Napíšu Vám na pár stránek zhuštěný návod, po kterém zhubnete určitě velice rychle, ale nebudete-li se držet tohoto návodu napořád, opět všechno naberete zpátky. Smysl má pouze hubnout pomalu – asi 2 kg za měsíc.

Ač se to zdá zdlouhavé, bez pochopení zákonitostí a souvislostí a toho, proč to tak všechno je, to nemá cenu.

Podle mého názoru je dobré si denně psát kalorickou bilanci a potom každý den si zapisovat do jednotlivých dnů na souhrnné bilanci rozdíl, abyste měla přehled a abyste měla ze sebe dobrý pocit, že to je O.K.

Pamatujte si, že každých 28 000 kJ je jedno kilo dolů nebo naopak v kladné bilanci l kg nahoru.

Musíte jíst bezpodmínečně každé 2-3 hodiny. Jestliže jste někde na cestách, vezměte si do kabelky banán a musli tyčinku ( nejvhodnější zn. Trend – je bez lepku a moc dobrá, mají asi 4 druhy . Billa mezi zdravou výživou, , Globus apod.)

Dřív než začnete, zajdi do obchodu zdravé výživy. Kupte si olivový panenský olej , sojovou omáčku Tamari ( jako jediná neobsahuje pšenici a je pouze ze sóji, stojí kolem stovky, ale je několikrát koncentrovanější než běžná sojovka, takže vám vydrží mnohem déle a máte zaručenou kvalitu a ne nějaký drek ), mouku z pšenice špaldy, mají hladkou a hrubou, kupte si pouze hladkou, dá se z toho dělat všechno, ta hrubá se mi zdá příliš hrubá ( bezvadné jsou ze špaldy všechny buchty, já dělám i knedlíky, ale to je na vás , zahušťuju tím, pokud se vám to zdá příliš rychle, ze začátku míchejte normální mouku se špaldou l : l.

Kup si hnědý nerafinovaný cukr, třtinový cukr – mají jen krystal. Potom zelený čaj od Jemči. je vynikající a stojí pouze kolem 23 Kč. Kupte si také nějaké těstoviny, nejraději bezlepkové, nebo celozrnné. V každém případě mořské řasy, nejlepší jsou Arame nebo Hijiki, nelekněte se ceny, stojí kolem 150 Kč, ale vydrží vám víc než měsíc, jedna porce stačí l rovná polévková lžíce.

Teď jsem objevila v obchodě se zdravou výživou moc dobré mořské řasy, kterých je 10 dkg, stojí kolem 50 Kč, po uvaření jsou to zelené průhledné proužky jako nakrájená vařená zelenina a jsou bezvadné. Vřele doporučuji. Můžete je nalámat za syrova, protože jsou delší. Vodu z nich vyvařenou slít a teprve potom dávat na talíř do rýže, těstovin, do vývarů, zeleniny apod. Jíst je denně je obzvláště pro vás důležité na hubnutí a udržení si dobré minerálové hladiny.

Taky si kupte mořskou nebo himalájskou sůl na solení. Kup si nějaké fazole nebo čočku, kterou můžete podle krevní skupiny, nějaká povolená semínka a uvidíte podle výběru. Ty ceny jsou trochu vyšší než běžně, ale aspoň vás to bude nutit šetřit jimi a nebudete toho dávat tolik, čímž snížíte také kalorickou hodnotu. Navíc pro zdraví by člověk neměl litovat peněz, dá se ušetřit na něčem jiném. Bez zdraví už vám budou veškeré peníze nanic.

Teprve po nákupu se do toho dejte a začněte se jinak stravovat, ale i jinak pohybovat najednou ten samý den..

Na mlsání si kupte někde v supermarketu různé povolené sušené ovoce a oříšky. Pokud budete jíst zmrzlinu, tak kupte s opravdovým obsahem smetany nebo mléka a ne s rostlinnými tuky. Mělo by jít spíš o výjimečnou záležitost. Čokoládu si dejte klidně taky – ale platí zásada – denně se může sníst tolik gramů, kolik vážíš kilo. Např. 65 kg znamená 65 g čokolády. Je to kvůli zdravotnímu hledisku, to by měl dodržovat každý člověk, jestli je hubený nebo ne. Nejzdravější je samozřejmě hořká s minimálně 85% kakaa.

Jinak si aspoň ze začátku musíte hlídat kalorickou hodnotu, tzn. kJ, později to odhadnete sami, ale trvá to podle mého názoru několik týdnů, abyste měli přehled o hodnotě všech potravin. Pokud jste v restauraci, tak dneska také není problém si vybrat. Vynecháte samozřejmě hranolky, krokety apod. dáváte si jako přílohu nejraději rýži a z masa volíte především krůtí nebo vepřové, raději to drůbeží, úprava vhodná přírodní medailonky, steaky apod. v žádném případě ne smažené věci. Zeleninový salát je senzační, nejlepší je jím začít.

Je dobré pro urychlení metabolismu začít každé teplé jídlo studeným, např. salátem, jablkem apod. Na závěr si klidně můžete dát pohár se šlehačkou. Ale pozor, pořád si to kaloricky musíte trochu hlídat. Klidně to některý den přetáhněte, třeba na l2 000 kJ, ale potom zase v následujících dnech to musíte vyrovnat, záleží na celkové měsíční bilanci. Není to žádná řehole, ale příjemný způsob života.

Dělejte si bilanci každý den, uvidíte, jakou budete mít radost, když budete v minusu a když se dostanete náhodou do plusu, tak si dáte v příštích dnech pozor sami a rádi.

Také to poznáte na váze a hlavně na pocitu v oblečení. Váhou se zase až tak nemusíte zabývat, ale je dobré se zvážit každý týden a tu váhu si zapsat. Taky pozor na to,až se váš základní metabolismus ( bazální metabolismus ) sníží, což je dáno tím, že budete vážit míň, protože ten se vždycky počítá: kg x index 82.

Tzn. Vážím 65 kg: 65 x 82 = 5 330 kJ Vážím 70 kg: 70 x 82 = 5 740 kJ atd., atd…………………

Vážím 90 kg : 90 x 82 = 7 380 kJ

Tak budete muset jíst o něco míň, anebo se hýbat o něco víc.

Můžete si stáhnout tyto vzorové tabulky (ve formátu Word): 

kalkulační list denní energetické bilance

energetická bilance v měsíci

Váš vzorový den

Ráno ještě v posteli uděláte pár dechových krátkých cvičení na pročištění organismu. Hlavně ráno a v dopoledních hodinách necvič, nechej to na odpoledne nebo večer nebo na průběh dne. Ráno to není zdravé.

l. Na odšťavňovači si vymačkáte ovocný džus z povoleného ovoce nebo zeleniny, nebo lecitinový nápoj s ovocenou šťávou

2. Vypijete 2 dcl. zeleného čaje.

3. Uděláte si bohatou snídani z povolených věcí pro vaši krevní skupinu.

Nejlepší je opravdu – vločky, banán a jiné ovoce, oříšky, med, nízkotučný jogurt , můžete přidat i lněná nebo chia semínka. Nechejte to chvilku odstát, aby to navlhlo. Jestliže na to nemáte chuť, tak si udělejte samozřejmě něco jiného.

4. Potom každé dvě hodiny něco povoleného snězte.

5. Oběd, ať už bude kdykoliv, tak se najezte hodně.

6.Vyjděte si na půlhodinovou procházku, vyvenčit psa, dojděte si na nákup apod.

7. S jídlem skončíte nejpozději v l8-l9 hodin. Po obědě nebo odpoledne si dejte ještě jeden šálek zeleného čaje. Jinak pijte neperlivé vody ( ty perlivé zadržují vodu v organismu a nadýmají ), bylinkové čaje, ředěné povolené džusy apod.

8. Nezapomeňte na dušenou zeleninu. Brokolice, fazolové lusky, mrkev s hráškem – v páře a nebo na trošce oleje. Nezahušťujte!Nezapomeňte na mořské řasy!!

Také je dobré např. u televize zatínat střídavě svaly. Třeba 50 x na nohou, potom 50x na břiše, 50x hýžďové svaly a jak se vám chce. Vždycky si zvolte číslo ( reálné ) a to dodržte. Je důležité dávat si reálné cíle.Další týden číslo zvyšujte např. na l00, potom na l50 apod.

9. Večer si dejte opět půlhodinovou procházku, vždy rychlejším tempem.

10. Večer v posteli si udělejte cvičení břišního dýchání – je to důležité.

Pokud tyhle pravidla dodržíte spolu se zásadami v klíči, zaručuji vám velký a trvalý úbytek na váze, celkovou životní spokojenost a pevné zdraví. Chce to jen vydržať a udělat si z toho celoživotní styl. Jakékoliv vybočení nesmíte brát jako selhání. Je to celoživotní program a žádná dogmata není dobré dodržovat. Vytvořte si nový náhled na život, popřeházejte si žebříček hodnot, prostě od základu změňte co se dá.

Pokud nepůjdete na tuto filosofii, potom je jediná cesta se potýkat bezúspěšně s dietama, které nemají význam a deptají vás psychicky.

 

NEJLEPŠÍ JE ZAČÍT O NOVOLUNÍ

 

Půjde Vám to lépe. Mnoho zdaru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Iva Hédlová