Nejen mladé lidi, zvláště v dospívání, potkává nepříjemnost zvaná akné. Nejběžněji jej pociťujeme v pubertě, protože u nás dochází k hormonálním změnám. U některých osob se však akné objevuje i v pozdějším věku. Důvodů může být vícero. Někdy si za něj trochu můžeme sami, někdy ne. V každém případě existuje několik způsobů, jak se mu bránit. A je dobré to udělat co nejdříve, než nám napáchá akné potíže v mezilidských vztazích, sníží nám sebevědomí, poznamená naše psychické zdraví.

Proč máme akné?

Nejdříve si vysvětlíme, proč na akné trpíme, pak přijde na řadu samotná léčba akné. Nejčastěji se objevuje na čele, nose, bradě, tvářích i zádech a ramenou. Mohou za to mazové žlázky, jejichž vývody se ucpou nadměrnou tvorbou mazu a pak se zanítí. Akné začíná nevhodnou kosmetikou, nesprávným ošetřováním pleti, nevhodným oblečením tedy tkaninami, ale také užíváním léků, např. steroidů nebo těch ze skupiny B.

Své udělá i špatná životospráva, zácpa, nervozita, málo slunce, antikoncepce, cvičení…

Rychlá léčba akné

V první řadě je potřeba zkontrolovat kosmetiku, kterou používáte. Také způsob čištění pleti a čím ji čistíte. Z léčebných metod vám na klikikazdravia.sk mohou doporučit léčbu LED lampou, hloubkový chemický peeling, CO2 resurfacing a technologii IPL.

U léčby LED lampou působí na postiženou pleť modré LED světlo a benzoyl peroxid. Metoda je šetrná a nemá vedlejší účinky. Druhou možností je hloubkový chemický peeling, kdy je aplikována kyselina trichloroctová na postiženou pleť. Tím se oloupe rohovinová vrstva pokožky, otevřou se póry a zjemní nerovnosti. Tento peeling dělá jen lékař dermatolog.

Třetí možností je CO2 resurfacing. Dochází ke zbroušení povrchových vrstev kůže pomocí ablačního CO2 laseru. Během zákroku proniká CO2 paprsek hlouběji do kůže a tím povzbuzuje tvorbu kolagenu. Poslední možností je technologie intenzivního pulsního světla (IPL). Světelný paprsek působí na Propionibacterim acnes, bakterii působící akné, která je na něj citlivá. Dochází k jejímu rozkladu a ukončení zápalového procesu.

Využijte i jiné služby

Klinikazdravia.sk nabízí klientům i další zajímavé služby, které je zbaví zdravotních potíží. Jsou jimi např. mykóza nehtů, celulitida, jizvy, skvrny… Kromě dermatologie zde řeší i stomatologické a urologické potíže.

Navštivte webové stránky klinikazdravia.sk a podívejte se, jak široký záběr tato klinika má. Na jednom místě můžete vyřešit spoustu neduhů, a to vše k vaší naprosté spokojenosti. Kontaktujete její pracovníky a domluvte se na osobní schůzce.

 

Komentáře