Zvířata a Aloe VeraTak, jak blahodárně aloe vera působí na zdraví člověka, působí na všechny živé tvory. Domácí mazlíčky a hospodářská zvířata nevyjímaje.

Všechny přípravky, které používám se své veterinární praxí, jsou založeny na 97% stabílízovaném aloe vera gelu FLP, protože je shledávám důsledně více efektivní než jiné typy, které jsou v současné době k dostání. Stabilizovaný gel je k dispozicí ve formě orálního gelu nebo topíckých přípravků.

Orální přípravky

Tyto přípravky se používají na všechny případy, které ovlivňují buď epitelové tkáně nebo imunitní systém. Používají se rovněž jako všeobecné tonikum k povzbuzení dobrého zdraví.

Dávkování

Na rozdíl od běžných veterinárních přípravků, při jejichž použití jsem obeznámen se specifickými dávkami pro určité případy u různých druhů zvířat, při používání doplňkových bylinných přípravků, jako je aloe vera, nejsou aplikována žádná pevná a stálá pravidla. Proto není možné přesně stanovit dávky založené na určitém množství aktivního základu spojeného s tělesnou váhou. Ve své praxi jsem schopen vytvořit trvale prospěšné klinické zlepšení za použití dávek uvedených dole.

Když přijde na specifickou nemoc u uvedených druhů zvířat podávám jakékoli variace těchto množství, která přinášejí prospěšný účinek ověřený dlouholetou praxí. Orální přípravky mohou být podávány přímo do úst nebo přidány do potravy či vody. Mohou být podávány jednorázově, nebo pokud je tak upřednostňováno, denní dávka může být rozdělena do dvou nebo více částí a podávána v rovnoměrně rozdělených intervalech během dne.
  


zvíře

léčebná dávka na den

udržování a
všeobecné tónování
Křečci, myši (50-100 g)

2 ml

1/2 ml
Krysy, holuby, morčata, činčily, fretky, králíci (400 g-2 kg)

4 ml

1 ml
Kočky (5 kg)

20 ml

5 ml
Psi (30 kg)

60 ml

15 ml
Ovce, prasata (150 kg)

120 ml

30 ml
Krávy (500 kg)

250 ml

60 ml
Koně (500 kg

250 ml

60 ml

 

Toto jsou minimální množství, která používám u různých druhů zvířat, abych pomohl při specifických problémech. Jestliže je zvíře svého druhu obzvláště malé nebo naopak příliš velké, dávku úměrně snížím nebo zvýším Jako přibližného průvodce jsem uvedl typickou tělesnou váhu pro uvedené druhy. Při určitých stavech mohu dávat zvířeti i vyšší dávku v závislosti na specifickém problému.

Jakmile se symptomy zlepšují, redukuji hladinu na přibližně jednu čtvrtinu a rovněž tyto dávky jsem uvedl v tabulce výše. Toto zredukované množství může být použito jako všeobecný životabudič (tonikum) nebo jako prevence.

Ve své praxi používám orální přípravky z aloe vera u pacientů, kteří již užívají jiné veterinární přípravky. Zjistil jsem, že stejně jako u lidí zde mezi nimi nedochází k žádné škodlivé interakci, a proto jsou velmi bezpečné k souběžnému používání. Doporučuji, abyste, pokud máte zvíře, které již dostává léky od veterináře, získali před používáním jakéhokoli doplňkového výrobku jeho souhlas

veterinář David Urch, Velká Británie
Převzato z "IN TOUCHE" FLP UK, 1998


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015