových možnostech, o té síle, kterou vám podobné úvahy nakonec přinesou.

Snad se moc nevracejte poté k těm bolestivým situacím a nechte je za sebou. Je možná už třeba je nechat za sebou, alespoň na nějakou dobu. Závěr května už vám bude vyloženě přát a v jeho výslunní se ohřejete.

VÁHY:  Povedlo se a jedeme dál…

I pro Váhy bude květen měsícem, kdy se může leccos povést. Doslova, nač sáhnete, to se změní v něco hodnotného. Je to i o samovolném vyřešení situací, prostě tam, kde dlouho nebylo možno najít shodu, najednou ji uvidíte, i když bude možná plná kompromisů, ale v tuhle chvíli to vadit nebude ze dvou důvodů. Přinese to šanci se pohnout kupředu, a také to přinese uvolnění a úlevu. Možná i uzdravení, pokud někdo bojuje s nějakým vleklým zdravotním problémem, na který dlouho nemohl najít tu správnou cestu, pak květen může být tím pravým (a mohl by tam roli hrát i nějaký muž nebo terapeut mužského pohlaví). Ostatně nejen tady, ale v celém květnu pro Váhy platí – že se nakonec ukáže, že to nejlepší řešení bylo úplně jednoduché! Jen bylo nějakou dobu neviditelné.

Zkuste tedy celý květen žít s tím, že všechno se vyřešit dá – a to tím nejjednodušším způsobem. Nesnažte se hledat složitosti, ale nechte pracovat osud a přemýšlejte v jednoduchých souvislostech. Energie budete mít dost, jste dokonce jedni z nejvíce živostaschopností obdařených v tomto měsíci!

ŠTÍŘI: Trošku kolotoč

Sebevědomým Štírům se může v květnu trošku motat hlava. Za prvé budou ve velké míře konfrontováni s něčím, co pro ně znamená zázemí, jistotu, budoucnost – a v tom se může začít houpat země pod nohama takovým způsobem, že je to buď nesmírně vyděsí, nebo naopak k šílenství rozčílí – a samozřejmě je možné i všechno mezi tím. A střídat se to může ve vteřinových intervalech. Chuť s něčím skončit, chuť s něčím  začít. Zbavit se trápení, zbavit se něčeho, co působí depresivní stavy. Nebo si to naopak přivodit, protože když sebedestrukce, tak s plnou parádou. Popravdě, nechodila bych Štírům do cesty v květnu. A zejména ne tehdy, jsem-li příčinou jejich stavu.

Můžou tam být i potíže se spaním, možná snad kolem období úplňku, či v této době bude trápení vystoupovat na povrch nejsilněji.  Když se dívám na to, kudy z toho všeho ven, tak určitě je to opět návrat k tomu, co máte ve svých rukou, co jste vybudovali, co máte. Nezapomínejte na to v návalu emocí a rozhodně nic ze svých minulých dobrých investic neničte. Také tu je upozornění na někoho v okolí, kdo vám může pomoci a mohou to být i lidé nečekaní, nebo takoví, kteří nejsou běžně k mání.  Kdo náhodou bojuje s nějakou závislostí nebo nepravostí ve svém  životě, tak toto je naopak výborné období s tím konečně skončit, mimo jiné i proto, že právě nyní uvidíte, jak moc vám to ničí život.

STŘELCI: Uvařte si čaj a dejte si nohy na stůl

Protože se toho mnoho dít nebude. Nebo spíše takhle, i kdybyste chtěli, tak se vám toho moc dít nebude. Asi nejméně ze všech znamení bych vám doporučovala nějakou akci, protože za prvé mnoho věcí může nakonec dopadnout jinak, než si představujete z důvodu, že jste v tuto chvíli ještě neznali všechny okolnosti. Na druhé straně je to ale dobré období pro cokoliv, co vás má vyvést z nepříjemných situací nebo z pocitu bídy. Super období pro hledání práce, pro nové nabídky, pro změny, pro cokoliv, co vám může zlepšit životní standard a to jak na duši, tak i ve hmotné rovině. 

Jen přesto zůstávejte opatrní, protože to varování o jiném úhlu pohledu na věci nyní – a později, tu výrazně povstává ze dvou stran (Měsíc – Viselec). Ovšem také to může být právě období, ve kterém tyto skutečnosti vyjdou na povrch, to ale velmi dobře poznáte, protože se dozvíte nebo začnete mít názor zcela odlišný od toho, co jste si mysleli předtím, nebo jak situace vypadala. Prozření to nemusí být nutně příjemná, ale i v takovém případě je dobré je vzít jako šanci otočit hlavu a jít jiným směrem. Nakonec – může to být dobrá čistka. Nic z toho ale neberte příliš vážně, je to už hodně staré smetí… netřeba ho vířit.

KOZOROZI: Měsíc hezkého růstu

Jako zahrádka, která dostala svá první semínka – takový pro vás může být květen. Za prvé tu máte šanci nějakých milých setkání, prvotních břinknutí o vaše srdce nebo o oblasti života, které máte velmi rádi. V té roli se můžete začít cítit velmi královsky a úlevně a hlavně to mohou být třeba i setkání, která mohou výrazně posunout vaši činnost, vaše léčení, váš jakýkoliv růst, který v tuto chvíli potřebujete.

Jako konvička živé vody na vaši zahrádku. S koncem měsíce se více emoce přelijí do nevědomí a budete více používat rozum a pečlivost. Z toho může vzejít hodně nových nápadů nebo praktických kroků. Myslím, že zrovna Kozorozi mají parádně vyrovnaný celý měsíc, nejprve se osvěží životadárnou energií, kterou – och všichni závidííííme – dostanou odněkud z vnějšího zdroje jako milé poděkování od osudu, aby, pokud s ní dokážou dobře hospodařit a rozmnožit si ji, potom využijí k nějaké hmotné akci ve svém životě.

Také Kozorozi mohou květen obecně využít k čemukoliv, do čeho potřebovali popostrčit, rozhodnout se, být akční. Nové možnosti.

VODNÁŘI: Hledání půjde ztuha, ale…

Ale přece jenom půjde. Řekla bych, že  hlavním tématem Vodnářů může pro květen být jakýsi pocit nepohodlí spojený se zázemím, mužem, prací, svou vládou nad něčím, prostě něco ryze mužského visí ve vzduchu a nejde to moc dobře vyřešit, či dokonce to může vypadat, že vás to ohrožuje. Ale jde jen o pocit a o hledání správné cesty. Cokoliv vás bude v květnu tlačit v botách, je jen důraznější upozornění na to, že je opravdu třeba hledat cestu ven. A to skrze moudrost a trpělivé čekání: Rozhodně nic neuspěchávejte.

Moudrosti je třeba používat více než zpoloviny celého květnového konání. Je tu celkem hodně mužských postav, takže paradoxně i vám může pomoci někdo, kdo mužskou silou nebo energií oplývá nebo je v čemsi zkušenější. Výborná doba pro hledání poradce, mentora, kouče. Na chvíli byste se možná měli odlepit od přízemních starostí a vzít svou situaci v životě s nadhledem a jakousi vizí budoucnosti. Jaké investice považujete v životě za nejlepší? Co je tím „zlatem“ pro vás? Na to se v květnu více vrhněte. Za prvé vám to velmi dobře půjde, a za druhé, stejně k tomu budete nějak sem tam osudem tlačeni.

RYBY: Od trápení k pochopení

Rybí vody mohou být v květnu zkaleny nějakým špatným pocitem z přítomnosti. Únava, přepracování, trošku lenost nebo i trošku ztracený smysl života. Na to se může snadno nalepit pocit, že alespoň to, co mám, si budu chránit, ale bude to trochu neurotická ochrana současného. Pokud vás bude v květnu pronásledovat nervozita spojená se smutkem a pocitem selhání a jako byste ani nevěděli co vám na tom všem životě vadí (nebo vám bude vadit prostě a jednoduše všechno), zkuste jít po linii minulost-přítomnost-budoucnost.

Protože i tady se mohou v tuto chvíli dít věci, které vám dají pochopit to, co se v minulosti událo a zároveň s tím už dostanete i klíč k budoucnosti. Jen malý, jen lehký, jen takový, který jste možná ještě v rukou neměli a jste celí rozechvělí, ale je to klíč.

Květen pro vás může být o zklidnění a o tichém nalézání další cesty. Nesnažte se na nic jít silou, velmi by vás to v květnu vyčerpávalo. Před vámi je něco nového, do čeho ale radno vkročit tiše a uvědoměle.

Publikoval(a) Renata Petříčková