Je historicky doloženo, že MUMIA se užívalo při mumifikování těl faraónů za vlády krále Džósera, jako farmakum bylo používáno starými Sumery a Akady, píše se o něm v indických posvátných knihách – védách, v lékařském spise Sušruta-Samhita. Lékař starověké Číny Čchiou se o něm zmiňuje v Knize o obtížných problémech.

V dávných časech bylo MUMIO v Tibetu nazváno "králem léčiv". Vědomosti o použití MUMIA při léčbě nemocí se uchovávaly v tajnosti, předávaly se jen ústním podáním z otce na syna v nejpřednějších rodinách lékařů.

Jen nejvýznamnější představitelé lékařské vědy (Avicena, Paracelsus, Agricola, Quiricus, Servet, Helmunt Stahl) znali léčivé účinky MUMIA.

Očištěné od příměsí, MUMIO je hmota tmavě hnědé, až černé barvy, s lesklým povrchem, má charakteristickou aromatickou vůni a hořkou chut´. MUMIO je plastické, taje při 80°C. Jeho složení je nestálé, nebot´ při svém vzniku přibírá všechny dostupné prvky podle místa výskytu. Pak podle převládajících prvků hovoříme o MUMIU zlatém, černém, měděném a podobně.

MUMIO či skalní balzám vyvěrá v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech hor Ťan-Šan v podobě krápníků či náletů. Nebo je uloženo ve skalních dutinách ve formě malých stalaktitů svým tvarem připomíná slzy (kapky).

Složení MUMIA:

MUMIO /MUMIJO/ je přírodní směs organických i anorganických látek. Anorganická část obsahuje více než 50 životně důležitých prvků, mezi nimi je 10 různých oxidů kovů. Organickou část tvoři kolem 30 makro i mikrokomponentů, 6 aminokyselin, řada vitamínů, éterické oleje a další biologicky aktivní látky.

 

Doporučení k užití:

• zlomeniny, praskliny, otevřené rány, hnisavé rány, pooperační stavy;

• choroby jater, ledvin, močového měchýře, hemoroidy, vředové onemocnění konečníku, zánět tlustého

střeva;

• žaludeční vředy, vředy na dvanácterníku, žaludeční nevolnost, průjmy, zácpy, zánět tlustého střeva;

• bronchiální astma, různé bronchitidy a záněty dýchacích cest, angíny;

• působí jako prevence infarktu myokardu, srdeční astma, zvýšený krevní tlak;

• posiluje pamět’ovou schopnost centrálního nervového systému, zpomaluje postup sklerózy;

• psychické problémy, deprese, nespavost, nechutenství, nervové problémy, impotence;

• bolesti hlavy, migréna, závratě, zánět lícního nervu;

• parodontóza, likviduje místní zánětlivé reakce, zlepšuje stav dásní a sliznice dutiny ústní;

• zvyšuje odolnost proti vysokým teplotám, nedostatku kyslíku a fyzické námaze;

• popáleniny a spáleniny, chemické poškození;

• problémy pohybového ústrojí, bolesti kloubů, usazování solí v kloubech;

• snížená funkčnost pohlavních orgánů, nezralost spermií, onemocnění ženských pohlavních orgánů /zánětlivá onemocnění dělohy, děložního hrdla/;

• diabetes, leukémie, otoky, revmatismus;

Aplikace mumia:

Užívá se vnitřně, 1 tableta mumia dvakrát denně ráno před jídlem a večer před spaním. Rozpouštíme jednu tabletu mumia ve vodě, můžeme přidat med nebo rozpouštět mumio střídavě ve š´távách. Léčebný cyklus trvá 25-28 dní, pokud je to nutné se opakuje po pětidenní přestávce.

Mumio v 5% roztoku aplikujeme na obklady, na potírání postižených míst.

Balení:

30 tablet

Upozornění:

Nepoužívat v těhotenství a při kojení.

Tento přípravek bude k dostání na našem webu od příštího týdne. Napište si o něj, je opravdu vynikající, mám s ním i vlastní zkušenosti z doby asi pře patnácti roky, kdy mi ho přivezl známý z Moskvy, kde se dal koupit v té době ještě v lékárnách. Naše cena je 250 Kč za balení, tj. za 30 tablet.

Vaše Iva Hédlová