Zvířata jsou ideálními indikátory většiny nadpřirozených jevů, výborně vyhledávají zóny a věští katastrofy. Prababičky si přikládaly na nemocné místo s oblibou kočku, která má údajně největší schopnost léčit, také do králíkáren přidávaly morčata jako prevenci proti řadě králičích nemocí a s oblibou si kožní problémy, hnisavé ranky a neohebné prsty nechaly olizovat psy.

Kromě mnohých léčivých schopností domácích zvířat je daleko proslulejší jejich obrovský talent předvídat neštěstí a katastrofy. Zvířata výborně věští zejména smrt. Naši předkové věděli, že odkud během bouřky vyběhne zajíc, myš nebo kočka, tam zaručeně udeří blesk, zvířat, ale také rostlin – využívali jako výborných indikátorů negativních zón ( kočka vyhledává negativní zóny, pes pozitivní, vosy si stavějí hnízda v negativních zónách, mravenci mraveniště také atd.)

Každý člověk má nějaké mimořádné schopnosti využitelné k samoléčení nebo léčení druhých lidí. Těmito schopnostmi byl vybaven v průběhu vývoje každý tvor, aby mohl přežít nepříznivé podmínky, které jeho existenci příroda připravila. . Tak, jak se postupně život člověka usnadňoval, tyto schopnosti degenerovaly nebo postupně zanikaly. To neplatí, až na výjimky některých uměle vyšlechtěných ras, u zvířat. Proto zvířata mohou v předstihu předpovídat hrozící nebezpečí. Existuje např. určitý druh akvarijních rybek, které několik dní předem dokáží předvídat zemětřesení a dávat to najevo výraznou změnou chování. Proto jsou velmi populární, zejména v Japonsku.

Zvířata, která mají vazbu na člověka, , což platí zejména o psech, dokáží předvídat nebezpečí hrozící jejich pánovi,a to dokonce na dálku. Dokáží také předvídat a ohlásit smrt. Je popsán případ, kdy ohlásil pes za druhé světové války rodině emigranta dobu, kdy tento člověk byl jako parašutista vysazen na našem území. Racionální vysvětlení těchto jevů se hledá velice těžko. Je možné, že na záření vysílané mozkem a nervovou soustavou, případně každou buňkou lidského těla, se může napojit i zvíře.

Citového vztahu mezi člověkem a zvířetem se využívá i u nás stále více zejména při léčení duševních poruch. Rozšířená hypoterapie, léčba jízdou na koni, je vhodná pro léčení některých chorob kombinací citového vztahu a tělesného cvičení, kterým jízda na koni je. Populární je také kočičí srst, používaná při revmatických a ischiatických bolestech. To zřejmě souvisí s kvalitou a zejména nízkým obsahem vody v kočičí srsti, což umožňuje vznik náboje statické elektřiny, která má patrně na zmíněné choroby pozitivní vliv.

Iva Hédlová podle Olgy Krumlovské a Jiřího Alexe

Komentáře