Jednou ze základních složek vědění je tzv. "spolupráce s Vesmírem". Neboli skutečnost, že na nic nejsem sám, ale neustále spolupracuji s Vesmírem.

Naše spolupráce, je-li správně pochopena a dodržována, generuje dokonalé výsledky a funguje zcela bezúsilně, samovolně. Dokonale je vše se vším synchronizováno, navazuje to na sebe, vše se děje v souladu s mým záměrem, o vše je automaticky staráno.

Kdo o roli Vesmíru v našem životě neví, jedná, jako by byl na vše sám. Jakmile vymyslí záměr, vymýšlí i cesty, jakými si jej splní. Tím ale bere do vlastních rukou záležitosti, které má na starosti někdo jiný — snaží se svých cílů dosáhnout svépomocí.

Život funguje samovolně, automaticky nás každého vede tam, kam toužíme jít. Ovšem zároveň život ctí naši vlastní volbu — naše záměry a snahy. I naše obavy, strachy, vidiny překážek, závislostní vztahy atd.

Pro správnou spolupráci je nutné pochopit, jak ten proces funguje, jaké mám úkoly já a jaké Vesmír a naučit se podle toho fungovat — uvažovat, protože naše úvahy dávají všemu trend vývoje.

Naše vlastní úvahy jsou často kontraproduktivní, aniž by nám tak připadaly. A to proto, že my ze svého momentálního úhlu pohledu máme dojem, že je pro nás dobré něco jiného, než co dobré skutečně je. Nevidíme dopředu, což ovšem neplatí pro Vesmír. Ten vidí dokonce až k samému výsledku.

A právě to je ten důvod, proč vědoucí nechává Vesmírovy úkoly na něm a nijak se mu do nich nemíchá. Nesnaží se nic vymýšlet. namísto toho všeho v klidu čeká, co mu nečekaně přijde do cesty a to správně zpracuje.

Jedním z pilířů rozvoje přitažlivosti je tedy odnaučení se věci řešit a vymýšlet strategie. Namísto žití plánovitého žijete z okamžiku na okamžik. Tím, co k vám samo přijde. Jen tak dokážete žít bezstarostně, právě proto, že vaše myšlenky jsou plně soustředěny právě na onen právě prožívaný okamžik, nijak se nezabývají minulostí ani budoucností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
loading...

Komentáře