Během kůry není předepsána žádná zvláštní dieta, ale dobrovolné vyloučení masa či vajec nebo mléka ze stravy účinek očisty velmi zvýší. Ukazuje se, že je lepší pročistit se na jaře a na podzim než držet celoživotně nějakou dietu, což vede k jednostrannosti. Určitě uděláte dobře, kyž alespoň v tomto období zvýšíte podíl ovoce a zeleniny ve své stravě. Nedoporučuje se během diety kouření a tvrdý alkohol. Ani pivo bychom neměli popíjet, spíš ho nahradit dobrým červeným vínem. Ne však ve stejném množství, ale maximálně 2-3 x za den 1/8 l .

Očistná kůra
V den úplňku zahajujeme kůru postem-celý den o vodě a chlebu. V následujícím týdnu tetí lunární čtvrti budeme popíjet thé z ptačího rdesna ( truskavce) a čaj vřesový. Jeden den jeden čaj, druhý den druhý čaj v množství asi 3/4 l nálevu ( 1 rovná lž. bylin zalít 250 ml vroucí vody a 10 min. louhovat). Připravujeme 3-4x denně a pak pijeme po doušcích před, nebo mezi jídly.
Ptačí rdesno je vynikající krev čistící bylina a pročistí především játra a oběhový systém. V kombinaci s vřesem pak připojí i čištění ledvin. Posledním dnem této části kůry budeden, kdy Luna drazí do poslední čtvrti a v kalendáři najdeme půlměsíček .
Druhý týden si pořádně propereme ledviny. Mezi 17. – 19. hodinou (18-20 l.č) rychle vypijeme litr nepříliš koncentrovaného pampeliškového thé, z kořene nebo, listů nebo z obojího. Účinnost zvýšíme použitím destilované vody. Večeříme až hodinu po vypití čaje. Posledním dnem této části kůry je novoluní, označený v kalendáři plným kolečkem. Tento den držíme úplnou hladovku a pijeme jen vodu. Slabší povahy mohou vypít cca 3/8l zeleninových šťáv.

Fáze regenerační
S přibývající Lunou se vrhneme do regenerační fáze.. Nejprve regenerujeme nervy. Budeme popíjet thé z dobromyslu a z meduňky ( 1 vrchovatá čajová lžíčka na 150ml vroucí vody 3-4x denně).
Poslední den této části, den první čtvrti je opět označen půlměsíčkem, který tentokrát připomíná D.
Ode dne první čtvrti až ke dni předcházejícímu úplněk pijeme posilující čaje. Jeden den např. Maralan a druhý den Himal nebo Amrit. Pijeme šálek ráno, před obědem a odpoledne kolem 16. hodiny. Kůru končíme dietním dnem o chlebu a vodě v den úplňku.

Tato kůra je nenáročná a vysoce účinná.

Komentáře