Upozorňuje na to ve své týdenní příloze španělský list El Mundo. Mnohé výrobky nabízejí mladým potřebnou pomoc a jiné slouží k tomu, aby se prostě cítili lépe.

Je dobré aplikovat tyto přípravky před dosažením 20 let věku? Kdy je vhodné začínat s používáním nočních krémů? Věk pro zahájení kosmetické péče nemá pevná pravidla. Ačkoliv je to možná 15 let, kdy kůže zahajuje pomaloučku a nepostřehnutelně proces stárnutí, kdy se objevují jemné čárky v nejspodnějších vrstvách pokožky.

Od 15 let vznikají velké vnitřní výkyvy vyplývající z velké aktivity hormonů, která způsobuje různé změny: zvýšení váhy, strie, dehydrataci kůže, zadržování tekutin, celulitidu či mastné vlasy.

Ale zřejmě nejobávanějším efektem této hyperaktivity jsou důsledky, které se objevují na tváři – zejména akné, které zasahuje na 80 procent mladých lidí ve věku od 15 do 25 let. Zvýšení produkce mazu a přítomnost mrtvých buněk se odráží v šedavé a zářící pleti (která ovšem nezáří), prostě nic přitažlivého. Kromě toho mazotok ucpává póry a způsobuje vznik uhrů, černých teček a dokonce v krajních případech neštoviček či vodnatých nádorků.

Nejlepší způsob, jak těmto problémům čelit, je striktně dodržovat hygienu a používat přípravky pro očistu, vyváženost a pohodlí, připomíná list.
hit hej

Komentáře