Ženy mají nebezpečný zvyk dát v energetickém slova smyslu to poslední, co mají. Totálně se vydat ze všeho. Zdaleka ne vždy jde o nezbytnou pomoc někomu, kdo je v nouzi.

Někdy se žena vysiluje úplně zbytečně v naději, že bude pokládána za hodnou, že se jí dostane lásky. Někdy čistě jen z hlouposti.

Že se síly vyčerpaly a definitivně došly, si žena obvykle uvědomí pozdě. Možná by bylo dobře, kdyby měla k dispozici nějaký varovný signál docházejícího paliva, stejný, jaký mají auta. Blikání by včas signalizovalo nezbytnost dobití energie a zabránilo poškození zdraví.

Bohužel, nic takového neexistuje.

Stejně jako auto bez kapky benzínu pak žena v ten nejnevhodnější okamžik zůstane stát uprostřed cesty, sklízí veškeré „díky“ těch, komu brání jet dál, bortí vlastní plány a ztrácí čas. Nezbývá, než čekat na něčí pomoc a doufat, že schopnost fungovat se rychle vrátí.

Existuje mnoho různých příznaků, že jste blízko emocionální propasti.

Uvádím ty nejčastější.

Rychle vyhledejte nový zdroj energie, jestliže:

1. Lezou vám na nervy všichni lidé.

Blízcí i neznámí, dokonce jen pouhá četba jejich SMS nebo komunikace na sociální síti vás dráždí.

2. Špatně spíte, myšlenky vám brání usnout.

Nespavost vyčerpání klasicky doprovází.

3. Špatně vypadáte.

Emocionální stav je ze vzhledu zcela jasně čitelný. Nestojí-li za nic, je čas dobít energii.

4. Málo jíte, nebo na jídlo vůbec zapomínáte.

Nemáte kdy, nemáte chuť…

5. Jíte příliš mnoho, nevnímáte chuť jídla.

Nebezpečný příznak vedoucí navíc k nadváze a obezitě.

6. Máte problémy s přípravou jídla – buď to není dobré, nebo to vůbec není k jídlu.

Nemáte náladu ani chuť vařit. Velmi naléhavý příznak.

7. Květiny u vás doma vadnou.

Péče dobrá, výsledek žalostný. Rostlinám se u vás nelíbí. Nejvyšší čas najít soulad své duše s její ženskou podstatou.

8. Nemáte ani pomyšlení na sex.

Prostě ne a dost. Jakékoli náznaky nebo doteky vás jenom dráždí. Pokud nemáte obecně nižší potřebu sexu, je čas se zamyslet. Nutit se přes moc nemá smysl. Je třeba dobít síly.

9. Marodíte.

Někdy je nemoc jediný způsob, jak se organismus domůže oddechu. Jak vás přiměje, abyste si lehla a odpočívala.

10. Do ničeho se vám nechce.

Ani mýt nádobí, upravit se, ani se osprchovat. To je příznak velkého vyčerpání. Někdy dokonce něco opravdu chcete, ale nedokážete se přinutit. Potřebujete pravidelný, ne pouze nárazový odpočinek.

11. Depresivní a pesimistické myšlenky.

Pozorujete, že se propadáte do podobných stavů? URYCHLENĚ potřebujete dobít energii, než se vaše myšlenky materializují.

12. Ráno se za boha nedokážete probudit, ustavičně byste spala.

To je signál krajního přetížení a vyčerpání.

13. Utrhujete se na své blízké.

Pokud se náhle utrhujete na manžela i děti, na rodiče, je zjevně něco v nepořádku, a to ne až teď, ale už delší dobu. Jste vyčerpaná, potřebujete novou energii a odnáší to vaše okolí.

14. Nechce se vám s nikým mluvit.

Ženy si většinou rády popovídají, ať už s blízkými nebo se širším okolím. Pokud nemáte náladu vůbec na nikoho, něco je špatně.

15. Nemáte náladu ani vůli o sebe pečovat.

Jestliže se vám nechce ani se učesat, nalíčit se nebo převléci tričko, je to velmi nebezpečný příznak vysokého stádia vyčerpání.

16. Všechny peníze utrácíte pro jiné.

Přišla výplata, a vy ji utratíte za dceřiny šatičky, Lego pro syna, košili pro manžela, závěs na okno v obýváku, nájemné a poplatky… peníze jsou pryč. Co jste koupila pro sebe? Nic. Na sebe jste ani nepomyslela. To je špatně a signál varovně bliká: dobij energii!!!

17. Nic nechcete.

V obchodech vás nic neosloví, o nic nemáte zájem, ani o parádu, ani o knihy. Když se vás někdo ptá, co byste si přála, nevíte, co odpovědět. Také to jsou projevy nebezpečné sklíčenosti a vysílení způsobeného energetickým deficitem.

18. Sama sobě se nelíbíte.

Na tohle tělo se vám nechce nic kupovat ani oblékat, tenhle obličej nemá smysl líčit, takové vlasy česat. Pohled do zrcadla je vám nepříjemný, fotografovat se je hrůza. To jsou velmi zneklidňující příznaky. Nejvyšší čas obnovit síly.

19. Zvýšený neklid.

Pociťujete paniku a snahu mít vše pod kontrolou? Tíží vás obavy, neklid, pocity strachu, které se nedají zvládnout? Jsou to zlověstné známky totální vyčerpanosti. Nemáte už sílu ovládat vlastní emoce, opouští vás sebekázeň. Je nejvyšší čas absolutně vypnout a odpočinout si, nabrat nové síly.

20. Pohodlné oblečení.

Jestliže si oblečení vybíráte nikoli podle zásady „líbit se“, ale „aby bylo pohodlné“, jdete špatnou cestou. A o něčem to vypovídá. Zamyslete se.

21. Příliš rychlé tempo.

Máte pocit, že nežijete, že pádíte. Do práce, do školky, na tramvaj… dokonce i do koupelny vcházíte ve vojenském stylu – všechno stihnout do tří minut! Je čas zpomalit, vydechnout si a srovnat krok na normál.

22. Nadbytek „musím“.

Musím tohle a tamhleto, nejdřív musím tohle, pak tamto… Opatrně, tohle je varovný příznak!

23. Všechno sama.

Chcete všechno dělat sama? Nikdo jiný to neudělá jako vy? Pak buďte připravena také sama sebe intenzivně a často dobíjet. Nikdo jiný to za vás neudělá. „Všechno sama“ patří k alarmujícím signálům.

24. Soudy a odsudky.

Probrala jste všechny ze všech stran a nenechala na nich nit suchou? Vládu, sousedy i filmové hvězdy? Teď se možná bavíte, ale vydala jste příliš sil, navíc na špatnou věc. Brzy přijde propad.

Pokud jste se v některém z bodů našla, je nejvyšší čas dobít síly. Co nejdřív si najděte nějaký způsob odpočinku a dobití sil. Procházku, vonnou koupel, četbu, film.

O. Valyaeva

Komentáře