Zadržování vody v těleZadržování vody v těle neboli retence, není sice nebezpečná, ale dokáže nám znepříjemnit život. Na mnohé ženy to může působit i značně depresivně. Obzvláště v době před očekávanou menstruací se může stát, že ženy přibírají na váze. 

Je to způsobeno nahromaděním vody ve tkáních. Tento stav je spjat s hormonálními změnami v průběhu menstruace.

Jaké mohou být příčiny?

Zadržování vody má několik příčin. Jednou z nich je nízká hladina progesteronu během čtrnácti dnů před menstruací.  S tím také souvisí hormony, které mají za úkol kontrolovat rovnováhu soli a cukru v těle. Narušená rovnováha tekutin pak vyvolává zadržování vody. Na zadržování vody se podílí především nesprávná životospráva. Přemíra konzervačních prostředků, nadměrná konzumace jídel s vysokým obsahem soli a přehnané „kafování" mohou udělat své.

Pohybový stereotyp

Jestliže v práci musíme dlouhodobě sedět nebo stát, krev neodtéká tak jak by měla a dochází k jejímu městnání v okolních tkáních a tím nám vznikne otok koncových částí těla a zadržování vody v oblasti pasu.

Jiná onemocnění

Také vážné zdravotní onemocnění může být příčinou zadržování vody. Běžně dochází k zadržování vody v období gravidity, při vysokém krevním tlaku nebo při cukrovce. V případě, že otečete bez zjevné příčiny, obraťte se raději na svého lékaře.

Opatření

  • Proveďte změny ve vašem jídelníčku (omezte solení, jezte 5 -6 x denně, nejezte konzervovaná jídla).

  • Doplňte si vitamín B, hořčík, vápník.

  • Omezte spotřebu alkoholických nápojů a kávy.

  • Věnujte se pravidelné pohybové aktivitě ( aktivní pohyb podporuje nejen krevní oběh, ale také pomáhá vylučovat přebytečnou vodu z tělních tkání).Obzvlášť vhodný je tanec, aerobní cvičení, intenzivnější chůze.

  • Dostatečný přísun tekutin ( aby mohlo se tělo mohlo detoxikovat je nutný pravidelný a přiměřený pitný režim).
     

autor: – bb –  
Foto: www.beautystylo.com