Vhodným dárkem mohou být i odrážedla, i když tady záleží na tom, jak dobře už dítě pohyb zvládlo. Některá miminka se skoro ještě nepostaví a jiná už „běhají“ kolem nábytku.

Hračky založené na rozpoznávání tvarů – znáte to, různé kostky, autíčka a sloni, s děrami ve tvaru čtverce, kolečka nebo třeba srdíčka – a s kostkami příslušného tvaru. Pozor na to, že v některých případech jde narvat kostku do nesprávného tvaru.

Na podobném principu jsou založeny i nejrůznější kalíšky, které jdou dávat jeden do druhého – nebo stavět na sebe. Všimněte si, že jsou zpravidla hodně barevné.

Knížky přicházejí na řadu stále více. Jednoduché hezké obrázky, které si budete moci s dítětem ukazovat. Krátké básničky, které mu budete číst.

Aktuální zůstávají i balónky a balóny.

Pokud se dítě nebojí vody a má rádo večerní koupání, zkuste zvážit koupi nějakých hraček do vany.

I když nejsem zastáncem toho, aby děti měly svůj první mobil (tentokrát myslím telefon ne kolotoč) ještě před prvním rokem, často je to jediná cesta, jak mu zabránit, aby vám bral ten váš. Jednak se vás neustále snaží napodobovat a jednak se učí, že jeho akce (zmáčknutí tlačítka) vyvolá nějakou reakci – zvuk.

Pokud se pokusíme pominout hračky, můžete koupit i první talířek a hrníček s nějakou večerníkovou postavičkou


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015