Brandon BaysSvětově známá autorka a terapeutka Brandon Bays, žijící ve Velké Británii míří do Prahy, aby zde českým příznivcům představila svoji unikátní metodu léčby. A to na třídenním praktickém kurzu s příznačným názvem Intenzivní cesta a Pokročilé nástroje.

Autorka bestselleru Cesta (The Jurney) ukáže lidem způsob, jak významně ovlivnit kvalitu života přirozeným procesem samoléčby. Seminář proběhne od 18. do 20. března 2016 v Praze.

Na semináři představí vlastní unikátní metodu léčby

Metoda Cesta vznikla spontánně v době, kdy byl Brandon Bays diagnostikovaný nádor dělohy. Bez léků i operace, jen pomocí jednoduché integrace mysli, těla a ducha, se během pouhých sedmi týdnů podařilo terapeutce vlastní nádor velikosti basketbalového míče vyléčit. Techniky popsala v knize Cesta („The Journey“), která se stala celosvětovým bestsellerem a spolu s dalšími knihami vyšla i v češtině.

Úspěšnost této metody potvrzují i výsledky nejmodernějších vědeckých výzkumů z oblasti buněčné biologie. Potlačení emocí totiž způsobuje zablokování buněčných receptorů a narušení komunikace mezi buňkami. Díky metodě Cesta je můžete opět uvolnit a výrazně zlepšit svůj fyzický i duševní stav. Živým důkazem je nejen Brandon Bays, ale i tisíce uzdravených dospělých a dětí po celém světě.

Intenzivní Cesta s Brandon Bays je určena všem, kdo chtějí pracovat na svém životě. Třetí den probíhá seminář Pokročilé nástroje, který je především založen na prohloubení schopností vést proces Cesty tak, abyste jej skutečně mohli začlenit do svého života a života vašich blízkých,“ vysvětluje Bohdana Nádas, terapeutka Cesty a pořadatelka akce z WiNspirace 4U.

Seminář je určen všem, kdo v životě hledají opravdovou radost, cítí se vyhořelí či bez motivace. Tato metoda si umí poradit i s fyzickými problémy, které se lékařům nedaří úspěšně vyléčit. S Cestou dokážete najít i správný směr, jak zlepšit vztahy s druhými lidmi i sám sebou.

Během semináře, který začíná v pátek od 9 hodin ráno a končí v neděli v 19 hodin večer v KC City v pražské ulici na Strži, si návštěvníci postupně prožijí a naučí se proces a metody, které jsou blíže popsány v knize Cesta.

V rámci semináře se návštěvníci naučí:

 • Vyčistit emocionální a fyzické bloky, které vám brání v prožívání vlastního nejvyššího potenciálu naplno.

 • Využívat jednoduché nástroje, s nimiž můžete probudit své vědomí a potenciál.

 • Vyčistit staré buněčné vzpomínky i emocionální zátěže, které mohou způsobovat onemocnění.

 • Jak usnadnit léčení na všech úrovních.

 • Otevřít se pocitu radosti a svobody. A v neposlední řadě se naučíte zažít skutečné naplnění vlastního života.

Cesta duše i těla

Během třídenního semináře Intenzivní Cesta a Pokročilé nástroje si postupně prožijete a naučíte se proces Emocionální Cesty, proces Fyzické Cesty a Pokročilé nástroje. První den semináře vás Brandon Bays seznámí s danou metodou a provede praktickou ukázku, jak s ní pracovat. V odpoledních hodinách si účastníci s pomocí skript a trenérů projdou celým procesem Emocionální Cesty.

Sobotní proces Fyzické Cesty je zaměřen především na odhalování a léčení příčin fyzických zdravotních obtíží. Účastníkům semináře, ať už s vědomými či nevědomými potížemi, tato metoda rychleji pomůže najít a uvolnit jakékoliv bloky, které za potížemi stojí.

Během části Pokročilé nástroje získáte mnoho dalších jednoduchých, ale velmi účinných nástrojů, které proces Cesty usnadňují.

 

Kdy: 18. – 20. 3. 2016 (začátek vždy v 9:00, konec v pátek a sobotu v cca 20:00 a v neděli v cca 19:00)

Kde: KC City, Na Strži 65/1702, Praha 4 (www.kc-city.cz)

Pořadatel: WiNspirace 4U, s.r.o.

Prodej vstupenek a odpovědi na dotazy ohledně semináře na kontaktech Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; +420 604 931 957.
 

 

Pro více informací prosím navštivte www.cestabrandonbays.cz

O Brandon Bays

Brandon Bays je celosvětově uznávanou terapeutkou, lektorkou a autorkou knih. Původem z USA, ale žijící již mnoho let ve Walesu, zemi Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. V roce 1992 jí byl diagnostikován nádor dělohy o velikosti basketbalového míče. Techniky, díky nimž se během necelých sedmi týdnů uzdravila bez léků a operace, popsala ve své knize Cesta (v originále „The Journey“). Mezi její další knihy patří Cesta pro děti, v níž ukazuje, jak je možné tuto metodu využít k pomoci dětem; Svoboda, kniha o svobodě na všech úrovních našeho bytí. Spolu s Kevinem Billettem také napsali knihu Vědomí – Nová měna, která popisuje, jak se zbavit různých životních omezení a žít trvale naplněný život. Kromě psaní knih se Brandon Bays věnuje především vedení seminářů Cesty po celém světě. Více na webu: www.cestabrandonbays.cz.

WINspirace 4U, s.r.o.

 

Společnost byla založena 2013 zejména na podporu metody Cesta v České republice. Více info na: http://www.cestabrandonbays.cz.

Otázky a odpovědi

Odpovídá: Brandon Bays, zakladatelka Cesty (The Journey). Autorka a terapeutka

Co si myslíte, že bylo u vás zásadní, co vám pomohlo v těle nastartovat léčivý proces?

Od útlého dětství jsem věděla, že v životě existuje něco víc než tahle fyzická forma, a během studia na univerzitě a ještě pár let potom jsem se intenzivně věnovala hledání spirituálního rozměru života. Studovala jsem různá náboženství, rozličné filozofie a tradice, získala jsem kvalifikaci v alternativních metodách léčení a žila jsem zdravý naplňující život. A pak, navzdory tomu, že jsem měla pocit, že žiji zdravě, mi byl ve 39 letech diagnostikován nádor velikosti basketbalového míče.

Ten nádor mi přišel do života jako ten největší dar. Byl to budíček, co mě probral do reality, pomohl mi odkrýt chvíle, které jsem v sobě uzavřela, traumata, která mi, aniž bych si to uvědomovala, bránila žít život v souladu s mou skutečnou podstatou, a naučil mě žít život z pozice toho, kdo doopravdy jsem. Od té doby je můj život stále pokračující cesta ke svobodě a osvobození. Každou chvíli se víc a víc dozvídám o tom, kdo jsem, a modlím se za lidi, aby se probudili a našli lásku, radost a klid uvnitř sebe sama.

Které důležité kroky by měl člověk udělat, když se chce vyléčit? Jde tato rada zobecnit a platí pro každého?

Stalo se vám někdy, že jste se podívali na někoho na ulici a byli jste ohromeni jeho vyzařující krásou? Nebo jste se někdy porovnávali se svými přáteli nebo blízkými a vnitřně přemýšleli, jak to dělají, že vypadají tak mladě, šťastně a bezstarostně, i když se jim toho v životě tolik děje? Tohle jsou lidé, kteří si dokázali nějakou šťastnou náhodou vzpomenout nebo si udržet vzpomínku na ten krásný a zářící diamant, kterým byli, když se narodili. Každý den se probouzejí s vděčností za život, děkují za maličkosti, které jim život posílá.

My všichni máme tuto schopnost v sobě, ale je těžké k ní v našem běžném životě, kdy se vypořádáváme s nejrůznějšími každodenními záležitostmi, najít přístup. Může to být proto, že jsme:

 • se už v raném věku naučili, že cítit se nesmí nebo že máme „špatné“ emoce a ty bychom měli mít pod kontrolou. Říkali nám, ať „nevyčuhujeme“, že „nemáme plakat“ nebo že se máme „vzchopit, ovládnout se a být silní“.

 • v sobě všechno zavřeli! A začali jsme žít v šedé zóně, žít „předstíraný“ život postrádající smysl.

 • si vytvořili nezdravá přesvědčení týkající se našeho potenciálu, našich schopností nebo našeho místa v životě. Tato přesvědčení jsme možná převzali od přátel, rodiny či z kultury.

 • učinili nezdravé a nereálné sliby a přísahy, které nás nepodporují. Ať už jsme slibovali sobě nebo ostatním.

 • si vytvořili pravidla, na základě toho, co nám říkali v dětství.

 • si v sobě nesli další omezení a vytvořili jsme si tiché sabotéry, kteří podkopávají naše úsilí, aniž bychom si to uvědomovali, a kteří nás vnitřně nutí skrývat své nadání.

Metoda Cesta je praktický prostředek, který jde přímo k věci, odkrývá náš vnitřní diamant, naši vnitřní zářivou krásu a dovoluje nám žít život osvobozený od všech závaží, která jsme si cestou životem nasbírali. Tato jednoduchá a mocná metoda jdoucí k podstatě krok za krokem pomohla tisícům lidí na celém světě uzdravit se z fyzických nemocí, zbavit se psychických potíží, vyléčit se z vysilujících nemocí a zvládnout výzvy nachystané životem, otevřít dveře k radosti, vnitřní svobodě, zdraví, neohraničenému potenciálu a úplnosti.

Cesta je určena obyčejnému člověku žijícímu každodenní život v obyčejném městě, který si uvědomuje, že musí existovat něco víc než tohle prosté existování. Je pro každého, kdo někdy hledal odpovědi, pro každého, kdo se zajímá o praktickou metodu, „jak“ žít naplněný život, který má smysl a který je v souladu s potenciálem člověku vlastním.

Když se rozhodnete použít metodu Cesta, odhalíte a vyčistíte potlačené emoce, traumata z minulosti, spolykaná slova hněvu, zranění a smutku a také vzpomínky z dětství, které vás v životě tížily. A skrze odpuštění se začnete v životě cítit šťastní, bezstarostní a naplnění.

V čem nejčastěji ohledně svého zdraví chybujeme?

Existuje mnoho důvodů, proč jsou v tomto zrychleném moderním světě lidé nemocní – špatná strava plná cukrů, hotová jídla, která stačí ohřát nebo osmažit, fast foody, nedostatek pohybu, přepracování, stres, kouření, pití alkoholu, znečištěné ovzduší, atd. – nicméně nedávno, po rozsáhlém výzkumu, zveřejnilo Centrum pro kontrolu nemocí v USA svůj odhad, že zhruba 85% nemocí má emocionální základ.

Tyto emocionální vlivy hrají roli ve střednědobém až dlouhodobém horizontu a zhoršují se v momentech, kdy potlačíme instinktivní emocionální reakci těla na životní události, nebo ve chvílích, kdy se emocionální reakci vyhneme. Jednoduše řečeno, když jsme pohlceni silnou emocí, naše tělo vypouští měřitelné množství chemikálií do našeho krevního oběhu, a pokud v danou chvíli tyto silné emoce nevyjádříme, pak se zmíněné chemikálie ukládají v těle. A pokud se za nějaký čas objeví nemoc, pravděpodobně se vyskytne v oblasti, kde došlo k tomuto potlačení.

Metoda Cesta umožňuje přístup k těmto uloženým vzpomínkám, umožňuje naplno vyjádřit vše, co se tenkrát odehrálo, uvolnit zaseknutou bolest a s ní související biochemii, a umožní tak tělu nastartovat přirozený proces uzdravování, kterého je tělo schopno automaticky, aniž bychom na to museli my jakkoli dohlížet.

U nádorových onemocnění se velmi často stává, že se člověk takzvaně uzdraví, a pak najednou přijde zákeřně recidiva a nemoc udeří daleko silněji než předtím. Co to znamená? Co jsme udělali vzhledem ke svému zdraví špatně? A co bychom měli udělat?

Není možné, abych vám na otázku odpověděla z lékařského hlediska. Mohu jen sdílet svou zkušenost s desítkami tisíc lidí, kteří prošli procesem Cesty.

Existují lidé, kteří už po jednom procesu zažijí spontánní uzdravení – jako se tomu stalo u mého manžela a partnera v metodě Cesta, Kevina Billetta, který se po jednom procesu uzdravil z chronické deprese, která se v jeho rodině vyskytovala po několik generací a jíž trpěl po většinu svého života. Tento jeden proces ho dovedl přímo k základní příčině, která způsobila jeho depresi, a na této úrovni problém vyřešil.

U jiných lidí může být nemoc způsobena rozličnými příčinami anebo různými aspekty jednoho problému. Tak například si v jednom procesu vyčistíte téma ponižování učitelem, když jste byli ve škole, ale nevyčistí se tím vztek, který jste cítili, když jste se hádali s otcem, nebo si vyčistíte problém z dětství, kdy jste se cítili nemilovaní vlastní matkou, ale nevyčistí se tím pocit smutku ze ztráty někoho blízkého.

Vždy říkám, že Cesta není „náplast,“ rychlá jednorázová metoda, kterou si uložíte do kartotéky. Je to „Cesta“.

Jaký je váš názor na chemoterapii. Lidé často stojí před otázkou, zda ji v případě nádorového onemocnění podstoupit, nebo odmítnout. Jaký je na to váš názor?

Lidé by nikdy neměli ignorovat, co jim říká jejich srdce. Lidem, kteří ke mně přijdou s nějakými fyzickými potížemi, vždy říkám, ať si nejprve nechají stanovit diagnózu lékařem, a pak ať zůstanou otevření tomu, jak jim na jejich vlastní cestě za uzdravením může Cesta pomoct. Lékaři na celém světě používají Cestu spolu s klasickou medicínou v nemocnicích, na úrazových ambulancích nebo ve svých ordinacích, tudíž se nejedná o alternativní metodu, ale metodu, která je doplněním klasické medicíny. Existuje mnoho lékařských výzkumů, které poukazují na skutečnost, že je v procesu uzdravování zvlášť důležité, aby pacient cítil, že je schopen se uzdravit a že v tomto procesu sám hraje určitou roli.

Proto rozhodně doporučuji lidem, aby při výběru způsobu léčení poslouchali svůj vnitřní hlas a následovali jeho vedení. Nikdy netvrdím, že Cesta je ta cestak uzdravení, ale že to je jeden ze způsobů, jak získat přístup ke schopnosti přirozeně se uzdravit, která je v každém z nás. Je mnoho klasických lékařů, kteří jsou výjimeční v tom, co dělají, a Cesta nabízí lidem něco navíc. Existují možnosti a je na každém člověku, aby si mezi nimi vybral svou cestu k uzdravení.

Každý z nás je jiný a každý prožívá uzdravování jinak, proto neexistuje žádný jednotný vzorec, jak na to, ani žádný způsob, jak procentuálně vyjádřit důležitost jednotlivých faktorů léčení. A když dovolíme, aby naše analytická mysl vypnula, když se pustíme toho, co víme a o čem jsme přesvědčeni, když nemáme žádná očekávání jakéhokoli výsledku, když přestaneme usilovat o to „napravit“ sebe sama, přestaneme obviňovat a dovolíme i naší aroganci, aby odpadla, pak se může odehrát božský zázrak.

Důležité je, že lidé v sobě probouzejíSvobodu a nacházejí naplněnost ve svých životech. A vlastně vůbec nezáleží na tom, jak se k tomu dostali, důležité je, že na to přišli. Jedna věc, kterou jsem zažívala a byla jsem jí svědkem po mnoho let, je síla jistoty. Pokud někdo věří, že se může vyléčit pomocí nějaké metody nebo nějakého způsobu chování, kdo jsme potom my, abychom zpochybňovali nebo podkopávali jeho jistotu? Vždy budu člověka podporovat na takové cestě za uzdravením, kterou si sám zvolil, ať už to obnáší cokoli.

Nikdy bych si netroufla říct, že Cesta je nadřazená jiné metodě. To by nemělo smysl. A já stále dostávám dopisy s poděkováním a vyjádřením vděčnosti od lidí po celém světě – jsou to desítky, možná i stovky tisíc lidí – kteří se přirozeně uzdravili pomocí procesů Cesty.

Máte nějaký ověřený recept na udržení si energie a zdraví?

Každý den se probouzím s vděčností za dar v podobě tohoto šťastného života, který vedu! Trávím dny s lidmi, kteří milují pravdu, a sdílím tuhle nekončící cestu lásky a svobody.

Modlím se k životu, aby mě použil k tomu, abych přinášela probouzení a léčení, které je na celé naší planetě tak moc potřebné. Beru život jako dar od Milosti, který mi umožňuje uvědomění si tohoto božského potenciálu a otevírá mi k němu přístup. Každý moment je požehnáním a já cítím nekonečně hlubokou vděčnost životu.

Nikdy nevím, co je zrovna přede mnou, nebo jak mě chce život použít. Všechno, co můžu dělat, je naslouchat, důvěřovat a zůstat právě tady a teď v tomto přítomném okamžiku a reagovat na volání milosti a na to, jaký má se mnou život úmysl.

Když cestuji po seminářích, které vedu, mám procesy Cesty jednou týdně, protože jsem si vědomá toho, že v mém těle je uloženo víc než jedno téma, a nikdy bych nesklouzla k takové aroganci, abych si řekla, že už jsem si všechno vyřešila!

 

Když děláte proces Cesty, otevřete se pravdě uvnitř sebe sama a otevřete se potenciálu, který v sobě máte od narození. Cesta odstraňuje lži a omezení, která jsou nám v životě vnucována rodiči, učiteli, přáteli a autoritami, a proniká skrz vrstvy ochrany, kterou jsme si vytvořili – ochrany, o níž jsme se domnívali, že nás udrží v bezpečí, ale která nám ve skutečnosti bránila v přístupu k naší přirozené schopnosti se uzdravit. 

Komentáře