Zatímco většina lidí věří, že bolest je součást procesu stárnutí, může jít ve skutečnosti o nedostatek vitamínu, který se negativně projeví ve vašem každodenním životě. Měli byste se pokusit zůstat aktivní a netrávit čas v trýznivé bolesti.

Místo toho se více informujte o vitamínu D a jeho vztahu k bolesti kloubů. Podle některých studií je totiž bolest kloubů doprovázena nedostatkem vitamínu D.

Vědci varují, že tento nedostatek se vyvíjí postupně, a poté trvá dlouhou dobu, kdy se mezitím bolesti kloubů a zad výrazně zhoršují. Na konci to může vést k problémům v podobě vzniku artritidy.

Mezi nedostatek vitamínu D patří také příznaky pálení nohou, nízká kvalita spánku nebo bolest nohou. Zkuste tento velmi jednoduchý test, který vám řekne, zda disponujete vitamínem D.

Stiskněte si hrudní kost a vnímejte, zda vám tento tlak způsobuje bolest. Pokud ano, je velmi pravděpodobné, že trpíte nedostatkem vitamínu D.

Kde ho získat? Je to slunce, které nás nabíjí energií. Proto vědci prokázali, že lidé, žijící v oblastech kruté zimy či deště, trpí nedostatkem tohoto vitamínu. Kromě slunce jej naleznete v tuňákovi, žloutcích, makrelách nebo houbách či potravinových doplňcích.

Foto: sportssupplements.net 

 

Komentáře