Perličková koupel
Voda probublává speciálním roštem na dně vany. Procedura trvá asi dvacet minut, teplota vody je 36 až 38 °C. Užívá se u různých typů neuróz, při nespavosti, ke zlepšení prokrvení končetin či hojení jizev.

Uhličitá koupel
Voda teplá 24 až 35 °C obsahuje oxid uhličitý, který se usazuje na kůži v podobě vrstvy plynových bublinek a způsobuje velké prokrvení. Koupel trvá deset až dvacet minut. Působí pozitivně na pohybové ústrojí, nervový systém, ale není vhodná pro lidi s nízkým tlakem.

Kneippova kúra
Farář Sebastian Kneipp, současník Priessnitze, byl průkopníkem vodoléčby v Bavorsku. Dodnes se podle Kneippa otužuje chozením naboso v rose, ale i ve sněhu a mělké vodě. V Kneippově jezírku střídavě procházíte vodou o teplotě 40 až 42 °C a studenou minerální vodou o teplotě 10 až 16 °C. Kúra je vhodná při bolestech hlavy, syndromu chladných nohou, u počínajících křečových žil, pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.

Koupel Air Jet
Intenzivní kombinovaná podvodní a vzduchová masáž ve vaně se šetřícím efektem pro organismus. Má celkový relaxační účinek a zlepšuje prokrvení kůže a svalů. Koupel trvá dvacet minut, teplota vody je 37 až 38 °C. Hodí se pro lidi s onemocněním pohybového aparátu, při léčbě obezity a stavů přepracování a nespavosti.

Lymfatická hydromasáž
Jemná masáž ve speciálním boxu, která se provádí paprsky tryskající vody. Zlepšuje vyprazdňování lymfatických cév, normalizuje kožní napětí, prokrvuje kůži a podkoží, zvyšuje tkáňový metabolismus a stabilizuje vegetativní nervový systém.

Podvodní masáž
Masáž proudem vody pod určitým tlakem ve speciální vaně. Léčí se jí stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, nervové choroby, svalové bolesti či chronická zácpa.

Skotské střiky
Při proceduře se střídá střik teplého a chladného proudu vody. Provádí se ze vzdálenosti asi tří metrů při tlaku tři ATM. Teplý střik má teplotu 40 °C a trvá 30 sekund, následuje chladný střik o teplotě 15 až 20 °C po dobu 5 až 10 sekund. Oba střiky se opakovaně střídají 6x až 10x, končí se chladným proudem. Hodí se pro lidi s onemocněním pohybového aparátu, funkční poruchou prokrvení a také pro psychickou a tělesnou relaxaci.

Anticelulitidová masáž
Masáž uvolňující lymfatické cesty. Provádí se buď přístroji nebo ručně, s přídavkem aktivních látek nebo i s pomocí baněk.

Sportovní masáž
Jejím hlavním cílem je příprava svalů na následné zatížení. Zlepšuje prokrvení ve svalech a napomáhá odplavování škodlivých látek, což má za následek ideální svalové zahřátí a protažení. Tím se podstatně snižuje riziko případného úrazu během fyzické námahy.

Rehabilitační masáž
Sjednocuje různé prvky několika druhů masáží (klasické, reflexní, mobilizačních technik atd.). Odstraňuje únavu, svalovou ztuhlost a případné blokády pohybového aparátu. Aplikuje se po fyzické námaze.

Dornova metoda
Jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech i při dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Lze s ní úspěšně řešit nejčastější zdroj bolestí zad: posunuté postavení sacroiliakálního kloubu (rotace pánve). Klouby se na rozdíl od klasické manipulace zatlačují zpátky do původního postavení.

Aromaterapeutická masáž
Spojení velmi jemných doteků a hlazení celého těla s účinky vonných rostlinných silic. Uvolňuje napětí.

Masáž lávovými kameny
Provádí se zahřátými lávovými kameny. Byla oblíbená již u starých inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii, v Číně a u severoamerických indiánů. Terapeutické účinky těchto masáží spočívají v uvolnění blokace důležitých bodů na meridiánech a v rozproudění energie v těle.

Shiatsu
Její původ sahá až pět tisíc let zpátky do staré Číny. Svoji definitivní podobu a jméno dostala však až v Japonsku ve dvacátých letech dvacátého století. V překladu shiatsu znamená tlak prsty, proto se při ní používají palce, prsty a dlaně, ale též kolena, lokty nebo chodidla, kterými se znovu nastoluje energetická rovnováha těla.

Reiki
Léčebné umění pocházející z Japonska je zároveň názvem pro univerzální životní energii. Sebeléčebný potenciál člověka se aktivuje pomocí dotyků rukou. Slouží k posílení životní energie a k pročištění energetických drah a center v těle. Doporučuje se při tělesné únavě, celkové vyčerpanosti, depresích a migrénách. Reiki se předává obvykle vleže při relaxaci a přes oblečení.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015