Ocitáte se na zelené louce plné rozkvetlých pampelišek………………. pomalu se brouzdáte trávou…. prohlížíte si pampelišky a dole vidíte mohutnou řeku……. Jdete pomalu k ní a vidíte, že její voda je tak čistá, že vidíte na dno plné oblázků a plovoucí ryby………. Sedíte na břehu a pozorujete její hladinu……… V té chvíli vidíte pramici, na které sedí nějaký člověk a vesluje směrem k Vám…………… Zastaví se a zve Vás kynutím ruky, abyste si k němu přisedl………………… Sedáte tedy do pramice, odrážíte se od břehu, máčíte si ruce v průzračné vodě a vychutnáváte si vůni řeky, louky na břehu a modré, sluncem zalité oblohy………………… Plujete a pojednou vidíte dálce ostrůvek , ke kterému se blížíte……………. Již z této vzdálenosti je vidět, že je zarostlý keři s krásnými mnohabarevnými květy a vzrostlými stromy, které dávají blahodárný stín………………. Pramice zastaví u břehu ostrůvku a vy vcházíte na pevnou zem…………. Prohlížíte si s nadšením krásné keře………. vnímáte vůni jejich květů…………. zahledíte se do ševelících korun velkých listnatých stromů………. a jdete dál po cestičce, která vás dovede k bílému altánku, který je také obrostlý spoustou popínavých a vonících růží………….. Nahlédnete dovnitř, vidíte stoleček z dvěma křesílky , na stolečku stojí váza plná květin……………. a v jednom z křesílek sedí vaše milovaná bytost, která vás opustila a kvůli níž prožíváte svoje velké trápení………….. Usmívá se na Vás a pokyne vám, abyste se také posadili(y)…………… Sedáte si, díváte se na zbožňovanou osobu a je vám velice zvláštně…………… Cítíte hořkost………… žal……………… lítost a snad i nenávist…………… Naléváte si oba do připravených pohárů čistou pramenitou vodu…………….. napijete se a osoba vám milá začínáte pomalu vyprávět důvod, proč jste se sešli(y)…………….. Klidným a konejšivým hlasem vypráví o tom, že vám v žádném případě nechtěla ublížit………………. ale že jste si v životě dali již vše, co jste si vzájemně mohli dát………….. Teď je na čase učit se zase od někoho jiného……….. Vy už si vzájemně nemůžete dát nic……… Váš vztah splnil v tomto životě svoji úlohu, naučili jste se jeden od druhého to, co bylo pro váš další vývoj nutné…………… zažili jste spolu velké množství krásných i méně krásných chvil…………. ale v momentě, kdy jste již nemohli tomu druhému nic předat, váš vztah musel skončit……………. Právě proto, abyste byli volní pro vztahy nové…………. ty, které vás opět obohatí a kde poznáte oba toho pravého člověka pro váš další život……………. Žádá o odpuštění v případě, že vám ublížil moc, ale vysvětluje, že to jinak nešlo……………… že splnění úkolu bylo skončeno…………………………………………… Vysvětlí vám, že přátelství v srdci zůstane navždy zachováno a vzpomínka na vás se nikdy nevymaže………………………… Že na Vás bude vždy vzpomínat s všeobjímající láskou a přát vám, abyste prožili krásný život. …………………. vstáváte, přistupujete k ní………….. obejmete ji…………………… a desetkrát za sebou ji pošeptáte do ucha:
odpouštím ti, odpouštím ti…odpouštím ti. ……………..
Cítíte jak z vás padá všechna tíha……………. lítost………………… zklamání…………. všechen vztek………………………….. i nenávist…………………… Víte, že se to tak mělo stát a že to je pro vaše oboustranné dobro…………………. Cítíte se lehce…………….. vidíte před sebou svobodu, která vám dá volnost………… odpočinek…………………. a klid na období, kdy budete čekat, až do vašeho života vstoupí ten správný a jediný člověk……………… Pouštíte ji z objetí…………. usmějete se………… a pomalu odcházíte po cestičce zpět k řece……………………. Nasednete do pramice, která na Vás stále ještě čeká…………… naposledy zamáváte směrem k ostrůvku………………. a jedete zpět na místo, kde je vaše louka se zelenou svěží trávou a mořem pampelišek. Cítíte se klidní………….. vyrovnaní…………… jistí………… v bezpečí………….. a spokojení sami se sebou…………… Víte, že máte život před sebou…………… bez ohledu na váš věk a že to krásné vás teprve čeká………………………………….

Pomalu si uvědomujete svoje tělo…………………….. svůj dech………………….. pravidelně nadechujete a vydechuje………………. začínáte si uvědomovat místnost ve které se nacházíte a pomalu………….. ale opravdu velice pomalu otevíráte svoje oči…….

Poproste někoho, aby Vám tuto meditaci, velice pomalu a s pomlkami tam , kde jsou tečky, namluvil na nějaký zdroj a při příjemné relaxační hudbě si ji pouštějte ve chvílích, kdy Vám bude smutno z nějakých rozchodů a skončených lásek.

Opravdu funguje a věřte – ………………………… VŠECHNO MÁTE JEŠTĚ PŘED SEBOU …………………………….


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015