Maca peruánská je až všemocná rostlina. Tato kořenová zelenina pěstovaná v nadmořské výšce 4 tisíce metrů peruánských And, a to bez použití jakékoliv zemědělské techniky, je elixírem života v pravém slova smyslu.

Už staří Inkové macu uctívali coby posvátnou rostlinu, kterou ordinovali na celou řadu zdravotních potíží. A my je můžeme následovat.

Pro pevné nervy

Seznam pozitivních účinků tohoto zázračného kořene rozhodně není krátký. Maca červená prospívá ženám i mužům. V první řadě se jedná o velmi silný adaptogen zabraňující uvolňování stresových hormonů. Při pravidelném užívání macy budou vaše nervy pevné jako skála. A nejenom nervy.

Mějte energii na rozdávání

Maca peruánská je také skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Nejvíce vyniká obsahem vitamínu C, železa, hořčíku, zinku, draslíku, mědi, selenu a řady bioaktivních látek, které se z potravy získávají velmi obtížně, ne li vůbec. Výsledkem bude energie na rozdávání a hormonální rovnováha. Maca však představuje ideální prevenci osteoporózy, hypertenze, zmírňuje projevy akné i chudokrevnosti a stimuluje štítnou žlázu.

Maca a muži

Přicházíte o libido, vlasy, máte problémy s potencí? Maca peruánská vás jich zbaví. Zlepšuje totiž plodnost i kvalitu spermií. Pomáhá ale také při zvětšené prostatě. To vše díky její schopnosti snižovat hladinu pohlavního hormonu DHT. Právě ten je spojován s výše zmíněnými problémy zralých mužů.

Maca a ženy

Macu by ovšem měly začít užívat i ženy. Obzvláště ty v menopauze či s bolestivou a nepravidelnou menstruací. Optimalizuje totiž hormonální a endokrinní systém a vyrovnává hladinu estrogenů a gestagenu. Macu ovšem často užívají i ženy, kterým se nedaří otěhotnět. V některých případech dokáže odstranit poruchy ovulace.

Jakou macu? Želatinovou!

V jaké formě macu užívat? Sbírat kořeny v Andách po vás chtít nebudeme. Místo toho vám doporučíme snadno rozpustnou a lehce stravitelnou želatinovou macu z portfolia renomované společnosti Woldohealth. Ta si totiž právě díky procesu želatinizace uchovává maximální množství účinných látek.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015