infarktKaždá bolest v těle je způsobena nějakým vzruchem v organismu, který ale může ležet úplně na jiném místě. Je proto velmi důležité znát, která bolest je zanedbatelná a která signalizuje některá závažná onemocnění v těle.

Šest druhů bolesti, které byste rozhodně neměli ignorovat

  • 1) Srdce

Bolesti v hrudníku, v oblasti kolem srdce signalizují onemocnění srdce, stejně jako bolest v levé paži. Je to proto, že srdce vysílá impulzy kolem sebe a zasahuje i míchu. Pokud se s tímto druhem bolesti setkáte, měli byste co nejdříve navštívit lékaře a podrobit se přísným testům.

2) Plíce a bránice

Bolest v krku a svalová ztuhlost v horní části ramen může být ukazatelem na některé problémy spojené s plícemi a bránicí. Spolu s bolestmi vás také trápí problémy s dýchaním. Tato bolest je vyvolána špatným dýcháním a bránice tak vysílá vzruchy do páteře. Jestli na sobě pozorujete tyto příznaky, neváhejte s návštěvou lékaře.

3) Játra a žlučník

Bolesti v krku, v horní oblasti pravého ramene vystřelující až do prsou značí problémy s játry a žlučníkem. Tento stav je velmi vážný a musí být léčen co nejdříve.

4) Žaludek a slinivka břišní

Bolesti v přední a zadní části těla v oblasti žaludku naznačují špatnou funkci žaludku nebo slinivky břišní. Tuto bolest je velmi obtížné identifikovat, jelikož je jedna z nejběžnějších. Odpovídá o tom i fakt, že přibližně 50% lidí s chorobami postihující slinivku břišní zažívalo tyto bolesti, ale ignorovalo je, dokud se nestalo něco horšího.

5) Tenké střevo

Bolesti v břišní oblasti kolem pupku znamenají komplikace tenkého střeva. Tato bolest není tak běžná, ale je často ignorována, a proto pacienti s vážnými komplikacemi často skončí na chirurgickém stole. Tato bolest nejčastěji značí zánět nebo funkční poruchu střeva.

6) Ledviny

Bolesti začínající v dolní části zad a pokračují až do horní části nohou ukazují, že vás trápí ledviny. Ledviny jsou orgánem velmi důležitým a značně zranitelným, takže pokud vás zastihne tento druh bolesti, navštivte svého lékaře, který vám doporučí nejvhodnější terapii.

Je velmi důležité znát a umět identifikovat bolest, jelikož jednou vám to třeba může zachránit život. Naučte se tedy rozlišovat bolesti běžné od závažné. Jednou za to můžete být vy, nebo někdo ve vašem okolí, velmi vděční.

Foto: freeimage.com