Nikdo nemá dokonale symetrickou postavu, a tak lze pozorovat různá velmi drobná zakřivení, která můžeme označit za něco, co je naprosto normální. Potom jsou tu ale i případy, kdy se může objevit často bolestivá Peyronieho choroba. Takto se daný problém se zakřivením oficiálně nazývá. A jak je to s možným řešením? Cesty dnes existují hned tři. Podívejme se na ně.

Léčba pomocí různých látek

Začínáme metodou, která se používá hlavně tam, kde zakřivení není zase až tak výrazné a kde se dá očekávat to, že se problém touto metodou napraví. Možností, jak narovnat křivý penis pomocí těchto způsobů, je více. Může jít o konzumaci různých tablet, nebo i aplikaci účinných látek přímo do penisu. O jaké látky se jedná nejčastěji?

  • Kolagenáza
  • Verapamil
  • Interferony

Nejde o látky jediné, jelikož pomoci může třeba i něco tak běžného, jako je koenzym Q10, vitamín E, stejně jako to může být třeba i L-arginin.

Nošení speciálního zařízení

Tato metoda je využívána hlavně v situacích, kdy je vysoká pravděpodobnost toho, že předchozí možnost pravděpodobně nezabere. Na penis se nasadí speciální mechanický přístroj, který ho může pomoci vyrovnat. Jeho použití může mít i jeden doprovodný pozitivní efekt, který mnoho mužů celkem dost láká. Tím je fakt, že nošením přístroje lze penis i prodloužit. Tato možnost už může stát za vyzkoušení.

V krajním případě operace

Jedná se o poslední možnost, a to v případě, že obě výše zmíněné selžou. Důvodem, proč se tento zákrok odkládá až na samotný závěr z daných možností, je stoprocentně to, že je nejenom celkem rizikový. Je tu i druhá věc, kterou moc mužů neocení. Vlivem daného zákroku může dojít dokonce i k tomu, že se penis může lehce zkrátit. A na toto by dobrovolně přistoupil jenom málokterý muž. Na druhou stranu musíme říci, že jsou situace, kdy jiná cesta v podstatě neexistuje.

 

Komentáře