Óm mani padmé húm

Beran se však nevzdal a do bezpečí dopravil alespoň chlapce. Zvíře bylo na důkaz vděku obětováno Diovi a tento bůh pak stvořil znamení Berana, které je známé svou paličatou vytrvalostí a silou.

Životní heslo:Já chci!

Jak je poznáte: Dveře místnosti se rozletí a v nich se rýsuje štíhlá sportovní postava, která na sebe okamžitě upoutá pozornost. Rozlehne se hlasití „haló“ a společnost do té doby spíše znuděná, rázem ožije. Žádný div právě vstoupil beran. Existují dva typy beranů, jeden vysoký a štíhlý s kostnatýma dlouhýma nohama, druhý menší a statnější s kulatou tváří a veselýma jasnýma očima. Typické pro všechny typy beranů je klenuté obočí, které i ve stáří přetrvává tmavé.

Charakter: Berani jsou pravými vůdčími typy. A to i přesto, že jim často chybí trpělivost. Dokáží však do každého projektu vnést počáteční nadšení a energii, což je vlastnost k nezaplacení. Navíc často bývají ušlechtilí, odvážní a činorodí organizátoři. Vynikají silnou vůli a neúnavností. Obvykle jednají velmi spontánně, impulzivně až dravě. Dynamičnost, přísnost, otevřenost a velká (až nezdravě velká) upřímnost jsou jejich typickými vlastnostmi. Berani mívají obvykle skvělou schopnost regenerace, z každé porážky se bleskově vzpamatují, načechrají pomačkané sebevědomí a vyrážejí znovu do boje.

Co milují: Pochvalu.

Co nesnášejí: Nespravedlnost.

Jak pracují: Je moc práce, tak do toho! Nic nedokáže berana víc pobudit než hromada úkolů, které může zvládnout samozřejmě pouze on. A tak pracuje, nadšeně a neúnavně, často do úplného zemdlení. Beran nikdy není nemocný, onemocní-li, tak z přepracování. Ale to není to nejhorší, co ho může potkat. Průšvih nastane, když nemá kde svou energii vydat. Pak dokáže být skutečně hysterický a vzteklý.

Vzorový hrdina: Achilles.

Zvláštní znamení: Výrazné obočí a rusé vlasy.

Dobrá rada pro berana: Ve dne v noci si opakujte – zlaté slovo, to, které zůstane v ústech.

Dobrá rada pro vás ostatní: Berana musíte utahat, nebo dojmout, jinak s ním nevydržíte!

Kde se budete cítit dobře: Anglie, Dánsko, Horní Slezsko, Německo, Japonsko a Sýrie, z měst to je Berlín, Krakov, Utrecht, Verona, Padova, Florencie, Neapol, Marseille, Birmingham.

Ideální šéf: Někdo hodně diplomatický a klidný, jako bývají například zrozenci Vah.

Ideální přítel: Člověk, který je aktivní – Vodnář.

Ideální partner: Podle tradiční astrologie je to střelec, ale statistiky uvádějí, že se velmi často dáváte dohromady s přizpůsobivými a romantickými Rybami.

Kdo vás eroticky přitahuje: Muže velice často ženy ze znamení Lva, ženám se líbí Štíři.


Býk – p o ž i t k á ř

21. 4. – 20. 5.

Legenda o Býcích: Znamení Býka je opředeno věhlasnou legendou o Jupiterově přeměně v bílého býka, aby k sobě přilákal svůdnou Európu. Když se krasavice ke krotkému zvířeti přiblížila, Zeus ji odnesl na Krétu, kde se s ní miloval. A proto se o Býcích říká, že sice vypadají klidně, ale jsou připraveni dostat všechno co chtějí.

Životní heslo:Já si počkám.

Jak je poznáte: Potkali jste rozvážného, trochu pomalého člověka s velkýma rozkošnickýma očima, tmavou pletí a bujnou kšticí? Věřte, že jste pravděpodobně viděli muže či ženu narozenou ve znamení býka. Líbí se vám jejich mladistvý vzhled, mírná povaha a pohodové chování? Pak se smiřte i s tím, že z klidu je opravdu nevyvede nic a že jejich nejoblíbenějším kusem nábytku je gauč. Lidé tohoto znamení mívají dobře vyvinutí smysly, nejvýrazněji chuť. Ano, u stolu plného lahůdek býka odhalíte na první pohled. Mlsně obchází, nasává vůně a tváří se blaženě.

Charakter: Býci jsou vytrvalí, důslední, tvrdošíjní, praktičtí a někdy i rozhodní. Jejich názory bývají dost konzervativní a vůbec se nedoporučuje jim je vymlouvat, to by mohlo býka ošklivě rozlítit. Základním nutkáním býka je zajistit si všechny hmotné záležitosti – domov, dobré zaměstnání a peníze na osobním účtu. Pak je šťastný, ovšem jen do té doby, než mu někdo nebo něco zabrání ve spokojeném spásání sladké a šťavnaté trávy či ohrožuje jeho životní jistoty. Avšak pozor, býk nedokáže být věrný. Po čase využije ostatní ve svůj prospěch!

Co milují: Barvy, vůně, libé chutě a zvuky. Ženy milují kytice růží a čokoládu. Muži krácení rodinného rozpočtu.

Co nesnášejí: Pohyb. Býk se vždy jen prochází, cokoli rychlejšího než volná chůze je pro něho poklusem.

Jak pracují: Vážně nevíte? Jasně, že pomalu, důkladně, odpovědně, s rozmyslem a s vědomím jistého výdělku. Býk v žádném případě není sluha, který vám všechno poslušně odkývá. Tito lidé mají jasnou představu o tom, čeho chtějí dosáhnout, a jsou si vědomi své ceny. Jejich kvality nejlépe oceníte především v období, kdy nastanou tzv. těžké časy. Není silnějšího a rozvážnějšího pracovníka. Když už ostatní ztrácejí zájem a jejich energie ochabuje. Býk zůstává – odhodlaný, klidný a zaměřený na svůj úkol.

Vzorový hrdina: Minotaurus.

Zvláštní znamení: Býčí šíje. Krk je vůbec stěžejní částí jejich těla. V zimě býka poznáte podle silné šály, několikrát omotané kolem hrdla. Pokud má chřipku či rýmu, jako první ji pocítí v krku. V dětství je náchylný k onemocnění krčních mandlí. A i když je krk býkovou Achillovou patou, může být zároveň zdrojem síly. Tito lidé bývají totiž obdařeni nádherným vábivým hlasem.

Dobrá rada pro býka: Přiznejte alespoň jednou za rok svou chybu.

Dobrá rada pro vás ostatní: Pamatujte na to, že jakákoli novinka, změna či risk je pro býka zcela nestravitelná záležitost.

Kde se budete cítit dobře: Irsko, Kypr, Polsko, Švédsko, východní Švýcarsko a Madeira, z měst zvláště Dublin, Lipsko, Lucern, Mety, Parma, Mantova, Curych.

Ideální šéf: Solidní a upřímný člověk – například Štír.

Ideální přítel: Sportovní typ a optimista Střelec.

Ideální partner: Ten, kdo zodpovědně přistupuje ke vztahu – Kozoroh.

Kdo vás přitahuje: Muže přitahuj elegantní zrozenkyně Raka, ženám nedají spát Vodnáři nebo Panny.


Blíženci – z v ě d a v e c

21. 5. – 21. 6.

Legenda o Blížencích: Když v boji padli nerozluční bratři Kastór a Pollux, měl odejít Pollux, který byl bůh, na Olymp, kdežto smrtelný Kastór do Hádovy říše. To oba tak roztesknilo, že je Zeus spojil ve hvězdnou konstelaci a znamení Blíženců, aby mohla být dvojčata stále spolu.

Životní heslo:Řeknu všechno, co vím…!

Jak je poznáte: Potkali jste člověka s jiskrnýma očima, mrštným jazykem, s neutuchající dobrou náladou a roztomilým výrazem? Vypadal tak trochu jako James Bond, Serlock Holmes a Marquis de Sade dohromady? Pak to byl blíženec. Blížence jsou vesměs přívětiví, zdvořilí a velmi pohybliví lidé, kteří milují změnu a drby. Jejich největší předností je objevování a hledání nových podnětů, nápadů a námětů. Největší slabostí pak povrchnost a přelétavost. Nikdy nevydrží v klidu dělat jednu věc na jednom místě a příliš dlouho.

Charakter: Říká se, že je – žlučovitě sangvinický. A je to pravda. Blíženci se dokážou vztekat, i když na to vůbec nevypadají. Dokážou se smát, a to i sami sobě. Adaptabilita je nepochybně jejich největší předností. Mají však tendenci se soustředit na příliš věci najednou, což je vlastnost pro jiná – obzvláště zemská znamení naprosto nestravitelná. Typická blížencova neposednost a talent průběžně měnit základní pravidla hry dokáže například Kozoroha přivádět k šílenství.

Co milují: Flirt.

Co nesnášejí: Stáří a tloušťku.

Jak pracují: Intenzivně a dobře. Když jsou v akci, podobají se svou hyperaktivitou beranovi. Ne nadarmo se říká, že beran s blížencem prodá i Manhattan. Rozdíl mezi nimi je v tom, že blíženec mívá menší výdrž. Zato je flexibilnější a svobodnější. Jedině blíženec vycítí, že už něco nefunguje, a přirozeně se posune dál. I jejich diplomatičnost je pověstná, blížence mají vynikající talent vyhýbat se ožehavým situacím a konfliktům.

Vzoroví hrdinové: Kain a Ábel.

Zvláštní znamení: Smysl pro humor a satiru. Dokonce i ti blíženci, kteří si myslí, že smysl pro humor nemají, ho mají, pouze o něm nevědí.

Dobrá rada pro blížence: Poslouchejte i druhé.

Dobrá rada pro vás ostatní: Blížence nekritizujte, nepoučujte a nevychovávejte, je to zcela zbytečné.

Kde se budete cítit dobře: západní Anglie, Belgie, Arménie, Itálie – Sardinie, Lombardie, Německo – Sasko, z měst je to Londýn, Wolverhampton, Banberg, Bruggy, Hassfurt, Córdoba, Melbourne, San Francisco, Versailles.

Ideální šéf: Diplomat a svobodu v práci poskytující Vodnář.

Ideální přítel: Statistiky uvádějí, že je to vlastní znamení – Blíženci.

Ideální partner: Ti, kteří vás nedusí láskou – Váhy.

Kdo vás eroticky přitahuje:Ženám se líbí Váhy, mužům Lvi.

 


Rak – r o m a n t i k

21. 5. – 22. 7.

Legenda o Rakovi: Rak vznikl na popud Héry. Ta neměla ráda Herkula a chtěla odvrátit hrdinovu pozornost, když bojoval s Hydrou. Obrovský, Héru milující rak byl odvážný, ale i tak ho Herkules zabil. Héra přesto na znamení vděku vsadila odvážného a věrného Raka, který vždy stojí po boku toho, koho miluje, na oblohu.

Životní heslo:Miluji, tedy jsem!

Jak je poznáte: Existují dva tyty raků. Vysoký štíhlý s úzkým obličejem, dlouhým nosem a tenkými rty, typ Meryl Streepová. A druhý menší, oblý, kyprých tvarů a kulatého obličeje á la Medvídek Pú. Ovšem bezpečně je poznáte podle jejich snivých očí raněné laně, ve kterých se odráží touha po věčné lásce.

Charakter: Mírný a náladový. Tak jak se proměňuje měsíc, tak se mění i povaha raka. Když mají dobrou náladu, svět přijímají s otevřenou náručí, jsou srdeční a zábavní svěžím dětským způsobem. Rádi vás pozvou domů, navaří a řeknou pár nejnovějších drbů. Pro přítele v nouzi může být rak zosobněním soucitu a porozumění. Bude trpělivě a pozorně poslouchat každý detail vašeho trápení. Když otevřete své srdce rakovi, cítíte, že vás někdo skutečně poslouchá. Ale pokud je na tom bledě, pak nikoho nechápe a nikdo nerozumí jemu, všichni mu ubližují a všechno ho ničí. Zaleze do kouta a trpí. Ranit raka není zas tak těžké, všechny invektivy či neúspěchy bere velmi osobně, zákonitě pak i jeho reakce je značně přemrštěná. V záchvatu uraženosti se s rakem nedá rozumně mluvit, vzdejte to. Jednodušší je počkat, až ho emoce přebolí a promění se opět v milého a šťastného člověka.

Co milují: Domov a společnost plnou chápajících a pozitivně naladěných lidí.

Co nesnášejí: Domov. Obzvláště v tom případě, kdy z něho vyprchala láska.

Jak pracují: Zdá se nepravděpodobné, že rak, který je tak výrazně orientovaný na rodinu, by byl úspěšný v práci. Ale pozor, nenechte se zmást jeho jemným hlasem a způsoby. Pořádný rak má smysl pro cíl jako beran, odhodlání býka, imaginaci ryb a sobě vlastní empatii a ctižádostivost. A to by v tom byl čert, aby nebyl úspěšný. Jeho šikovné zacházení s penězi a materiální realismus jsou předpokladem k oslnivé finanční kariéře. Mnoho raků najde uplatnění v bankovnictví, pojišťovnictví, investicích a nemovitostech. A takový burzián, to je kariéra všech račích snů. Rak zásadně neriskuje, dobře ví, že velký obchod začíná jako malý obchod, a toho se drží po celý život.

Vzorový hrdina: Homer Simpson.

Zvláštní znamení: Měsíční kouzlo.

Dobrá rada pro raka: Více odvahy!

Dobrá rada pro vás ostatní: Vyhýbejte se rakům v nerudné fázi, v tomto období jsou nesnesitelní.

Kde se budete cítit dobře: vhodnou zemí je Nizozemsko, Burgundsko, Skotsko, Nový Zéland, Alžírsko, z měst jsou to Benátky, Janov, Miláno, Bern, Amsterodam, Stockholm.

Ideální šéf: Člověku, kterému můžete důvěřovat a spolehnout se na něho – například Kozoroh.

Ideální přítel: Veselý a praktický Býk.

Ideální partner: Citlivý a přitom hravý zrozenec Ryb.

Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují jemné typy jako jsou Ryby nebo Váhy, ženy naopak mají rády sebevědomé Štíry.


Lev – s u v e r é n

23. 7. – 23. 8.

Legenda o Lvovi: Herkulovým úkolem bylo zabít nemejského Lva. Mezi oběma se strhla velká bitva, ve které Herkules šelmu uškrtil. Héra zvíře obdivovala, protože se lehce nevzdalo, Zeus pro jeho sílu. Pro se Lvi vyznačují touhou vyhrát a přitahují k sobě obdiv.

Životní heslo:Všechno zvládnu.

Jak je poznáte: Podle mohutné pěstěné hřívy vlasů. Všichni lvi totiž tráví neúměrně mnoho času šlechtěním svých vlasů. Špatný sestřih může být pro lva zdrojem špatné nálady až do té doby, dokud si své vlasy (ego) nedá znovu do pořádku. Lvi – muži se zase často přepečlivě pěstují své vousy. To je klasická ukázka lví marnivosti. Poznáte je však nejen podle krásných vlasů, ale také podle imponujícího vzhledu, pronikavého a jasného pohledu, vysokého čela, plných rtů a důstojné chůze. Lví silná osobnost vyzařuje paprsky, mohou přitahovat, nebo také zahnat na útěk.

Charakter: Silně extrovertní. Lvi jsou stejně jako berani a střelci plní energie, nadšení a touhy po osobním úspěchu. Jsou velkorysí, štědří, jejich smyslu pro velkolepost až antických rozměrů se nikdo nevyrovná. Pověstná záliba v plném a bohatém životě možná vychází ze skutečnosti, že lev je znamení plodného léta. Lvi se narodili v době. Kdy je v přírodě všeho hojnost a dostatek, ta proč by šetřili či probůh mysleli na zadní kolečka. Lvi, pokud jsou opravdovými lvy, zásadně pohrdají čímkoli nízkým, zlým, úzkoprsým a omezeným. Vůbec, když se lev vydaří, tak je absolutně nejlepší znamení ze všech.

Co milují: Slávu.

Co nesnášejí: Malichernost.

Jak pracují: Tvrdé práce se lev zásadně nebojí. Naopak. Je to jeden z největších pracantů zvěrokruhu. Ovšem za jedné podmínky, a to, že dělá práci, která ho baví. A lva nemůže uspokojit jen tak nějaká práce, on nemůže oddělit to, kým je (králem), od toho, co dělá. Nudná práce bez možnosti sebevyjádření a s omezenými možnostmi může totálně zrušit jeho kreativní duši. Lvi jsou totiž idealisté, potřebují věřit tomu, co dělají. Také potřebují velet. Lev je králem zvířat, takže řídí dobře, řídí rád!

Vzorový hrdina: Herkules.

Zvláštní znamení: Herecké nadání a příchylnost k dětem.

Dobrá rada pro lva: Stará a okřídlená pravda: Pýcha předchází pád.

Dobrá rada pro vás ostatní: Chvalte, chvalte, chvalte.

Kde se budete cítit dobře: Francie, Itálie, Sicílie, Kalifornie, z měst zvláště Řím, Ravena, Toulon, Chicago, Philadelphie.

Ideální šéf: Ten, který nedělá drama pro nějakou botu – Střelec.

Ideální přítel: Komunikativní a přitom tolerantní zrozenec Vah.

Ideální partner: Společensky založení Blíženci.

Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují sexy ženy ze znamení Berana, ženy často podlehnou Býkům.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015