Léčebný program, vhodná strava i prostředí a společný program stejně zdravotně postižených lidí zajišťují několikatýdenní rekonvalescenci a odpočinek. S dítětem do 6 let věku je ve většině zařízeních možný pobyt i matky.

Co je potřeba?

Prvním krokem je návštěva praktického lékaře, sdělení Vašich potíží a žádosti o vystavení návrhu na lázeňskou péči, nebo v případě dětí žádosti o vystavení návrhu na umístění dítěte v odborné léčebně nebo ozdravovně. Následují potřebná vyšetření u praktického, nebo odborného lékaře, který navrhne na základě diagnózy pacienta vhodnou lázeňskou léčbu a možnost úhrady lázeňského pobytu. Vše pak posoudí a schválí revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny. Je důležité, při vybírání lázeňského zařízen se ujistit, že vybrané zařízení má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

Možnosti úhrady lázeňského pobytu

  • komplexní úhrada – pojišťovnou je hrazen pobyt, strava i léčba, popř.pobyt a strava u doprovodu dítěte.
  • příspěvková úhrada – pojišťovna hradí pouze náklady na léčbu. Pacient hradí ubytování a stravu.
  • Samoplátce – klient si hradí vše, nepotřebuje lékařské doporučení

Solné jeskyně

Relaxace a regenerace v solných jeskyních je doporučované pro podporu léčby chorob dýchacího ústrojí, alergiích, chronických zánětů průdušek, mikroklima zlepšuje stav kůže postižené lupenkou a akné. Příznivý vliv na psychiku mají zejména minerály a stopové prvky:

  • Vápník – posiluje buňky v těle, aktivuje enzymy
  • Jod – napomáhá pravidelné funkci štítné žlázy
  • Hořčík – působí proti stresu, zpomaluje procesy stárnutí a regeneruje celý organismus
  • Draslík a sodík – napomáhají látkové výměně mezi buňkami a umožňují z nich vylučovat toxické látky
  • Zinek – prevence proti akné, podporuje obnovu buněk
  • Selen – zpomaluje proces stárnutí kůže
  • Brom – pomáhá hojit kožní nemoci např.lupénku.

Mnozí přirovnávají návštěvu solné jeskyně k pobytu u moře.

Finanční pomoc od státu

Těžce nemocné dítě vyžaduje zvláštní péči, mění se mu denní režim, prostředí a to ovlivní život celé rodiny. Mnohdy k závažnosti jeho nemoci nemůže navštěvovat předškolní zařízení a to vše přináší zvýšené finanční náklady pro rodinu.

Podle zákona číslo 117/1995 Sb. Ze dne 26.května 1995 , o státní sociální podpoře mohou rodiče těžce postiženého dítěte požádat o sociální příplatek, který je také určen dětem s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem /déle než 1 rok/.

Formulář žádosti je nutné vyzvednout na obecním úřadě v místě trvalého bydliště. Dalším krokem je návštěva dětského lékaře, který vyplní podrobnou lékařskou zprávu , Vhodné je k této zprávě připojit další zprávy od specialistů/ dětské dermatolog, alergolog…


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015