Tento skvělý výklad mi přišel emailem. Ale někde jsem ho už četla v knížce, ale nevzpomenu si v jaké. Pokud by někdo znal zdroj článku, napište, prosím, ráda ho uveřejním.

KAMIL – odvážný, citově nevyrovnaný, mnohdy osobnost s problémy vnitřního rázu. Citový hlavně na svou osobu, vyžaduje mnoho lásky, ale málo jí vrací. Nevěrný, často sobec. V mládí dovede snít, ale potom ho strhává životní proud. V Raku a Rybách nadaný, nevyhýbá se povzbuzujícím prostředkům, které mu léty ničí psychiku i fyzický stav. V určitých znameních je velmi talentovaný. Doporučuji meditace, myslet víc na druhé než na sebe. Vhodná znamení jsou Býk, Panna, Váhy, Vodnář, tam je vše daleko mírnější.

KAMILA – citlivá až přecitlivělá s obráceným Měsícem s Plutem. Jde za svým snem, často hůře přizpůsobivá. Narozena druhého v jakémkoli měsíci je samotářka. Vhodné povolání pro ni je psycholog, čarodějnice, léčitelka, kartářka a vše, co souvisí s intuicí. Nesnáší řád a stereotyp ji ničí. Miluje lidi a pomáhá jim. Ostatní Kamily to mají poměrně snadnější. Nemají tolik vnitřních zábran. Přesto pokud chcete Kamilu, zvolte s počátečním písmenem C, tedy Camilu. Vhodné pro všechna znamení. Potom i ta dvojka bude dobrá pro její rozvoj.

KAREL – totéž jako Kamila, ale pozor na datum narození. Každá dvojka znamená ztížení bez ohledu na souřadnici. Nedávat Býku, s dvojkou vznikne sice umělecká povaha, ale za moc nestojí. Karel ve Vodnáři naopak pomáhá lidem. Karel narozený ve dnech 1., 3., 5., 6., 7., 8., 9., 11., 13., 14., 17., 18., 19.,30. a 31., bude Karlem šťastným, který rozvine svou introvertní povahu. S výjimkou Štíra jsou vhodná všechna znamení.

KARINA – snílek se skrytými schopnostmi vést. Dvojitý Měsíc dává vstřícnost a kamarádství, obávaný Saturn víc pomáhá, než škodí. Jméno velmi adaptabilní, vybavené intuicí a hezkou tvářičkou. Má přirozenou inteligenci, vítězství dosahuje snadno. Je dobře a snadno vzdělatelná, většinou oblíbený smíšek. Ve Štíru je velmi smyslná a nevěrná. Jinak jsou vhodná všechna znamení.

KAROLÍNA – mírná, přátelská, lidská a vítězící v každém znamení. Může ji sice strhávat datum narození či souřadnice s příjmením, ale většinou vše dobře dopadne. Jméno jedno z mála, které tahá dívku tohoto jména ze všech problémů. Pomáhají často přežít životní krize. Jen málokdy sepne tvrdá karma zároveň souřadnice osudu i cesty života. Její výhodou je intuice. Jestli chcete mít Karolinu, říkám ano. Působí Měsíc, Mars, Venuše a Neptun.

KATEŘINA – většinou velmi učenlivá, inteligentní a v mnoha znameních skromná. Najdou se však i výjimky, vychytralé nebo velmi arogantní. Ale vždy je to póza, která se jim nakonec nevyplatí. Ty inteligentní Kačenky svou káru života opravdu někam dotáhnou. Mají bohužel karmickou zátěž, takže u obou druhů Kateřin je slabší zdraví a k rodinnému životu se dostávají až kolem třiceti let. Přesto u Kateřin souhlasím. Vhodná ve Lvu, Beranu, Panně, Vodnáři, Střelci. Provází Měsíc, Mars, Merkur a Saturn.

KAZIMÍR – hrdě znějící jméno, ale v této vibraci působí více vnitřní pocity a hodnoty než osobnost navenek. Kazimír je šedá emi-nence, umí vládnout ne jako rétorik, ale diplomacie je mu vlastní. Vhodný v každém znamení kromě Raka a Panny, tam má sklon k bohémství či alkoholu. Vládne Měsíc, Mer-kur, opět Měsíc a Venuše.

KLÁRA – jméno s karmickou zátěží, číslo ubírá dívence štěstí. Je sice krásné, ale působí jako chrám marnosti. Čím je starší, tím má větší problém, nejen citlivé. Vůbec nedoporučuji, pokud chcete, aby vaše dítě bylo šťastné. Je možné, že jí bude pomáhat souřadnice s příjmením, ale vše je jen dočasné. Působí Měsíc, Slunce, Venuše a ten hromský Saturn, který vše ničí. Klára je silná ve Lvu, Beranu a Střelci, v Panně a Býkovi. Jako matka vydrží i horší manželství, ale i ona má jen jedny nervy. Není přecitlivělá, avšak dokáže tiše trpět, pokud je všechno na ni příliš, vybuchne jako načasovaná nálož.

KLAUDIE – jemná, zasněná v Rybách, rázná v Beranu, pracovitá v Panně, toto je dobré jméno, přestože na něj působí Saturn. Je jako vlídnější kmotr. Klaudie má spoustu kvalit a inklinu-je k humanitním vědám. V životě se musí trochu poprat o své výsluní, ale pokračování je většinou dobré. Doporučuji ve všech znameních. Provází Měsíc, Saturn a Neptun.

KLEMENT – maně se mi vybavuje jen jeden člověk tohoto jména. Jeho vibrace je zcela v rozporu s hlásáním různých idejí. Klement je založen čistě materialisticky, majetnicky. Potřebuje zázemí, aby mohl vládnout. V Býku, Panně, Kozorohu i Be-ranu je tvrdého ražení, o Štírovi ani nemluvím. Možná by šel ve Vodnáři či Rybách. Jiné znamení nedoporučuji. Vládne Venuše, Měsíc a Uran.

KRISTIÁN – vybaví se mi Oldřich Nový a jeho nezapomenutelná role. Kristián je citlivé a inteligentní jméno. Jako dítě se pere pouze v sebeobraně. Vládne vtipem, citem, v určitých znameních nezklame očekávání, žádné ženy toužící po hezkém vztahu. Jsou to znamení: Lev, Býk, Střelec, Váhy, Vodnář, Ryby a Štír. Klidnější je v Panně, vzpurnější v Beranu a Kozorohu, přecitlivělý v Raku, tam je nadán i nějakým ta-lentem. Pokud jste si toto jméno vyhlédli pro svého potomka, gratuluji. Působí Měsíc, Mars, Uran a silné Slunce.

KRISTÝNA – jméno s vítěznou vibrací. Přátelská, citlivá, učenlivá, stálá. Doporučuji ve všech znameních. Jedno z mála vi-bračně vyvážených jmen. Kristýnku by mohla poškodit jen patná souřadnice s příjmením. Vládne Měsíc, Mars, Venuše a Neptun.

KRYŠTOF – jméno plné rodinného klidu, snění. Kryštof má tak mírnou vibraci, že mám chuť napsat něco o "buchťákovi". Doporučuji jméno dát v agresivních znameních, aby v životě neusínal za chůze. Vhodné znamení: Beran, Lev, Střelec, Kozoroh, Štír. Pokud se dítě narodí 2., 20., 29. v měsíci, nedávejte mu jméno Kryštof. Nebude se umět bránit nástrahám života. Vládne Měsíc, Mars a Venuše.

KVĚTA – spousta neklidné energie dřímá ve jméně Květa. Nemá ráda stereotyp, potřebuje cestovat, žít trochu neobvykleji než druzí. Velmi záleží na souřadnici s příjmením. Vždy je samostatná, nesnáší omezení. Narozena ve Štíru, Beranu, Kozorohu je vzpurná. Doporučuji dávat jméno v Panně, Rybách, Raku. Tato znamení na ni působí blahodárně. Vzhledem k nevyváženosti energií nemá toto jméno nikdy jednoduchý a klidný život. Vládne Měsíc, Slunce a Uran.

KVĚTOSLAV – opět velmi rozporuplné vibrace. Horší vnitřní přizpůsobování se okolí. Nedoporučuji v Býku, Kozorohu, Raku, Štíru. Obrácené Slunce s Plutem dává zabrat. Květoslav může dokázat mnohé, ale s problémy. Dobře si rozmyslete, zda toto jméno dáte svému dítěti, tady nepomůže ani zkrá-cení na Slávka. Vnitřně si může ulevovat psaním knih.

KVĚTOSLAVA – jméno sice květinové, ale s těžkou karmickou zátěžI. Nedoporučuji dávat v žádném znamení. Vládne Měsíc', Neptun a silné Slunce dává duchovní sílu karmu přežít. Pokud se tomuto jménu můžete vyhnout, udělejte to.

KVIDO – opět vibrace plná bloků a klacků pod nohama. Mírný Kvido se pere se životem, jeho nástrahami. Naštěstí se lid' tomuto jménu víceméně vyhýbají. Jméno samo za to nemůže. Nedoporučuji. Vládne Měsíc, Jupiter a Saturn.

LADA – čistá, jednoduchá a šťastná vibrace. Mars dává jménu náboj a chuť bojovat a soutěžit s druhými. Neptun zase stálost a šťastné ukončení všech problémů. Lada je in-teligentní, originální a svá. Jméno je vhodné ve všech zna-meních.

LADISLAV – kreativita, citlivost a smysl pro rodinu. Také smysl pro hmotné statky. Ladislav by neměl propadnout mamonu, pro-tože tím ničí svůj klid. Zde má obrovský význam slovo přiměřenost. Logické myšlení ho předurčuje k podnikání Či povolání na volné noze. Vhodné ve všech znameních, kromě Raka a Štíra, tam se většinou necítí moc dobře. Vládne Mars, Měsíc, Venuše a Uran.

LAURA – štěstí, flexibilita, prostě šťastná vibrace. Zdravé sebevědomí, inteligence a logické myšlení. Toto jméno může dosáhnout vysokých cílů. Laura není přecitlivělá, je přizpůsobivá i silná. Jméno vhodné pro všechna znamení. Pouze ve Štíru krásná, smyslná a nevěrná. Velmi samostatná. Pokud nemáte rodičovské buňky, dejte dceři jméno Laura. Provází Mars, Slunce, Saturn a Uran. První Saturn se chová ke jménu vlídně.

LENKA – opět karmická vibrace. Lenky nemají jednoduchý a šťastný život. Je jen velmi málo světlých výjimek, a to musí mít opravdu dobré datum narození a souřadnici s příjmením. Největší problém může být v milostných vztazích. Když vztah náhle končí, Lenka se ptá proč. A já odpovídám: "Protože máš, holka, špatnou vibraci." Jméno bych doporučila zkrátit na Lenu i na matrice. Vládne Mars, Slunce, Venuše a Saturn, který s Venuší pěkně cvičí. Přestože je jméno velmi rozšířené, přemýšlejte, zda ho svému dítěti dáte.

LEONA – introvert s horším vnitřním přizpůsobením. Nemá lehký milostný život. Ten jí ruší obrácený Měsíc s Plutem. Leona se snaží o své místo na slunci. Její největší štěstí je v rodinném kruhu. Svoji Leonku se nesnažte přizpůsobovat k obrazu svému, neboť má o životě vlastní představu. Dokázala by s vámi hodně dlouho nemluvit. Na štěstí někdy čeká déle, než sama předpokládá. Ale vibrace Marsu jí dává sílu bojovat. Ve Lvu se nedá, v Beranu je příliš ambiciózní, ve Štíru někdy zlá, zmatená a nestálá. Ostatní znamení jsou klidnější.

LEOPOLD – učenlivý, neposedný a bohužel karmický. Vibrace čísla dává touhu po vzdělání i sílu na jeho dokončení. Ale pere se se zdravotními či jinými problémy. Pokud chcete mermomocí Leopolda, doporučuji ve Lvu či Kozorohu. Vládne velmi silný Mars, Merkur a Saturn. Při špatném datu narození může být dokonce zmařené i vzdělání.

LEOŠ – proutník, smyslník a ochutnávač života. Jako manžela ho doporučuji až ve starším a vybouřeném věku, jestli vůbec, pokud je narozen ve dnech 1.,3.,5.,7.,9., 10., 11., 13., 15., 16., 17., 18., 19. a 31. v měsíci. Víte, ženy, proč? On smí vše a vy kromě rodiny a sporáku téměř nic. Dovede být velmi žárlivý, panovačný až despotický. Když už Leoše, tak narozeného 2., 12.,21.,24.,28. nebo 29. dne v měsíci.

LIBĚNA – karmická zátěž ve jméně může nabádat k pomoci lidem. Práce v sociální sféře, zdravotnictví apod. Tam se Liběna bude cítit nejlépe. Není vhodné dávat jméno ve Štíru, Lvu a Kozorohu. Ani v Blížencích se necítí moc dobře. Má pocit obětování se. Působí Mars, Měsíc, a Jupiter, planeta štěstí, se kterou cvičí Saturn v její neprospěch. LIBOR – jméno moc nedoporučuji. Má číslo karmy, jedné z nej-těžších. Zároveň je ale vybaveno slušnou duševní silou nepřízeň osudu překonat.

LIBUŠE – jméno s tvůrčím neklidem a věčnou činností, duševní či fyzickou. Cit, rozhodnost a vždy boj o místo na slunci. Doporučuji ve Lvu, Beranu, Kozorohu a Střelci.

LILIANA – osobnost veskrze oblíbená, praktická, učenlivá, s hezkou tváří a talentem. Jako žena umí hájit práva všech svých blízkých i přátel. Doporučuji ve všech znameních, neboť jméno je velmi pozitivně vyvážené. Působí Mars, Slunce a Uran.

LINDA – znamená krásná, cílevědomá s ohromnou energií uvnitř svého nitra. Někdy se bude zdát až necitlivá, ale je to v mnoha situacích obranná maska. V Beranu je přímá a odvážná, ve Lvu nervní a majetnická, ve Střelci putovní, ráda cestuje a poznává cizí kraje až do pozdního věku. Ve Štíru bezohledná a přivlastňující si cizí muže. V Rybách nadaná, dosahující mnoha vrcholů v umění a humanitních vědách, nebo v politice. Ovládá rétoriku a je intelektuální. V Panně je nezdravě čistotná, až je tím protivná. Ve zbylých znameních je neústupná. V životě by se měla snažit, aby se naučila naslouchat druhým. Vládne Mars a velmi silně Měsíc.

LJUBA – vnitřně hůře přizpůsobivá, občas samotářka, umělkyně. Sportovkyně, či výrazná osobnost, vždy svá a originální. Doporučuji v ohnivých znameních, tam se rozvíjí nejvíce. Působí Mars, obrácené Slunce s Plutem.

LUBOMÍR – vítězné jméno se dostane z problémů snadno. Je stále. bojovné i citové. Doporučuji kromě Býka a Štíra ve všech znameních. Lubomír může být podnikatel, sportovec. umělec, většinou nikdy řadový pracovník. Snad jen narozený 2.,20. a 29. dne v měsíci. Působí Mars, Venuše a Neptun.

LUBOR – jméno s neklidnou a zvědavou energií. Lubor musí být všude, kde se něco děje. Většinou má v životě štěstí. Je in-trovert, o to víc vstřebává dojmy a pocity ze všeho, co vidí co prožívá. Je velmi svobodomyslný. Vhodné téměř pro všechna znamení kromě Býka, Štíra, Blížence, Vodnáře. Provází ho Mars, Měsíc a Jupiter.

LUBOŠ – velké ego, schopnost něco dokázat, ale jako manžel v mnoha případech lehký otrokář. Velmi si potrpí na rodinné prostředí, ale sám těžko vytváří harmonii domova. Snad jen v málo případech je toto jméno mírnější. Narození 2., 21. a 24. takoví jsou. Ostatní na sobě musí pracovat. Jestli je Luboš narozen 15. v měsíci, ženy, prchejte! Pouze 15. 2. a 15. 3. ještě ujdou. Mohou z nich být velmi dobří podnikatelé, kteří potřebují mírné a tolerantní manželky. Působí Mars, Slunce, Jupiter a Venuše.

LUCIE – nositelka světla s neklidem v duši, hledající pravou lásku. Romantička, cestovatelka obdivující přírodu i čistotu lidské duše. Soucítí s trpícími. Velmi vhodné je studium humanitních věd. Lucii najdeme ve zdravotnictví a všude, kde je třeba pomoci. V ohnivých znameních navíc talentovaná. Je to velmi introvertní, ale dobré jméno. Doporučuji ve všech znameních. Provází Mars, Měsíc a Jupiter.

LUDĚK – šťastné jméno, většinou si vše vybojuje šarmem či vtipem. Někdy pozor na nešťastné náhody. Varuji před zbrklostí, hrozí úrazy. Doporučuji kromě Štíra pro všechna Znamení. Štír to tíž skáče z balkonů cizích žen, má obrovský sexuální potenciál a smysl pro rizikové dobrodružství. Pro-vází ho Mars, Slunce, Saturn a Uran.

LUDMILA – většinou tato bytost musí pracovat pro jiné. Nemá lehký osud, čeká ji trápení. Saturn navazuje na Neptuna, což signalizuje stálé běhání v kruhu marnosti či starostí. Ludmila může dosáhnout vzdělání i pěkného postavení, ale ne klidu srdce a duše. Nedoporučuji toto jméno pro slabší znamení Vah, Blíženců, Ryb a Raků. Vládne Mars, Měsíc, Saturn a Neptun.

LUDVÍK – jméno s karmickou zátěží. Jinak život s problémy. Ludvík se umí poprat se starostmi i sám se sebou, ale vždy potřebuje zázemí a lásku. Nedovede se prát jen o sebe. To nechává na jiných. Vhodné pro Pannu, Váhu, Býka, Lva, Berana. Ostatní znamení nejsou tolik inspirující. Vládne Mars, Měsíc, Jupiter a Saturn.

LUKÁŠ – osobnost s horším skrytým přizpůsobením. Doporučuji jakýkoliv druh sportu, který umožní otevření uzavřené duše. Jinak nebojácnost a v životě dost štěstí. Vhodné znamení Beran, Lev, Ryby, Vodnář, Panna a Štír. Vládne Mars, obrácené Slunce s Plutem.

LUMÍR – nervní osobnost, která nezřídka dosahuje vyššího vzdělání. Samostatný, těžko snášející rozkazy a příkazy. Po-kud někoho miluje, miluje bez výhrad. Je dobrým přítelem. Vhodné pro Váhy, Vodnáře, Ryby, Raky, Kozorohy a Panny. Vládne Mars, Měsíc, Uran a Slunce.

LÝDIE – citově nevyrovnaná, snadno se rozzlobí. Většinou usiluje o vedoucí postavení, zvlášť v Beranu a Lvu. V Panně pracovitá a praktická. Ve Štíru záludná, možná neprůhledná, vždy připravena vládnout. Provází Mars, Měsíc, Uran a Slunce.

MAGDALENA – většinou hezká tvář, osobnost, učenlivá a příjemná. Nejvhodnější znamení Ryby, Rak, Blíženci, Vodnář i Kozoroh. Naprosto ne ve Lvu, tam vzniká často panovačnost, někdy až nesnášenlivost. Vládne Merkur, Mars a Slunce.

MAHULENA – přímá, přirozeně inteligentní, někdy žije s vnitřním bojem v duši a horším přizpůsobováním ke změnám. Své nitro si nevylévá na potkání. Je to prostě dobře zamaskovaný introvert. Dovede být příjemná a veselá, přitom nikdo netuší, co se v ní děje uvnitř. Dobrá znamení: Beran, Lev, Býk, Panna, Váhy, Kozoroh a Ryby. Vládne Merkur a obrácený Mars s Plutem.

MARCEL – kontroverzní povaha s karmickým číslem. Nemá úplně jednoduchý život, byť může při dobré souřadnici dokázat mnohé. Někdy jedná tvrdě. Většinou ho provází zmatek či smůla v lásce, v rodinném životě. Vhodné v Býku, Lvu a Rybách. Vládne Merkur, Měsíc, Jupiter a Saturn.

MARCELA – stálá, materialistická ve Lvu, má smysl pro rodinu. Život jí přináší do života dost změn, jež ona nese nerada. Doporučuji znamení ohnivá i zemská. Ta jí dávají flexibilitu a přehled. Vládne Merkur, Měsíc, Venuše a Uran.

MAREK – šikovný, nadaný, zvládá rétoriku, je vznětlivý a trochu ješitný. Doporučuji všechna zemská i vodní znamení. Z ohňových pouze Lva. Jméno je šťastné. Vládne Merkur, Měsíc, Slunce a Mars.

MARIÁN – učenlivý, věrný a stálý. Bohužel s karmickou zátěži. Jméno vůbec nedoporučuji. Pokud už toto jméno máte, je lepši ho změnit. Jinak je třeba obrovská síla na zvládáni životních potíží. Působí Merkur, Měsíc, Neptun a Slunce.

MARIANA – přímá, bojovná v Beranu a Štíru. Není přecitlivělá a umí si život zařídit. Je inteligentní. Nezdrobňovat na Marušku. Nedoporučuji v Raku a Vodnáři. I Štír je pro ni nebezpečné znamení. Vládne Merkur a obrácený Mars s Plutem.

MARIE – jméno Marie je světové. Většinou učenlivé, inteligentní, citlivé i rázné. Marie je mateřská i pracovitá a obětavá. Pouze špatná souřadnice s příjmením a datem narození jí může zhoršit osud i životní cestu. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Merkur, Měsíc, Uran a Slunce.

MARIKA – inteligentní, má hezké sny, většinou o materiálních zis-cích a příjemném životě. V mnoha případech je tajnůst-kářská, někdy vypočítavá. Ke smysluplnému životu se dostává až po nelehkých životních zkušenostech. Doporučuji v Beranu, Lvu, Vodnáři a Střelci. Vládne Merkur, Měsíc, Venuše a Uran.

MARINA – přes svůj půvab nese toto jméno špatnou karmickou zátěž, ztížený start i život. Může ji částečně vyrovnávat souřadnice příjmení a datum narození. Přesto tuto vibraci moc nedoporučuji. Jméno má velkou duchovní sílu tuto nepřízeň překonat. Vládne Merkur, Měsíc a Neptun.

MARKÉTA – služebný duch, práce pro druhé, smysl pro rodinu, učenlivá, zřejmě ji budou přitahovat sociální sféry, práce s lidmi. Méně už osobního štěstí, ač velmi touží po harmonii. Doporučuji v Rybách, Raku, Vodnáři a Kozorohu. Tato znamení útlak osudu přežívají snadněji. Vládne Merkur, Měsíc a Venuše.

MARTA – poměrně spokojené jméno. Nedosahuje sice met nejvyšších, ale většinou končí v přístavu manželském. Marta je především žena. Citově dozrává později, často končívá jako rozvedená. Nedoporučuji v Blížencích, Vahách a Kozorohu. V těchto znameních se vůbec necítí dobře. Vládne Merkur, Slunce a Saturn. Uran určuje míru změn.

MARTIN – přímý, podnikavý, sportovní duch. Nedávat ve Štíru a Býku, tam je až moc agresivní, pokud mu vstoupí někdo do jeho plánů. Může být i záludný a úskočný. Obrácený Mars dělá doslova divy. V ostatních znameních může být úspěšný. Je učenlivý, inteligentní a hůře přizpůsobivý. Doporučuji dát dítě na sporty, které ho baví, zároveň se tak uvolňuje negativní energie obráceného Marsu a Plutem.

MARTINA – většinou hezká tvář, oblíbená kamarádka, která se může dopracovat až k titulu. Je praktická a sleduje své zájmy a cíle. Studijní typ. Méně se jí bude chtít do přístavu manžel-ského. Má umělecké sklony v Rybách a Beranu. Pouze v Býku a Raku je mateřská a obětavá. Lvice končí na vysoké a vítězí. Stejně tak Kozoroh se snaží. Ve Štíru hlavně plete úspěšně mužům hlavy. Vládne Merkur, Mars a Slunce.

MATĚJ – povahově proměnlivý, lehce se učí. Je abnormálně citlivý a ve vypjatých chvílích se okamžitě rozhoduje. Mnohdy špat-ně. Toto jméno by mělo pravidelně meditovat, aby došlo k vy-rovnání energií. Je to prostě Matěj. Doporučuji v Rybách. Nebo vůbec. Vládne Merkur, Slunce a Mars.

MATOUŠ – poměrně šťastné jméno, emotivně nezatížené. Je prak-tické, učenlivé a vítězící. Vhodné pro všechna znamení. Matouš by se měl propracovat ke studiu i financím. Rodinu zakládá později, nebo vůbec nezakládá. Vládne Merkur, Slunce, Saturn a Uran.

MATYLDA – obrovská síla ovládá toto jméno, zvlášť narozena v ohnivých znameních se dopídí toho, po čem touží. Je individualistická, nekompromisní a někdy nespravedlivá. Učenlivá, chce být vždy první. Moc toto jméno nedoporučuji. Vládne Merkur a dvojitý Měsíc. Dvaadvacítka je spíše pro muže. Matylda by mohla být soudkyně, patoložka, špičková sportovkyně.

MAXMILIÁN – inteligentní, citlivý a přizpůsobivý. Velmi si potrpí na rodinné zázemí, to je pro něj priorita. Nadaný v psaní. Většinou končí jako spisovatel či publicista. Umí hájit zájmy druhých. V tomto století bude Maxmiliánů velmi zapotřebí. Zvlášť v politice. Jméno je vhodné ve všech znameních. Vládne Merkur, Měsíc a Venuše.

MEDARD – muž se skrývanou vnitřní autoritou. Působí citově, ale je v něm skryt vládce. Je inteligentní, dosahuje výsledků ve studiu. Zajímají ho i vědy tajemné a nadpřirozené. Jako manžel bývá stálý. Medard je prostě jednička, ale nevěřte, že dokáže poručit větru a dešti. Doporučuji v každém znamení kromě Štíra, Býka a Blížence. Tam je nervní nebo vzteklý.

MICHAELA – učenlivé jméno s karmickou zátěží. Moc nedoporučuji. Horší zdraví a méně štěstí. Zvlášť pokud je i datum narození jako nepříznivý start, má Michaela co dělat, aby život ukočírovala. Je spousta krásných dívčích jmen. Tak proč právě Michaela? Vládne Merkur, Mars a Saturn.

MICHAL – jméno se většinou prodere k slunci, a to v mnoha oblastech. V životě projde mnoha proměnami, ale vždy zůstane osobností. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Merkur, Měsíc, Uran a Slunce.

MIKULÁŠ – citový, proměnlivý, někdy i bojovný. Má přirozenou inteligenci a zvídavost, to ho předurčuje k bádání ve všech možných vědách, které ho zaujmou. V Býku a Štíru bývá bo-jovný. V Blížencích nadaný a netrpělivý. Všechna ostatní zna-mení jsou v rovnováze. Vládne Merkur, Měsíc, Mars a Jupiter.

MILADA – jméno s obrovskou vnitřní silou, která dokáže při nepříznivé konstelaci způsobit více problémů než užitku. V dobrém znamení a při dobré souřadnici s příjmením naopak může mít vliv na spoustu schopností a úspěchů. Jen je nutno tuto energii nasměrovat pro dobro lidí. Milada je v ohnivých znameních vůdce lidu, rodiny. Běda, kdo ji neposlechne! Potom nastupuje despotismus a čirý vztek. Pokud chcete dát svému dítěti toto jméno, poraďte se s fundovaným numerologem. Vládne Merkur a silný Měsíc.

MILAN – u tohoto jména platí totéž jako pro Miladu. Porada s numerologem.

MILENA – učenlivá dívka se skrytou osobností, která vyplouvá na povrch teprve ve chvílích své obrany. Většinou introvert. Nemá moc štěstí v milostném životě, takže se víc věnuje studiu. Je stálá, nesnáší nespravedlnost. Vhodné znamení je Střelec a Vodnář. Vládne Merkur, Měsíc, Saturn a Neptun.

MILOSLAV – flexibilní, komunikativní a dost _rázné jméno. Méně citlivosti. Vždy vládce rodiny. V Býku a Štíru extrémně tvrdý. V Blížencích ambiciózní a nervní. Vhodný Lev, Váhy, Vodnář a Panna. Vládne Merkur, Mars a Slunce. Jméno vhodné do politiky či soudní síně.

MILOSLAVA – rozporu plná bytost, plná citu a oddanosti, avšak stačí velmi málo, aby vás přestala milovat, pokud cítí, že jí neod-povídáte stejně. Přirozeně inteligentní, zvídavá, učenlivá, rá-da cestuje. Doporučuji ve Střelci, ve Lvu a Beranu. Vládne Merkur, Mars, Měsíc a Jupiter.

MILOŠ – intelektuál, citlivý i bojovný. V životě má dost štěstí. Rád cestuje, čeká ho hodně změn. Jméno vhodné pro tuto dobu, neboť Miloš je originální a svůj. Působí Merkur, Měsíc, Mars a Jupiter.

MILUŠE – životní bloky, bohužel karmická zátěž. Horší zdraví. Doporučuji změnu jména. Poraďte se s numerologem. Vládne Merkur, Měsíc a Jupitera ovládá Saturn.

MIRIAM – vítězné jméno. Velmi studijní, citové, rodinné, naprosto vyvážené a vhodné pro všechna znamení. Zde může Miriam poškodit pouze špatná souřadnice se jménem či negativním datem narození, ale slibuje štěstí nebo rovnováhu přes všechny překážky. Vládne Merkur, Mars, Venuše a Neptun.

MIROSLAV – oblíbený, zvláště u žen, nadaný, hůře přizpůsobitelný pro rodinný život. S Miroslavem nemanipulovat v síle a v příkazech. Vždy po dobrém. Potřebuje hodně chválit, potom z něj dostanete maximum všeho dobrého. Velmi nadaný a učenlivý. Bohužel při špatném zacházení budou problémy s jeho osobností. Vládne Merkur, Mars a Saturn. Svůj podíl má i obrácené Slunce. Vhodné pro Lva, Raka, Ryby, Vodnáře, Váhy, Pannu i Střelce a Kozoroha, ale tato dvě znamení jsou hůře ovlivnitelná.

MIROSLAVA – bojovná a proměnlivá osobnost plná duševní síly. Přirozeně inteligentní. Potřebuje mírného partnera, aby mohla rozvíjet vše, co je v ní dobrého. Miroslava v Raku čas-to rezignuje a věnuje se výchově dětí. Taktéž v Rybách, ale potom z manželství uteče, když děti vyletí z hnízda. Doporučuji všechna vzdušná i ohnivá znamení. Zemská moc ne, tam jsou sklony k alkoholu či jiným uvolňujícím prostředkům. Vládne Merkur, Mars, Uran a silné Slunce (které někdy nahrazuje Měsíc).

MOJMÍR – domácí typ, žení se brzy a rodině obětuje vše. Někdy dokáže být velmi vzteklý, ale to je málokdy, k stáru je bručivý, ale milující. Zcela se podvolí vedení své ženy. Své děti miluje nade vše. Vládne Merkur, Mars a Venuše. Vhodný pro všechna znamení, ve Lvu a Býku je víc nervní.

MONIKA – vnitřní touha vládnout svým blízkým. Extrémní je ve Lvu, Štíru, Býku a Beranu. Ostatní Moniky jsou mírnější, citovější a s větším přehledem jdou svou cestou a dávají možnost i těm druhým. Jsou inteligentní, učenlivé a mnohé Moniky mají zájem o duchovní nauky. Stálé jsou ale všechny, pokud milují. Vládne Merkur, Saturn, Měsíc a Neptun.

NADĚŽDA – osobnost, většinou ne moc dobrá pro manželství. Její city jsou jako její rozmary, měnivé a málo stálé. Děti vychovává v poklusu, takže jdou do života vycepované, ale většinou v mnoha směrech zakřiknu tě. Naděždy by si měly uvědomit, že existuje i jiné štěstí než jen to jejich. Vůbec nedoporučuji ohnivá znamení a znamení Štíra. Vhodné zaměstnání: voják, policistka, pilotka nebo špičková sportovkyně, má na zlato. Profesně i energeticky. Vládne Jupiter, Měsíc, Uran a Slunce.

NATÁLIE – hezká, citová, materialistická i svůdná. Velké tendence k předvádění se a k žití na úrovni. Přesto ani tyto vlastnosti nesnižují její charakterové přednosti, jako jsou věrnost rodi-ně, soucit i touha pomoci trpícím lidem. Vhodná ve všech znameních. Vládne Jupiter, Měsíc, Venuše a Uran.

NATAŠA – v uplynulých čtyřiceti letech se nějak vloudilo z východu do našeho kalendáře. Náhodou má Nataša skutečně charakter a inteligenci, takže jsme si přivlastnili dobré jméno. Je citlivá, inklinuje k pedagogice a pomoci druhým. Hodí se do všech znamení. Vládne Jupiter a silné Slunce. NELA – energetická nerovnováha provází jméno celý život. Trochu svobodomyslná dobrodružka. Život bere velmi prozaicky. Své blízké často komanduje. V životě má štěstí, víckrát se stěhuje, nebo s maminkou, prožívá několik rozvodů. Sama nemá touhu se vdávat. Chce něco dokázat a v mnoha případech se jí to podaří. Vhodná jsou mírnější znamení: Váhy, Rak, Ryba, Kozoroh. Vládne Jupiter, Slunce a Merkur.

NIKOLA – ať už je dáno chlapci či dívce, ani jeden se v životě neztratí. Jsou samostatní, závislí jen, když to opravdu cítí. Vhodné ve všech znameních. Extrémně mamonářští jsou ve Štíru a v Býku. Rovněž Lev je velmi motivuje hromadit ma-jetek Jako rodiče jsou zodpovědní a milující. Vládne Jupiter, Měsíc, Venuše a Uran.

NINA – opět jméno z dálné Rusi. Nina touží být šťastná, ale je citově hůře přizpůsobivá. Působí obrácený Měsíc s Plutem. Těžko si vybírá svůj protějšek. Má ráda děti i zvířata, a často si s nimi rozumí víc než s lidmi. Vhodné znamení Ryby, Rak, Vodnář, Panna, Váhy, v nich nebude tak moc zbrklá. Vládne Jupiter a obrácený Měsíc s Plutem.

NORA – komunikativní a tvůrčí jméno. Nechybí mu cit ani rozum. Jako přítelkyně je dobrá. Většinou má talent uměleckého směru. U vědy by Nora vydržela pouze za určitých podmínek. Vhodné pro všechna znamení. V Blížencích a Štíru extrava-gance. Vládne Jupiter, Měsíc, Slunce a Mars.

NORBERT – praktický, duchapřítomný, nerad se nechá poutal svaz-kem manželským. Velmi soběstačný. Pokud je do manželství vehnán, stejně si dělá, co uzná za vhodné. Žena musí být hodně tolerantní. Nejlepší je ve znamení Kozoroha, Lva,Býka a Vah. V těchto znameních je víc ovladatelný. Vládne Jupiter, Mars, Uran a silně Slunce.

OLDŘICH – je pravý opak Norberta. Rodinný typ, nehazarduje s city jiných. Je nadán jako spisovatel či publicista, prostě psavec. Od přírody velmi láskyplný. To Oldřich vyzvedl Pradlenu Boženu ke svému stavu. Zde je ukázka, jak se vibrace hod-not nemění ani po staletích. Vhodný pro všechna znamení. Vládne Venuše, Merkur, Mars a ještě jednou Venuše.

OLDŘIŠKA – jméno je domácké, někdy jednající zbrkle, zkratově. V Oldřišce dřímá náladovost, nespokojenost s jejím průběhem života, někdy i neurčitá míra sobectví. Toto jméno není dobré, přestože nemá karmickou zátěž. Není ambiciózní. Neumí mít nadhled. Její setrvávání na zemi se pohy-buje v jedněch kolejích. Moc jméno nedoporučuji v žádném znamení. Jen výjimečně 1: 1000 je šťastnější. Vládne Venuše, Mars, Jupiter a Uran.

OLEG – komunikace a ambice jsou jménu vlastní. Většinou mu vyjde vše, co si zamane. Zdravá a přitom ne bezohledná dravost mu zjedná obdivovatele. Velmi si váží rodinného kr-bu. Je oblíbený, až populární. Inteligentní i citlivý. Je v každém znamení jiný. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Venuše, Měsíc, Slunce a Mars.

OLGA – potrpí si na rodinný krb, vzdělání a často i pomoc druhým. V mnoha případech pracuje jako sociální pracov-nice. Někdy trpí výkyvy nálad. Zajímají ji duchovní vědy. Její život jsou změny. Vhodné znamení pro Olgu je Beran, Lev a Panna. Méně už Střelec. Vládne Venuše, Slunce, Saturn a Uran.

OLIVER – vítězné jméno. Dostat ho, znamená méně problémů, povahovou stálost, citovost. Oliver většinou končí jako ředitel dětského domova nebo jinak pomáhá lidem v nouzi. Je čestný, přímý a má jiskru humoru. Vhodná znamení: Kozoroh, Býk, Beran, Váhy, Blíženec, Vodnář a Rak. Vládne Venuše, Mars, Neptun.

OLIVIE – obdobné jako u Olivera, stálost, humánnost, boj o do-brou věc. Velká citlivost a láska. Nakonec vítězství. Jméno vhodné pro všechna znamení. Vládne Venuše, Mars, Neptun.

ONDŘEJ – obrácený Mars s Plutem naznačuje boj sám se sebou nebo s ostatními. U tohoto jména by měli rodiče podporovat s citem rozvoj ducha. Ondřej je hodný, ale rozporuplný. Doporučuji znamení Kozoroha, Střelce a Berana.· Vládne Venuše a Mars. OSKAR – sice vyznává posvátnost rodiny. ale je to bouřlivák a velký ochutnávač života. V rodinném kruhu despotický či sobecký. Podléhá životním nástrahám – víno, ženy, zpěv. Nedoporučuji v Raku a Štíru, Vodnář je náladový. Jedině Kozoroh, Lev a Panna dokáží částečně zvládnout Oskarovy pudy a touhy. Vládne Venuše, Slunce a Jupiter.

OTAKAR – jméno se šťastnou hvězdou. Komunikativní, někdy až upovídaný. Věrný svým blízkým. Nadaný a přátelský. Inteligence je zárukou úspěchu, o který se Otakar dovede dravě poprat. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Venuše, Měsíc a Slunce, někdy se do cesty připlete Mars. A Otakar se dovede zdravě naštvat.

OTMAR – jméno s obrovskou energií. Dosahuje úspěchů díky zaujatosti pro cíl, někdy i bezohlednosti. Hrne svou káru dál směrem vzhůru. Je bystrý, dovede využít dobré příležitosti. Jako manžel dá rodině velmi slušné materiální zázemí. S časem je ale na štíru, s projevováním citů rovněž. Dovede být velmi náladový. Doporučuji v Rybách, Panně, Vahách, Raku. Tam je částečně vše zmírněno. Vládne Venuše, Merkur a dvojitý Měsíc, láska a protiláska.

OTO – nesoustavná energie Ota provází celý život, je přelétavý v názorech, umí bojovat skrytě a nebezpečně. Vyznává ro-dinu jako útočiště. Je samostatný, těžko ovladatelný. Prostě svůj. V životě má občas i štěstí, ale musí si ho vydobýt. Jméno moc nedoporučuji. Vládne Venuše, Slunce, Merkur a Jupiter.

OTÝLIE – vyznavačka rodiny, kterou si brání jako lvice, vyžaduje hodně lásky. V životě mívá víc štěstí než rozumu, protože je značně tvrdohlavá. Své děti má ráda kolem sebe. Dovede vytvořit zázemí, ale klid do něj musí vnést manžel, který ji musí občas mírnit v prudkosti či zaujatosti. Jméno je vhod-né v Rybách, Raku, Váhách. V jiném znamení se Otýlie necítí moc dobře. Vládne Venuše, Mars, Měsíc a Jupiter.

PANKRÁC – k úspěchům se dostává těžce, je to osobnost inklinující k humanitním vědám, hlavně k medicíně, psychologii. Vždy touží být na výsluní. V tom je nekompromisní. Doporučuji všechna znamení kromě Štíra a Vah. Pankrác se nehodí pro manželský život, je velký individualista. Vládne Saturn, Měsíc, Uran a Slunce.

PATRICIE – obětavá a hlubokomyslná, inteligentní, stálá. Má štěstí, že není přecitlivělá. S úspěchem může pracovat jako zdravotní sestra či lékařka. Ani práce na patologii ji neděsí. Hůř je na tom s rodinným životem. Buď nemá čas si rodinu založit, anebo je to nad její síly. Až po třicátém roce začne přemýšlet, že by se měla věnovat i sobě, nejen svému povolání. Vhodné pro Berana, Rybu, Střelce a Vodnáře. V jiném znamení má osobní problémy. Vládne Saturn, Merkur, Jupiter a Neptun.

PATRIK – individualista. Práce pro druhé ho většinou zcela pohlcuje. Obrácený Mars s Plutem ho řadí mezi ty osobnosti, kteří mají většinou vnitřní problém vyznat se sami v sobě. žení se později. Vhodné znamení Beran a Vodnář. Tam se snáze orientují sami v sobě. Vládne Saturn a obrácený Mars s Plutem.

PAVEL – jméno citové, avšak s horším vnitřním přizpůsobením. Pavlovi se hůře říká "mám tě rád", i když to tak cítí. Pavel nebojuje o místo na slunci, ale o slunce v sobě. Ženy by měly tento fakt respektovat v mnoha znameních. Pavel může být i dost neurotický, protože mu dělá potíže vyznat se ve své duši. Doporučuji meditace ve všech znameních. Vládne Saturn, obrácený Měsíc s Plutem a ještě Měsíc.

PAVLA – jméno s karmickou zátěží. Nedoporučuji dávat vůbec. Zde řádí v životních intervalech Saturn. Pokud se jmenujete Pavla. jistě víte, o čem mluvím. Stálo by za to jít na matriku a jméno změnit. Uvidíte, že se vám opět rozzáří sluníčko v očích. Vládne Saturn. Slunce, Venuše a opět Saturn.

PAVLÍNA – jméno s horším vnitřním přizpůsobením. Nešťastná i bo-jovná. Obrácený Mars s Plutem dělá pěknou paseku. Vždy přímá, někdy náladová. ale uvnitř hodná, toužící být jen trochu šťastná. Někdy je až nepřiměřeně tvrdá. Dokáže udělat z bytu vkusnou zlatou klícku a v ní bojuje o vše, co jí osud přidělí. Dokáže být tvůrčí i obětavá. Doporučuji v Býku. Kozorohu a Raku. Vládne ten zatracený Saturn s Plutem a Mars.

PETR – neklidná a tvůrčí duše. Dovede se o své místo na slunci poprat a má úspěch. Je citový se smyslem pro humor. Jménu je vrozená inteligence. Vhodný pro všechna ohnívá znamení. Ani zemská nejsou špatná. Hůř se cítí v Blížencích a Vahách. Ve Štíru je moc na ženy. Vládne Saturn. Měsíc. Mars a Jupiter.

PETRA – toto jméno chce v životě něco dokázat. Je přirozeně inteligentní. Většinou dokáží víc jen Petry ohnivé, tzv. Beran, Lev a Střelec. Ostatní musí pracovat ve prospěch druhých a dost bojovat o své místo na slunci. Ve vodním znamení jsou úspěšné i Štírky – neboť Saturn je jejich kmotr. Vládne Sa-turn, Měsíc, Merkur, Venuše.

PRAVOSLAV – jméno stvořené na překonání všech životních překážek. Vítězné jmenné vibrace. Pravoslav v životě něco dokáže. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Saturn, Mars, Venuše a Neptun.

PROKOP – oblíbený mezi přáteli, hlavně mezi ženami. Přesto je in-trovert, způsobující mnohdy sám sobě problémy. Většinou talentovaný a inteligentní. Doporučuji ve Vodnáři, Lvu, Střelci, Panně. Vládne Saturn, Mars, obrácené Slunce s Plutem. A ještě Slunce.

PŘEMYSL – altruista, dobrý psycholog i znalec lidí. Nikomu neublíží. Ke svému cíli se dostává dobrou prací a snažením, ne pro-tekcí. Většinou vítězí a dojde svého cíle. Ctí rodinu. Je stálý a věrný. Vhodný pro všechna znamení. Vládne Saturn, Mars, Venuše a Neptun.

RADANA – komunikativní, citlivá i bojovná. Dokáže být veselá a kamarádská. Vysloveně studijní typ, nezřídka ji zajímají vědy v širokém záběru. I vědy vědou neuznávané. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Neptun, Měsíc, Slunce a Mars. RADEK – šťastné jméno, většinou se jeho osud vyvíjí příznivě. Inteligentní, ambiciózní a stálý. Kromě znamení Štíra a Ko-zoroha jsou vhodná všechna znamení. Radek je pracovitý, zodpovědný, jako přítel naprosto bezkonkurenční. Každému člověku bych přidělila jednoho Radka, kdybych ovšem měla tu moc. Vládne Neptun, Měsíc, Slunce a Mars.

RADIM – stálý, někdy nerozhodný s touhou dovézt svou loď do přístavu a tam zůstat. Je v určitých znameních nadaný, Ryby, Rak, Beran, Váhy, Býk. Většinou je velmi skromný, má rád děti a lidi vůbec. Vždy končí v manželství. Vhodný pro všechna znamení. Vládne Neptun, Měsíc a Saturn.

RADKA – jméno má dost štěstí, ale v citových vztazích někdy problémy způsobené partnerem. Radka potřebuje hodně času, než začne nový vztah. Inteligence a stálost jsou její devizy. Vládne Neptun, Slunce, Saturn a Uran. Vhodné hlavně pro ohnivá znamení.

RADMILA – Radmila je zvědavá, stálá, učenlivá. Dobrá matka, má v sobě hodně samostatnosti. většinou se vdává později. Ve stáří se z ní může stát i spiritistka. Vhodné pro všechna zna-mení, neboť má vyváženou vibraci. Vládne Neptun, Mars, Slunce a Merkur.

RADOMÍR – Radomír dlouho vydrží, je dlouhověký. Je nadaný, obdařený velmi slušným zdravím, živočišný a oddaný. V mládí má velmi rád ženy a trvá mu, než se usadí. Se ženským pokolením to umí, každá mu odpustí cokoli. Měl by pracovat v uměleckém směru, publicista, herec, konferenciér apod. Vládne Neptun, Merkur, Měsíc a Venuše. Kromě Štíra (v něm by byl až sexuální maniak) je jméno vhodné pro všechna znamení.

RADOSIAV – doporučuji přejmenovat na Radka, a to i úředně. Radoslav má velkou karmickou zátěž, což mu hodně brzdí zdraví, štěstí i radost ze života. Nedoporučuji v žádném zna-mení, i když je v této vibraci hodně duševní sily tuto nepřízeň překonat. Někdy trochu pomůže souřadnice s příjmením. Vládne Neptun, Měsíc, Neptun, to znamená od ničeho nikam.

RADOVAN – ambiciózní, ale vnitřně hůře přizpůsobitelný. Cílevědomý, sportovně založený. Prostě vítězství přes všechny pře-kážky. Vždy jde přímo, je upřímný, dokud ho jiní neupřímní nepoučí. Jméno vhodné pro Berana, Lva, Střelce, Kozoroha a Pannu. Vládne Neptun a obrácený Mars s Plutem.

REGÍNA – královské jméno s vítěznou vibrací, stálostí a životním přehledem. Většinou má krásnou i královskou chůzi. Je obdařena věděním z minulých životů a z těch nevědomky čerpá. Někdy se z ní stane čarodějka. Pokud se vám narodí děvče a dáte jí jméno Regína, začne se váš život obracet k lepšímu. Regína pomáhá. Vládne Neptun, Mars, Venuše a Nep-tun. Jméno vhodné pro všechna znamení kromě Štíra, v tom je víc nervní a rozvíjí se nezdravé ego.

RENÁTA – stálá citlivost a boj s ní. Renáta může být velmi nervní, uzavřená, někdy příliš tvrdá a tvrdohlavá, čímž si sama ztěžuje život. Nedoporučuji v Kozorohu, Štíru, Býku, Rybách, ani ve Lvu. Trochu vyrovnává její situaci znamení Vah a Vodnáře, v nich si může uvědomit své pro i proti. Její život je stálý boj o štěstí. Vládne Neptun, Měsíc, Mars a Jupiter.

RENÉ – mírný, stálý, pracující pro druhé. Vnitřní napětí ho provází celý život, začíná už od dětství. Je snílek s otevřený-mi očima. René znamená být někomu podřízen a neustále pracovat. Přitom on je milující a věrný. Doporučuji v Beranu, Lvu, Střelci, Štíru a Kozorohu. V těchto znameních bude bo-jovat o své štěstí. Vládne Neptun, Měsíc, Merkur a Venuše.

RICHARD – majetnický, sebejistý a bohužel i s karmickou zátěží. Méně citlivý, schopný, inteligentní a povýšený, v mnoha případech. Snad nejhorší je ve Štíru a Býku. V Kozorohu navíc dost lakomý. V životě může svou káru dotáhnout vysoko, ale potom začne pracovat jeho karmická zátěž, tzn. horší zdraví a problémy všeho druhu. Každý Richard by si měl od mládí uvědomit, že není na světě sám a svou pomoct druhým by mohl snížit svou karmickou zátěž. Doporučuji ve Vodnáři, Vahách, v Panně. Vládne Neptun, Merkur, Mars a Saturn.

ROBERT – domácí typ. Robert se narodí proto, aby byl jednou dob-rým partnerem. Umí v mládí bojovat, případně dosáhne dob-rých výsledků ve sportu. Co začne, také dokončí. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Neptun, silný Mars a Venuše. ROBIN – legendární jméno skrývá stálost, boj a vítězství, učenlivost i určitou citlivost. Jeho inteligence ho předurčuje k vedoucí-mu postavení. Velmi příznivé jméno. Doporučuji ve všech zna-meních. V Rybách bude spíš psycholog či psychotronik, ale rovněž úspěšný. Vládne Neptun, Mars, Slunce a lv1erkur.

ROLAND – osobnost s mnoha vnitřními proměnami, citový a zároveň silný, stálý, ambiciózní. Vhodné pro všechna znamení kromě Býka a Štíra. Vládne Neptun, Uran, Měsíc a Slunce.

ROMAN – hezké jméno, které nedostane nic zadarmo. Často se pod tlakem okolností může dát špatnou cestou. Bohužel má v životě často zablokované štěstí. A při špatném znamení se í něj může stát až delikvent. Nedoporučuji ve Vodnáři, Štíru, Váhách, Blížencích nebo Beranu. Vhodný je Býk a Kozoroh. Ale nejlepší je nedávat jméno vůbec. Vládne Neptun, Měsíc, Jupiter a Saturn.

ROMANA – praktická, citlivá i stálá. Život jí připravuje dost změn, které zvládá se skřípěním zubů. Měla by umět vydělávat peníze a zúročit je. O životní štěstí se bude muset poprat, ale většinou zvítězí. Jméno vhodné pro všechna znamení. Vládne Neptun, Měsíc, Venuše a Uran.

ROSTISLAV – stálé vítězství, bojovnost, vyrovnané jméno. Většinou se Rosťovi daří. Potrpí si na rodinu a rodinné kořeny. Je věrný a hodný. Jméno doporučuji ve všech znameních. Vládne Neptun, Mars, Venuše a ještě Neptun.

RUDOLF – přátelský, stálý, se smyslem pro rodinu. Živočišný ve Lvu a vítězný. Vhodná znamení ohnivá a zemská. Znamení vzdušná a vodní jsou méně příznivá. Vládne Neptun, silný Mars a Venuše.

RÚT – děvče s nevyrovnanou energií, která se bude muset v ži-votě vyrovnat. Jinak velmi inteligentní a učenlivá, stálá. Vhodná jsou znamení Lva, Býka, Vodnáře, Panny a Střelce. Povolání: advokát, politik, vědec v terénu či archeolog. Vlád-ne Neptun, Slunce, Merkur a Jupiter.

RŮŽENA – stálá, bojovná a učenlivá. U tohoto jména je důležité, v jakých podmínkách se narodí. V takových totiž pokračuje a málokdy vybočí do vyšší úrovně. Doporučuji v Beranu, Lvu a Střelci. Vládne Neptun, Mars, Slunce a Merkur.

ŘEHOŘ – většinou má láskyplné rodiče i přátele. Je oblíben, ale zá-pasí s vnitřním přizpůsobením. Introvert je magnetem pro ženy jako snadno ulovitelný partner, ale to je jen zdání. Žena musí pochopit v plné šíři jeho duši, potom teprve se Řehoř dá ochočit. Je nadaný a inteligentní a dosahuje úspěchů za pomoci své příjemné osobnosti. Doporučuji ve všech zna-meních. Vládne Neptun, Mars, Saturn a obrácené Slunce s Plutem.

SABINA – osobnost vítězící, skrytá introvert s horším přizpůsobením se lidem. Snadno studuje, je schopna soustředění. Svou životní pouť dotáhne většinou vysoko. Nerada se dává poutat v trvalý svazek. Její život znamená vítězit na všech frontách. Většinou vchází do manželství až kolem třicátého roku. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Slunce, Neptun a obrácené Slunce s Plutem.

SAMUEL – osobnost, která nemá lehký start. Samuela čeká hodně životních změn, životní štěstí, inteligence. Jméno vhodné pro Berana, Lva, Střelce, Kozoroha, Ryby a Raka. Vládne Slunce, Saturn a Uran.

SANDRA – komunikativní, nadaná i bojovná. Vždy schopná se o svůj úspěch poprat se životem. Protože dost bojovnosti je už ve jméně, doporučuji ve znamení Ryb, Raka, Kozoroha, Vodnáře, Váhách, Blížencích. V Beranu, Lvu, Střelci a Štíru bude velmi cílevědomá. Může dosáhnout špičkových výkonů v různých povoláních, sportech, umění atd. Vládne Slunce, Měsíc, Slunce a Mars.

SÁRA – inteligentní snílek, který hodně obětuje své rodině a svým blízkým. Rodinu zakládá, když už, tak hodně pozdě. Vždy má ohledy na druhé. Vibrace není jménu příznivá a přináší čet-ná zklamání přes současnou popularitu jména. Moc ho ne-doporučuji. Vládne Slunce, Měsíc a Mars.

SASKIE – velká individualistka s horším vnitřním přizpůsobením. Jméno je vítězné přes všechny překážky. Většinou příjemná tvář i postava. Inteligence a stálost. Doporučuji všem znamením. Vládne Slunce, Neptun a obrácené Slunce s Plutem.

SÁVA – čistá vibrace karmy, nedoporučuji. Sáva, pokud už je jméno dané, ink1inuje k práci s lidmi. Své štěstí si musí chrá-nit a opatrovat, protože ho má v životě málo.

SERVÁC – druhý ledový muž proměnlivého charakteru. Inteligentní, živočišný dobrodruh plný invence a touhy poznávat dálky. K ženění moc nebude. Doporučuji ve Střelci, Beranu a Vod-nář. Vládne Slunce, Měsíc, Mars a Jupiter.

SILVESTR – studijní typ s choulostivějším zdravím. Své štěstí si musí hodně vydobývat. Ve jméně je karmická zátěž, takže námaha je značná. Doporučuji houževnatým znamením – Beran a Kozoroh. Vládne Slunce, Mars, Merkur a Saturn. SILVIE – produktivnost, úspěch, radostný boj o své štěstí, protože je vždy vítězící. Životní plány má Silvie už od útlého dětství. Je učenlivá, inteligentní a přijímá životní výzvy. Je v ní plno entuziasmu. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Slunce, Mars a Merkur.

SIMONA – Simoně život přináší spousty změn, je materialistická, hezká. Krásu jí dala do vínku Venuše. Jako osobnost v životě dokáže víc než ostatní jména. Změny jsou její život. Měla by se vdávat bohatá a vybouřená, jinak nebude spokojená. Doporučuji v Býku, Beranu, Lvu, Střelci, Štíru a Blížencích. V ostatních znameních je méně bojovná, a proto bych je nedoporučovala. Odrazí se to totiž na povaze a vnitřní nespokojenosti. Vládne Slunce, Měsíc, Venuše a Uran.

SLAVĚNA – citlivé jméno s horším vnitřním přizpůsobením .. JI choulostivá na kritiku, urážlivá, přesto inteligentní. V žádném případě se nebavte na její účet, protože v ten saJ1l okamžik máte po jejím přátelství. Vhodná znamení jsou Vodnář, Štír, Blíženci, Ryby a Rak.

SLAVOJ – jméno velmi karmické. Nedoporučuji v žádném znamení.

SLAVOMÍR – velmi oblíbený, přátelský, leč introvertní a chránící si své soukromí. Nadaný a ambiciózní. Doporučuji ve všech zna-meních. Toto jméno dá svému nositeli hodně štěstí a radosti. Vládne Slunce, Mars, Saturn a obrácené Slunce s Plutem.

SOBĚSLAV – flexibilita, invence, zdravý boj o prestižní posty, ať už v umění, nebo politice. Doporučuji ve všech znameních kromě Býka a Štíra, tam může dojít až k bezohlednému po-stupu po zádech jiných. Vládne Slunce, Měsíc, Mars a Jupiter.

SOŇA – inteligence, schopnost bojovat se životem a veliká učen-livost. Soně je dána i velká citlivost, někdy přecitlivělost. Doporučuji tomuto jménu nebabrat se v problémech a vy-řešit je rázně a rychle, aby došlo opět k vnitřní rovnováze. Nedoporučuji ve Vahách, Blížencích, Rybách, Raku, ani ve Štíru. V těchto znameních se Soňa hůře adaptuje. Vládne Slunce, Mars a Merkur.

STANISLAV – práce pro druhé. Vrozená inteligence závisí na souřadni-ci s příjmením a datu narození. Doporučuji ohnivá nebo zem-ská znamení, tam je větší šance v životě uspět. Stálost je Standovi vlastní. Vládne Slunce, Měsíc, Saturn a Neptun.

STANISLAVA – touží být vůdčí, v rodině vždy určuje tok financí. Vnitřně hůře přizpůsobivá, v zaměstnání velmi schopná. Doporučuji ve vodních znameních, ani vzdušná nejsou špatná. Vládne Slunce, Měsíc, Uran a obrácené Slunce s Plutem.

STELA – obětavá, vždy se snaží především o štěstí druhých. Pokud chcete Stelu, zvolte tedy jméno se dvěma L, ať ze života taky něco sama má. Vládne dvanáctka, číslo obětování se. Stella je ochutnávačka života, nezkazí žádnou legraci, v tom je její síla. Má vibraci čísla 15, Venuše jí dává příjemnou a sympa-tickou tvář. Dovede být velmi mateřská a milující. Doporu-čuji hlavně v ohnivých znameních, je rázná, nic nezůstane dlužit významu svého jména, které znamená hvězda. Vládne Slunce, Jupiter, Venuše.

SVATAVA – velmi impulzivní energie. Nutnost zklidnit meditací nebo sportovními výkony utahat. Svatava může mnoho dokázat na poli vědy, sportu. Je inteligentní, jako osobnost dozrává později, ale o to úžasněji. V životě má štěstí střídavě, nesmí jednat zbrkle a neuváženě, nebo dokonce zle. Vzápětí by se uklouznutí vrátilo negativně. Vládne Slunce, Merkur a Ju-piter. Vhodné pro všechna znamení kromě Štíra a Blíženců.

SVATOPLUK – ve jméně je karma čísla 29. Příliš toto jméno nedoporučuji, přestože zní libozvučně a česky. Má sice tendenci dosáh-nout úspěchů, ale poté je strháváno touto nedobrou vibrací, která se může odrazit na zdraví, na ztíženém osobním životě apod. Zachraňuje ho jen souřadnice jména s příjmením. Vibrace se projevuje i případnou nesmělostí a plachostí.

SVATOSLAV – zvědavý s velkým okruhem zájmů. V životě rád poznává vše nové, za své cíle dovede bojovat a vybojuje si vše. Má většinou štěstí. Je chytrý, flexibilní, dovede okouzlovat ženy. Jméno velmi vhodné pro ohnívá, vzdušná a zemská znamení. Pro vodní o něco méně, v nich je méně rozhodný. Snad jen ve Štíru je více pohyblivý. Vládne Slunce, Mars, Jupiter.

SVĚTLANA – veliká energie a ráznost pro uskutečnění tužeb. Nebezpečí tvrdosti, je nutno jít citovou a ohleduplnou cestou a potlačovat vše negativní. Dvaadvacítka má velkou výdrž a energii. Lze ji přirovnat k výrobě elektrického proudu. Světlana v mládí nesnáší nečinnost, pořád je v pohybu a bo-hužel do něj nutí i všechny kolem sebe. Zklidňuje se až věkem. V životě se jí mnohé podaří. Doporučuji v Rybách, Raku, Vodnáři, Vahách, Panně, Kozorohu, ostatní znamení většinou způsobují větší neústupnost či tvrdost.

ŠÁRKA – vnitřní neklid, inteligence, štěstí. Doporučuji herectví, psaní, komentátorství či sportování. Šárka je realistická, někdy rázná a vždy svá. Nenechá se omezovat a jde za svým cílem nebo lepším osudem. Je individualistka. Vhodná jsou pro toto jméno všechna znamení. Vládne Slunce, Měsíc, Mars, a Jupiter.

ŠARLOTA – citová, neposedná, zvědavá. V životě má střídavé štěstí. Vždy má za zády někoho, kdo jí pomáhá. Vrozená inteligence jí umožňuje snadno zvládat studia. Šarlota bude i ráda cestovat. Jméno vhodné pro všechna znamení. Vládne Slunce, Měsíc, Mars, Merkur a Jupiter.

ŠIMON – jméno s karmickou zátěží. Citová zablokování, vzdor, střídavě štěstí nebo jen velmi malé ambice v životě solidně uspět. Moc nedoporučuji.

ŠTEFAN – vládne obrácený Měsíc s Plutem, což znamená honil citovou přizpůsobivost, snílek. Jméno doporučuji v ohnivých znameních, dodají mu vůli a chuť něco dokázat. Vládne Slunce, Měsíc a obrácený měsíc s Plutem.

ŠTĚPÁN – šťastná vibrace předurčující Štěpána ke šťastnějšímu životu než Štefana. Je mu dána citlivost i nadání, inteligence i boj s nepřízní osudu dopadá daleko lépe. Vhodné pro Berany, Lvy, Střelce, Ryby, Panny, Váhy i Vodnáře a Štíry. I Blíženec si přijde na své. Býk je moc materialistický, ale i on se pro toto jméno hodí. Vládne Slunce, Měsíc a Mars.

ŠTĚPÁNKA – jméno citové, domácky založené, bohužel většinou pracuje pro druhé, má moc povinností a starostí. Individuální vývoj osobnosti je možný pouze v Beranu, Lvu, Střelci a Ští-ru, a to za ztížených rodinných podmínek. Je velmi učenlivá a kamarádská. Vládne Slunce, Měsíc, Merkur a Venuše.

TADEÁŠ – jméno s neklidnou a roztěkanou energií, od dětství nutně potřebuje usměrňovat. Dítě je vysoce inteligentní, zároveň lajdácké. V dospělosti a zralosti osobnost, která může vynik-nout v umění či vědě. Nedoporučuji v Beranu, tam je nebezpečí, že své představy a sny nedotáhne do konce. Rovněž v Rybách a Raku nerozhodný. Vládne Měsíc, Slunce, Merkur I Jupiter.

TAMARA – jméno je velmi zasněné a romantické, v mládí většinou své sny a touhy uskuteční, přestože jí život přináší spousty změn. Změny jsou pro ni inspirací a dozráváním. Potom dosahuje nebývalé flexibility.

TAŤÁNA – zasněná v Rybách, nadaná a živá v Beranu, majetnická v Býku, citlivá v Raku, nervní ve Lvu a Štíru, obětavá v Panně a Vahách, ve Vodnáři dobrá řečnice či obchodnice, v Kozorohu ublížená, ve Střelci náladová, ale ve všech znameních soucitná. Táňa je v mnoha případech rázná matka, která svým dětem málokdy poví, jak moc je miluje. Někdy si sama nerozumí a neví, proč tomu tak je. Taťána je občas velmi roz-poruplné jméno, které v životě pracuje pro druhé. Je ovlivně-na Měsícem, Sluncem a Marsem.

TEODOR – citlivý, zvědavý a cestovatelský typ. Velmi kamarádský a komunikativní, v životě má dost štěstí a pro své krkolomné životní skoky ho opravdu potřebuje. Občas může vyrůst ve velmi zajímavou osobnost. Vhodné pro všechna znamení kromě Štíra, ten bývá velice nevěrný, ale nemůže za to.

THEODOR – stačí jedno písmenko navíc a vše je jinak. U Theodora okamžitě naskočí obávaná čtyřicítka. To zásadně mění jeho povahu k negativnímu spektru vlastností ve všech znameních, špatně působí na jeho život i zdraví. Působí i na souřadnici s příjmením. Theodora můžeme nalézt v badatelské laboratoří jako samostatně pracujícího vědce, ke stáru bude nevrlý a samotářský.

TEREZA – bojovnice , ovlivněna Měsícem, obráceným Marsem a Plutem, což někdy způsobuje vnitřní rozporuplnost. Tereza je vždy individualistka a při dobré souřadnici s příjmením z ní může vyrůst osobnost. Většinou je introvert, která otevře své srdce jen těm nejbližším. Vhodné jméno pro všechna znamení. Tereza se dokáže pohybovat s grácií ve všem a za co v životě chce bojovat, záleží plně na jejím rozhodnutí.

TIBOR – vůdčí typ, který poslechne pouze po dobrém. Má rád změny v životě a rád vítězí. Žena musí být velmi diploma-tická, aby ho dostala tam, kam chce. Tibor má smysl pro podnikání, nerad pracuje jako řadový pracovník. V mládí je vynalézavý a zvědavý. Doporučuji ve znamení Blíženců a Vah, tam je nejsvobodnější.

TOMÁŠ – neklidný, se střídáním nálad. Pokud využije potenciálu své energie, může z něj být špičkový sportovec, nebo si musí najít zaměstnání, kde tuto energii uplatní. Tomáš je jako Temelín, chvíli pracuje na sto procent, anebo stojí a přemýšlí, jak by vše šlo udělat lépe a chytřeji. většinou je inteligentní, hodí se pro všechna znamení. Vládne Měsíc, Slunce, Merkur a Jupiter.

VÁCLAV – je inteligentní, učenlivý, schopný lásky, se smyslem pro rodinu. Karmická zátěž v tradičním českém jméně není moc povzbudivá pro běžný život. Karma se uvolňuje při práci pro druhé a obětavosti. Pokud je Václav materialista a sobec, tato vibrace pracuje proti němu, hlavně po stránce zdravotní a životní nespokojenosti se sebou samým. Pokoru, Václavové, pokoru a pak budete šťastní. Jméno je vhodné pro všechna znamení, neboť náš národ potřebuje hodně obě-tavých Václavů. Vládne Merkur, Slunce, Venuše a Saturn.

VALDEMAR – osobnost oblíbená ve společnosti, mající reálnou šanci na úspěchy. Velmi dobré jméno pro životní start. Jako dítě se snadno učí, je inteligentní, hravý, nikoho nezarmoutí. Dospělý má velké úspěchy u žen. Vhodné pro práci ve filmu, šoubyznysu či kultuře. Všude je rád viděn. Prostě je to dítě štěstěny. Samozřejmě doporučuji ve všech znameních. Vládne Merkur, Mars, Slunce.

WALDEMAR – opět stačí mít o jedničku víc a je tu zcela jiný Waldemar, Dobrodruh, cestovatel i snílek. Neklidný život ho provází stále a nutí ho dělat výjimečné věci. Vzpomeňme na Waldemara Matušku. U něj se vše naplnilo měrou vrchovatou, Kromě Býka a Kozoroha se hodí pro všechna znamení, hlavně vzdušná. Vládne Jupiter, Mars, Měsíc.

VALENTÝN – vždy potřebuje rodinu a lidi, kteří ho mají rádi. Bez nich se cítí osamocen a opuštěn. Pokud se neožení, zůstává u rodičů. Je učenlivý, ochotný i milující. Pracovitý a harmonický. Jeho štěstí je prosté, miluje dětí i zvířata. Je paci-fista. Většinou ho provází víra v Boha. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Mars a Venuše.

VALERIE – rázná, optimistická i vítězící, inteligentní a veselá. Má vše, co si žena může přát. Tento krásný start jí může ztížit souřadnice s příjmením, ale budeme jí přát i vítěznou cestu, nejen osud. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Mars, Venuše i Neptun.

VANDA – pokušitelka mužů, než se vdá, ujde dlouhou cestu milostných i jiných zkušeností. Škola jí nedělá žádné potíže, ale není její prioritou. Vanda je zvědavá, toužící po neobvyklých dobrodružstvích. Nakonec si kolem třiceti let založí rodinu. Vhodné pro znamení Býka, Kozoroha a Pannu, tam je trochu umírněnější. Vládne Merkur, Slunce, Jupiter a Venuše.

VAVŘINEC – obávaná čtyřicítka. Jméno moc nedoporučuji, neboť vám ze syna vyroste intelektuální a samotářský bručoun se slabším zdravím a s problémy komunikace s druhými. Vibra-ce tohoto jména bohužel působí velmi negativně. Vládne Merkur a Pluto.

VENDELÍN – snadno se učí, originální, s horší vnitřní přizpůsobivostí, vůdčí typ. Měl by si udělat pořádek nejdříve ve svém nitru. Vládne Merkur, Venuše a obrácené Slunce s Plutem. Toto jméno provází citová rozkolísanost, nerozhodnost a někdy i tvrdost. Moc nedoporučuji.

VENDULA – jméno s karmickou zátěží, životni bloky, občas slabší zdraví. Jinak učenlivost, citovost, životní změny. Karma se může snížit či odblokovat, pokud se rozhodne pomáhat potřebným, může být zdravotní sestra, charitativní pracovnice či psycholožka. Každopádně pomoc druhým jí přináší vlastní štěstí. V opačném případě smůlu. Vládne Merkur, Měsíc, Jupiter a Saturn.

VERONIKA – jméno plné pohybu, inteligence, humoru, touhy poznat život ve všech jeho podobách. Přirozené charisma dělá Veroniku velice přitažlivou a oblíbenou. Je milá, soucitná a ráda přenechá kousek ze svého štěstí těm, kdo ho tolik ne-mají. Jméno je vhodné ve všech znameních. Vládne Merkur, Slunce, Jupiter.

VĚNCESLAV – je velmi dobře vybaven pro život. Sympatický, oblíbený, chytrý a většinou se narodí i s dobrým zdravým. Je samo statný a do studia se nemusí nutit. Touží hodně dokázat a něčím být. Může být, čím si zamane, neboť on to dokáže. Jméno vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Mars, Slunce.

VĚRA – drobná vítězství v životě, problémy si dovede vytvořit sama svou neústupností. Věra by měla pracovat sama na sobě a pokud překoná svá těžší vnitřní přizpůsobení, může být šťastna. Dovede být stálá, těžko přijímá jiné názory. Nemá to úplně lehké. Vhodné pro znamení Váhy, Střelce. Ryb. Vládne Merkur, Slunce, Neptun a obrácené Slunce s Plutem.

VĚROSLAV – domácí typ, řemesla mu nejsou cizí, nejraději pracuje pro rodinu. Je kutil či zahrádkář. Rozený otec a manžel. Pokud si představujete pro své dítě klidný život, zvolte Věroslava. Učenlivost je mu vlastní. Vhodný pro všechna znamení. Vládne Merkur, Mars a Venuše.

VIKTOR – přeložené do jazyka numerologie: muž změn a boje. Jméno bojuje celý život o místo na slunci. Nechybí mu chytrost, citlivost ani trocha pověstného štěstí, ale provází ho neustálým pohybem osudu. Adaptabilní je snad jen v Blížencích a Vahách. V Beranu je dost nervní, neboť chce stihnout vše a zapomíná, že člověk musí i spát. Viktorovi může vyhovovat herectví, tam je bezpočet proměn. Nebo se často připojí k cirkusu a kolotočům. Mohlo by ho zbrzdit pouze klidné datum narození. Pokud se narodí pátého kterémkoli měsíci, máte z něj věčného tuláka po hvězdách. Vládne Merkur, Mars, Jupiter.

VIKTORIE – znamená vítězná, ale je vnitřně hůře přizpůsobitelná, vždy individualistka, většinou rodiče moc neakceptuje. Snadno se učí, je chytrá, materialistická, málokdo jí ošidí. Vdává se později a vždy má manželství pod kontrolou. Muž nemá moc šancí podvádět či unikat. Jako matka bývá citlivá i pozorná ke svým ratolestem. Vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Mars a Slunce.

VIIÉM – ve jméně je karmická zátěž. Pokud už je vám dáno toto jméno, budete zřejmě inklinovat k pomoci druhým, pokud ne, máte zřejmě problémy různého rázu. Vilém je ovlivněn vibracemi čísla 25, to znamená povolání a žiti pro své blízké i vzdálené. Znamená soucit s bližními, vztah ke zvířatům a přírodě. Jméno vhodné pro Blížence, Váhy, Vodnáře. Vládne Merkur, Měsíc, Jupiter a Saturn.

VILMA – dobré jméno, obsahuje učenlivost, cit, inteligenci i nadání. Číslo 21 znamená úspěch, pokud není nepříznivá souřadnice s příjmením, Vilma by mohla mít zajímavý život. Jméno vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Měsíc, Slunce a Mars.

VINCENC – boj o vzdělání, inteligence a bohužel karmická zátěž. Opět nabádám k lásce a práci pro bližní. Jen tak můžete velmi ulehčit svému životu. Prožít ho radostněji jako zapálený pedagog, lékař, kněz apod. Jméno vhodné pro Berana, Lva, Kozoroha. Vládne Merkur, Mars a Saturn.

VIOLA – žena změn, nadání a romantiky. Bude ráda cestovat, poznávat nové tváře i kraje. Neklid v duši ji nutí k práci a ob-jevování čehokoliv. Hlavně, že má co dělat. Doporučuji všechna zemská znamení. Vládne Merkur, Měsíc, Mars a Jupiter. VÍT – ochutnávač života, učenlivý, inteligentní a samostatný. Míra sobectví je dána vibrací 15, která znamená "já". Vít se žení později, protože tvůrčí či jiná zajímavá práce ho pohlcu-je. Navíc se mu do ženění moc nechce. Jméno velmi vhodné pro Pannu, Lva, Berana a Kozoroha. Vládne Merkur, Slunce, Jupiter a Venuše ..

VÍ1ĚZSLAV – práce v umění, literatuře a kultuře všeobecně. Mistrně zvládá rétoriku nebo je velmi upovídaný, oblíbený ve společnosti a vždy má velkou podporu žen. Přestože je často vnitřně hůře přizpůsobitelný, vždy je osobnost. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Merkur, Slunce, Uran a Neptun.

VLADAN – inteligentní snílek, přítel změn k dobrému. Neváhá se odstěhovat do ciziny, toulat se po světě a hledat štěstí, dokud ho nenajde. Většinou zvítězí. Je to dobré jméno, vhodné pro všechna znamení. Vládne Merkur, Slunce, Uran a Neptun.

VLADĚNA – její touha dosáhnout met nejvyšších se v mnoha pří-padech naplní. Je učenlivá, bystrá a pokud šťastně přežije rané mládí, bude mít titul. V případě opačném si život ztíží manželstvím a vzdělávání už nebude tak snadno dosažitelné. Vládne Merkur, Měsíc a Jupiter.

VLADIMÍR – jméno zatížené karmou a nepřízní osudu. Sice honosně vypadající, ale velmi záludné. Nepřináší štěstí v citech, ani ve zdraví. Pokud se Vladimírovi něco podaří, je to díky jeho souřadnici s příjmením a dobrému datu narození. I přesto určité potíže přetrvávají. Opět platí zákon lidství a soucit, práce pro lidi Vladimíra z větší části osvobozuje od zátěže. Přesto bych velmi zvažovala volbu tohoto jména pro syna. Vládne Merkur, jenž zaručuje vysokou inteligenci, Mars bo-jovnost a Saturn, planeta osudu a karmy.

VLADISLAV – bojovník, rázný a mazlící se pouze se ženami, nikoli se životem. Doporučuji v Beranu, tam dokáže mnohé ve sportu či umění. Jako Lev bývá vedoucí pracovník či podnikatel. V Panně a Býku skvělý řemeslník, ve Štíru je bohužel tvrďas, v Rybách umělec, v Blížencích a Střelci cestovatel. V Kozorohu dost uzavřený a přemýšlivý badatel, ve Vodnáři muž řady potíží. Tak si můžete vybrat. Vládne Merkur a obrácený Mars s Plutem. VLASTA – osobnost obětující se pro své blízké, své přátele si vybírá. Má jich málo, ale dobré. Většinou celý život zůstává introvert, může tím trpět její psychika. Později se tyto skrývané stresy dostávají na povrch v podobě nemocí či nespavosti. Vlasta se snadno učí, chce vítězit, ale život ji přemáhá. Vhodné pro Berana, Lva, Střelce, Pannu či Vodnáře. Vládne Merkur, Slunce, Měsíc a Mars.

VLASTIMIL – vítězná vibrace jména v každém věku. Znamená inteligenci, bojovnost, smysl pro rodinu a stálost ve všem, co dělá. Je dlouhověký, rozvážný, může být čímkoli a bude úspěšný. Jméno je vhodné pro všechna znamení. Podle nich se Vlastimil hodně vyvíjí. Vládne Merkur, Mars, Venuše a Neptun.

VLASTISLAV – těžká karmická zátěž. Znamená podřízený stav a práci pro druhé. Moc jméno nedoporučuji, nepřináší šťastný život. Vlastislav je lehce vzdělatelný. Vládne Merkur, Měsíc a Nep-tun.

VOJTĚCH – opět nešťastná 29 a karmická zátěž. Vždycky se v životě něco zvrtne a Vojtěch pracuje a pracuje. Číslo 29 se podobá kovové kouli na noze. Jméno české, tradiční, ale nebezpečné. Nedoporučuji v žádném znamení.

VRATISLAV – karmická zátěž, která mizí v obětavé práci pro druhé. Vratislav je inteligentní, bojovný, šikovný a musí si dát pozor na Saturn. Tzn. jak začne myslet na sebe a své obohacení, je zle. Karma je aktivována, působí a Vratislavovi najednou padá všechno, co si postavil. Takže už víte, jak lze z vibrace 34 dostat to nejlepší. Doporučuji znamení Panny, Vodnáře, Vah, Kozoroha a Býka. Vládne Merkur, Mars a Saturn.

XÉNIE – bojovnice za lásku. Má smysl pro rodinu a nesmlouvavě ji brání proti všem. Jako manželka je .. stíhačka", za což může bohužel její jméno. Jako dítě závislá na rodičích, ale až ne-zdravě. Jsou lepší jména než toto. Nedoporučuji v žádném znamení. Vládne Venuše a Mars s obráceným Plutem.

ZBYNĚK – jako by se s těmi 29 roztrhl pytel! Zbyňkovi také nezbývá nic jiného než práce pro druhé. Navíc ho v životě čeká hodně změn. Jméno nedoporučuji v žádném znamení.

ZBYŠEK – proměnlivý osud s karmickou zátěží, dá se zmírnit prací pro druhé a obětováním se. Vše dobré, co poskytnete, se v dobrém vrátí. Bohužel se vrátí i vše zlé. Doporučuji studium medicíny, hlavně se zaměřením na psychologii, anebo jít cestou víry. Případně může sloužit jako charitativní pracov-ník. Vládne Uran, Měsíc a Neptun.

ZDENĚK – jméno má stejnou karmickou zátěž jako Zbyněk, to zna-mená skutečně nelehký život. Jméno vůbec nedoporučuji. Vládne Uran, Měsíc a Neptun.

ZDEŇKA – život plný změn a problémů. Planeta Saturn je někdy ne-milosrdná. Toto jméno má omezený příděl štěstí. Může za to vibrace čísla 25, kterou lze usměrnit prací pro druhé a obětováním se pro lidi. Časem tak zapomene na vlastní starosti. Jméno moc nedoporučuji, ztěžuje žití. Vládne Uran, Měsíc a Jupiter, kterého strhává Saturn.

ZDISLAVA – je jméno společenské úrovně s hezkou tváří, inteligenci i talentem. Velmi učenlivé, oblíbené, samostatně se rozhodu-jící. Doporučuji ve všech znameních. Vládne Uran, Mars, Slunce a Merkur.

ZIKMUND – hlava ryšavá. Materialistický, bojovný, neklidný, potřebuje, aby se stále něco dělo. Může být i úspěšný cestovatel nebo voják z povolání. Jeho vnitřní síla mu nedovoluje projít životem jen tak. On musí vítězit. V dnešní době by uspěl jako tvrdý podnikatel. Vládne Uran, Mars, Jupiter a opět končí Uranem. Vhodný pro všechna znamení, kromě Štíra. Neče-kejte, ženy, mnoho něžnosti a oddanosti, spíše zlaté pruty a častou nepřítomnost.

ZINA – toto ruské jméno se vloudilo do našeho kalendáře naštěstí s dobrou vibrací. Obsahuje flexibilitu, citovost a ob-čas proměny nálad, životních cílů a cest. Dovede být obětavá, avšak nenechá se zpovídat, musíte jí nechat samostatnou vůli, pak teprve rozkvete jako růže. Jméno je vhodné pro všechna znamení. Vládne Uran, Měsíc, Mars a Jupiter.

ZLATA – ochutnávačka života, veselá, zvědavá, učenlivá, dobrá matka i občas dobrodružka. Většinou volí zaměstnání či poslání, kde se stále něco děje a ona může být ve středu dění. To je nejšťastnější. Může si tím popudit přátele nebo rodinu. Jméno je vhodné pro všechna znamení. Vládne Uran, Slunce, Jupiter a Venuše.

ZOE – francouzské jméno Zoe vždy vítězí, je individualistka s horším vnitřním přizpůsobením. Bohužel tvrdohlavost bývá na škodu všem cílům, které si předeslala splnit. Nedoporučuji dávat v Beranu, Býku, Štíru, Kozorohu a v Blížencích, protože by vznikla žena velmi problematická. Vládne Uran, Slunce a obrácené Pluto.

ZORA – příznivkyně změn, je flexibilní a má v životě štěstí pokud pracuje pro lidi. Nesmi se uzavřít do svého soukromého království, začaly by problémy. Vždy musí být připravena k pomoci ostatním a vše špatné i nepodstatné se rozplyne, Pak teprve přijde štěstí a radost. Zora je citlivá a chytrá. Doporučuji v Beranu, Lvu, Střelci a Vodnáři. Také Ryby li' jsou nebezpečné. Vládne Uran, Měsíc, Merkur a Venuše.

ZUZANA– proměnlivá, materialistická, občas i mateřská. Vhodná povoláni jsou ta, kde se něco děje. Zuzana nesnáší monotematickou práci. Má málo přátel, ale když už někoho přijme, je dobrá kamarádka. Vhodné pro Váhy, Blížence, Panny, Vodnáře a Štíry. Vládne Uran, Měsíc, Venuše a uzavírá opět Uran.

ŽANETA – velmi silná osobnost, která si nenechá mluvit do života. Měla by vždy najít uplatnění. Ve vibraci čísla 22 se skrývá obrovská síla dobra i zla. Je to číslo na rozhraní, takže bych doporučila dát se cestou budování dobra. Přinese to Žanetě štěstí. Jméno je vhodné pro všechna znamení. Vládne Uran, Měsíc a občas Merkur.

ŽOFIE – učenlivá, jen jí u toho udržet. Neposedná, živočišná, bojovná, při výchově vyžaduje hodně trpělivosti. Pokud pracuje pro lidi, má štěstí. Odbourává totiž karmickou vibraci čísla 34. Je inteligentní, mohla by z ní vyrůst doktorka psychologie, má totiž vztah k lidem. Méně doporučuji ve Štíru a Lvu. Vládne Uran, Mars a Saturn, což někdy může Žofii dovézt i k duchovním vědám.

Komentáře