Naše pleť je každý den vystavována vlivům počasí, prostředí kolem nás, UV záření a působení dalších faktorů. To všechno ji namáhá a poškozuje naši kožní bariéru. Zejména v zimním období naše pleť trpí kvůli mrazu, studenému větru a chladu. Udržte ji v pohodě a mějte zdravou a krásnou pleť. Jak na to? 

Péče o pleť je jednou z nejzásadnějších věcí pro zdravou a krásnou pokožku. Jelikož je neustále vystavována škodlivým faktorům, musíme jí trochu pomoci, aby byla zdravá, krásná a silná. Máme pro vás 10 tipů, jak pečovat o svou pleť v zimě.

  1. Používejte hydratační produkty – hydratace je v zimě klíčová, proto sáhněte po hydratačních produktech na čištění pleti i po hydratačních sérech a krémech. Dodáte tak pleti potřebnou vlhkost, kterou v zimě rychle ztrácí.
  2. Hledejte produkty s kyselinou hyaluronovou – nejlepší látkou pro hydrataci pleti je kyselina hyaluronová, která má skvělé výsledky a je k dostání samostatně jako sérum, ale také v kombinaci s jinými aktivními látkami, například v krémech nebo odličovačích.
  3. Přidejte do rutiny retinol – retinol je skvělý pro hebkou a jednotnou pleť a také bojuje proti projevům předčasného stárnutí pleti. Po jeho ranním použití ale nezapomínejte na ochranu proti slunci.
  4. Používejte SPF – ochranu proti slunečnímu záření používejte každý den v roce, nejen v létě. Zatažená obloha může klamat, ale UV záření k nám proniká i tak, proto svou pleť chraňte krémy s SPF i v zimě.
  5. Zařaďte do rutiny vitamin C – vitamin C přispívá k regeneraci, pomáhá se sjednocením tónu pleti a v boji proti nežádoucím účinkům UV záření. Pravidelným používáním bude vaše pleť krásně rozjasněná a pružná.
  6. Nezapomínejte na rty – používejte balzám na rty, který je zvláční a ochrání před mrazem. Není nic horšího než popraskané rty. Jednou za čas použijte také peeling na rty, abyste je zbavili odumřelých kožních buněk.
  7. Používejte tělové máslo – zejména v zimě je naše pokožka citlivá a rychle se vysušuje, proto je vhodné vyměnit klasické tělové mléko za hutnější máslo, které v pokožce uzamkne vlhkost.
  8. Myslete na ruce – i ruce si zaslouží vaši pozornost, mějte tak u sebe krém na ruce a používejte ho po každém mytí a ve chvílích, kdy cítíte suchost. Pokožku rukou ochráníte také nošením rukavic.
  9. Zkuste masku na obličej – pleťové masky jsou ideální, když chcete pokožce dopřát extra výživu a sobě chvilku relaxu. Zkuste ty plátýnkové, které jsou napuštěné výživnými látkami, nebo sáhněte po krémových či gelových maskách.
  10. Pijte hodně vody – pitný režim je důležitý vždy a pleť se vám za dostatečný přísun vody odvděčí tím, že bude krásnější a zdravější. Vyhněte se ale slazeným nápojům a velkému množství kávy a raději se držte čisté vody, kterou si můžete ochutit například citronem.

 

Zdroj obrázku: Irina Bg / Shutterstock.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015