Základem této diety je polévka, která tvoří hlavní součást jídla každý den. Tukožroutská dieta je sedmidenní cyklus, který můžete podle libosti opakovat.

Tukožroutská polévka:

6 velkých cibulí
4-5 rajčat
2 velké zelené papriky
1 svazek dužnaté celerové natě (celer, řapík)
1 hlávka zelí
1 bujón v kostce

Zeleninu nakrájejte na kostičky a 10 minut zprudka vařte, pak ztlumte oheň a vařte do změknutí zeleniny. Polévku můžete mírně osolit, opepřit a dochutit bylinkami (nejlépe čerstvými). Tuto polévku můžete jíst kdykoliv pocítíte hlad. Snězte kolik chcete kdykoli, ale nezapomeňte, že jí budete muset jíst 7 dní!

1. den
Největší podíl vaší stravy by měla tvořit polévka. Kromě polévky můžete jíst jakékoliv ovoce (vyjma banánů!) v množství 1kg/den. Pijte neslazený čaj, kávu a neperlivé vody. Pamatujte si, že s každou sklenicí neperlivé vody přispíváte ke svému váhovému úbytku!

2. den
Jezte polévku! Kromě polévky můžete sníst 1.5 Kg čerstvé zeleniny. Velmi vhodná je zelenina kořenová, ale fantazii se meze nekladou. Opět nezapomínejte dodržovat pitný režim.

3. den
Jezte polévku a jakékoliv ovoce a zeleninu. Mezi porcí ovoce a porcí zeleniny se pokuste dodržet 2 hodiny odstup. Hodně pijte! Pokud jste jedli podle návodu, měli byste zhubnout 1-3 Kg.

4. den
Základem vašeho jídelníčku musí být opět polévka. Mimo polévky musíte sníst 3 banány a vypít 1-2 litry odtučněného mléka. Tento den budete mít pravděpodobně velkou chuť na sladké, ale vydržte, stojí to za to! Opět hodně pijte!

5. den
Musíte sníst alespoň dvě porce polévky. Kromě toho můžete 300 g vařeného hovězího a 6 čerstvých rajčat. Musíte vypít alespoň 1.5 l neperlivé vody, abyste odbourávali kyselinu močovou, jinak byste se cítili unavení.

6. den
Snězte alespoň 2 porce polévky. Vyjma polévky můžete jíst hovězí maso ( 2-3 bifteky pečené na grilu bez tuku) a jako přílohu čerstvou zeleninu. I dnes je nutné vypít minimálně 1,5 l vody.

7. den
Dnes musíte sníst alespoň jednu porci polévky. Mimo polévky jezte rýži natural a syrovou zeleninu. Hodně pijte!

Pokud jste nepodváděli, měli byste mít o 4-8 Kg méně. Pokud chcete v dietě pokračovat, dejte si alespoň dva dny přestávku. Tento sedmidenní režim můžete opakovat kdykoliv chcete. Jako očistu ho doporučujeme především na jaře. Pokud chcete cyklus opakovat, doporučujeme zařadit každý den šálek vloček s nízkotučným jogurtem.

Co nesmíte: Chléb, pečivo, alkohol, smažená jídla a perlivé nápoje!

Tuto dietu můžete kombinovat se všemi léky, ale pokud máte zdravotní potíže, poraďte se o jakékoliv změně zdravotního režimu s lékařem.

Komentáře