1. Zavřete oči. Představte si, že dýcháte pouze mozkem. Váš chladný dech proudí z nosních dírek nahoru. Uvolňuje celou oblast hlavy, zvláště mozek a oči. S každým nádechem je mozek uvolněnější. Uvnitř hlavy se jasní, prostor se víc a víc zvětšuje a rozšiřuje, cítíte hluboké, příjemné uvolnění.
  2. Představte si, jak s každým výdechem vyplouvají z mozku lebkou vzhůru rušivé myšlenky, stará naprogramování, usazené koncepty; jak nadechnutý vzduch proudí až do nejvzdálenějších mozkových závitů a jak s každým výdechem odstraňujete z nejzastrčenějších koutů všechno, co již ve svém životě nepotřebujete, všechno, co se tam za desetiletí usídlilo a stále se tam drží.
  3. Asi po jedné až třech minutách si představte, že se na koruně hlavy, na sedmé čakře, objeví poupě něžného kvítku lotosu. Milimetr po milimetru se začíná otevírat, pokaždé během výdechu. Listy jsou větší a větší, rozrůstají se na pravou a levou polovinu mozku. Ve vašem mozku se rozvíjí víc a víc lístků. Přejte si, aby lístky měly takovou barvu, jaká se vám v tomto okamžiku líbí.
  4. Představte si, jak něžná, subtilní síla květu, který má barvu odpovídající vaší náladě, uvolňuje a uzdravuje všechno, co se během let usadilo ve vaší hlavě a omezilo schopnost jasně poznávat, úsudek i proud vaší tvořivé inteligence. Kalich květu otevřený nahoru je nyní připraven přijmout pro vás nezbytnou inspiraci a poznatky, abyste uplatnili svou tvořivost v běžném všedním životě. Pokud budete provádět tento cvik jednadvacet dnů, je možné, že vedle změn ve světě, který vás obklopuje, budete vnímat také fyzické počitky v mozku, v lebeční kosti a uvědomíte si energetické pole, které se utváří okolo vaší hlavy.

Komentáře