Je smutnou pravdou, že většina lidí, když je začne něco bolet, sahají hned po lécích z lékárny. Není to dobře proto, neboť uvedené léky sice na chvíli pomohou, ale vyberou si svou daň v podobě různých vedlejších, obvykle poměrně negativních účinků.

Namísto nich užívejte raději některé z mnoha přírodních alternativ proti bolestem, které poskytnou naprosto stejný a jistý účinek (někdy i lepší) a nemají žádné nežádoucí efekty.

Například, když trpíte osteochondrózou krku, což je skutečně bolestivé frustrující onemocnění, pouzijte na ni domácí lék, jehož recept vám prozradíme v tomto článku. Způsob přípravy aplikace je navíc velmi jednoduchý, stačíi, pokud budete následovat pár instrukcí.

Domácí lék na bolesti kostí, svalů i kloubů

Tento recept budete moci použít na bolesti, které se týkají svalově-kosterního systému. Účinný je tedy na následující typy bolestí:

 • svalů

 • kostí a kloubů

 • chrupavek, vazů i šlach

Ingredience

 • K jeho výrobě budete potřebovat tyto věci:

 • 5 polévkových lžic soli, Nejlépe mořské nebo himálajské (cca 0,75 dcl)

 • 10 polévkových lžic olivového oleje (cca 1,5 dcl)

 • Uzavíratelnou skleněnou láhev nebo jinou nádobu jako zavařovací sklenice a podobně.

Pokud potřebujete více či méně přípravku, upravte jednotlivé složky v uvedeném poměru 1 díl soli na 2 díly olivového oleje.

Příprava

Smíchejte olej se solí a směs přelijte skleněné nádoby. Tu uzavřete a nechejte odstát 2 dny.

Po 2 dnech je domácí lék připraven k použití.

Použití

 • Ráno, hned po probuzení naneste směs na postižené místo, kde pociťujete bolesti. Mírně si v daném místě  promasírujte pokožku.

 • Začněte s masírováním 2 až 3 minuty a postupně čas zvyšujte. Medicínští experti doporučují masírovat cca 20 minut, což by mělo zcela postačovat.

 • Na konec si pokožku umyjte navlhčeným ručníkem.

 • Pokud zjistíte, že po skončení je vaše pokožka mírné podrážděná, aplikujte si na ni nějaký přírodní krém bez obsahu škodlivých chemikálií. Případně pouzijte Dětský zásyp.

Jaký výsledek očekávat

Výsledek vás skutečně mile překvapí. Již po 10 dnech aplikace přípravku masáží se zlepší prokrvení v daném místě, nastane regenerace svalů, kostí, chrupavek, vazů a také ustoupí doprovodné bolesti.

Pokud jste dělali aplikaci na krku a vedle jeho bolesti samotné vás trápily i občasné bolesti hlavy, ustoupit by měli i ty, protože dojde ke zlepšení prokrvení cév hlavy. Tato kúra navíc zbaví Vaše tělo mnoha toxinů a zlepší metabolismus.

Po masáži se sice můžete zpočátku cítit mírně omámení, ale konečný výsledek bude stát opravdu zato. Kromě toho, tento domácí lék nemá žádné jiné vedlejší účinky.

Závěr

Pokud vás trápí bolesti svalů, kostí, kloubů nebo pojivových tkání, určitě tento recept vyzkoušejte. Jak jsme již řekli, výsledkem budete nadmíru mile překvapení.