Objevte málo užívaný a přesto velice prospěšný cvik, který donutí vaše hamstringy a zadeček reagovat a tvarovat se do určité formy, podle vašich představ. Tak málo užívaný cvik v rekreační kulturistice a ve fitness. Světové závodnice nedají na tento cvik dopustit, patří mezi ty nejlepší cviky pro hýždě.

Jestliže jste se s tímto cvikem ještě nikdy neseznámili musíte číst dál. Po uvedení tohoto cviku do vašeho cvičebního programu budete mile překvapeni. Opravdu nejde o planá slova! Zaútočíte na svůj zadeček z jiného úhlu, donutíte ho k lepšímu tvaru. Zapomeňte na všechny přístroje, které jsou určeny speciálně pro ženy na procvičení zadečku.

Nejlepší a nejúčinnější cviky byli a jsou s činkami, tak jako mrtvé tahy. Tento cvik patří mezi namáhavé a bolestivé. Budete muset přistupovat k tréninku vašich hamstringů a zadečku mnohem tvrději se sebezapřením, protože tento cvik jestliže nejste na něho zvyklí opravdu pálí.

A teď konečně přistupme k provedení cviku

Uchopte činku nadhmatem s nataženými pažemi. Ramena držte stažená vzad, zatněte břišní svaly, tlačte hýždě dozadu a přitom se předkloňte v kyčelních kloubech, záda držte v jejich přirozeném zakřivení. Pomalu se napřimujte tlakem kyčlí vpřed a zatínáním hýžďových svalů, činku držte blízko stehen.
Nepokoušejte se zvednout těžší zátěž trhnutím činky a věnujte velkou pozornost provedení cviku. Nezapomínejte stále myslet na to, že musíte činku dostat nahoru pomocí zadečku a hamstringů. Nesnažte se do cvičení zapojovat zádové svaly. Procvičili by jste tím záda a ne hamstringy a zadeček. Toto je důležité dodržovat, jinak se úspěchy nedostaví a vy budete zklamány.

Steppery procvičují hýždě pod stejným úhlem, ale nejsou tak účinné. Ženy, které strávili na stepperu dost času mají pěkný zadeček, ale nedostatečně zpevněný. Mrtvý tah procvičuje sedací sval a hamstringy ve větším rozsahu pohybu a pod větším napětím než je tomu u stepperu.

Při výstupech na lavičku nebo při chůzi do schodů také zapojujete zadeček, ale ne tak pod velkým úhlem jako u mrtvých tahů. Při mrtvém tahu jsou hýždě a hamstringy propracovávány ve větším rozsahu při předklonu a kontrahovány během vzpřimování zpět. Určitě ucítíte silné pálení v hamstringách a zadečku než je tomu u jiných cviků.

Komentáře