Pokud máte doma psa nebo kočku, tak s vámi pravděpodobně sdílí i váš obývací pokoj, dotýká se nábytku a jiných věcí, ale možná s vámi dokonce spí v ložnici. Měli byste se spaní se zvířetem vyhnout. Za chvíli si povíme, proč, je to tak nebezpečné.

Domácí zvířata jsou a budou těmi, kdo s námi žijí náš život, ale mělo by to mít jisté hranice. Do postele bychom si miláčky brát neměli. Pořád je to zvíře, i když ho milujeme sebevíc! Učíme ho tím i špatné návyky, ale jde hlavně o parazity.

Nikdy nezapomeňte na odčervení domácího mazlíčka, je to nebezpečné hlavně u štěňátek. Předcházejte nemocem pravidelným odčervováním a očkováním.

Lékařští odborníci varují, že většina parazitů může být přenášena na člověka. V první řadě je potřeba zabránit jakémukoliv druhu znečištění. Kdo vlastní domácího mazlíčka, měl by daleko více čistit odpad, bezpečně ho krmit, ale také koupat.

Uvědomte si, že zvířecí mazlíček má veterináře jako dítě pediatra. Měli byste ho tedy brát na pravidelné návštěvy za účelem vakcinace, ale jakékoliv nejasnosti s ním konzultovat. Zdraví a síla jsou dva základní elementy, které nesmí chybět žádnému zvířeti. Kočky a psi by měli podstupovat odčervení každé 4 měsíce.

K imunizaci slouží i řada očkování a nejdůležitější je to během šesti měsíců věku. Dále nesmíte vynechat žádné očkování v roce, které jsou dány veterinárním schématem.

Už tedy víte, proč nebrat pejska do postele? Ohrožujete tím své zdraví.

Komentáře