Až potom jsem se dozvěděla od paní prodavačky, že jde o Olivín.

Hledala jsem na internetu, abych se o tomto kameni dozvěděla co nejvíce a úplně se mi zatajil dech, že právě olivín je ten, který teď potřebuji. Chtěla bych Vám tedy o tomto kameni poskytnout informace a budu se vracet k polodrahokamům častěji. Přichází léto, každá dívka či žena se chce něčím přizdobit, korálky a náramečky jdou na odbyt, Vy sáhnete po tom, který Vás přitahuje nejvíc a budete si moci přečíst, o čem ten kámen je. Nebo naopak budete mít nějaký problém a podle toho si vyhledáte vhodný kámen. Tak tedy zpět k olivínu:

Zářící ve své drahokamové kvalitě zlatozeleným svitem, je dnes zejména ctěn a nošen jako ochranný kámen proti zlým duchovním silám, které se nám snaží uškodit a svést nás z Boží cesty. Pomáhá překonávat pocity odcizení, které zase bývají přirozeným následkem odvrácení od Boha, od jednoty jakožto nedělitelného celku. Podobně jako chryzopras nás i olivín svým jemným vlněním přivádí do těsného spojení s rostlinným světem, kde tak často nacházíme po každodenním shonu úlevu a odpočinek. Jeho zář nás obdarovává teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny uklidňuje, očišťuje a vyvažuje celý náš organismus.

Nalézá se v různých barevných odstínech. Jako amulet přináší štěstí a úspěch v podnikání. Zvyšuje snášenlivost, pocity lásky, sexuální potenci a touhu a zlepšuje manželské vztahy. Používá se při škytavce, ženských nemocech a potížích, léčí rány způsobené kousnutím a odstraňuje toxické látky z těla.

V náhrdelníku u žen udržuje pevnost a pěkný tvar poprsí. Podporuje zažívání, funkci sleziny, pomáhá při zácpě a zánětu střev, vhodný proti frigiditě, dně, revmatismu, zánětu kloubů a odstraňuje toxické látky.

Autor: Iva Hédlová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015