Nikdy nehovoř o svých bývalých, neboť se tak dostaneš do nekonečného sporu o tom, kdo je lepší (jestli muži nebo ženy) a zda emancipace je výmysl nebo ne.

Pro něho:

Existuje několik způsobů, jak říci tomu druhému, že už s ním nechceš být. Vždy jsi mi to připomínal, když jsi hovořil o svých minulých partnerkách
a ujišťoval jsi mně, že ty jsi ten, který tuto zásadu nikdy neporušil, ať se stane cokoli.

Nevím, jestli to jen tak vyšumělo nebo se stalo něco, co změnilo tvůj názor
a vztah ke mně, vím, že jsem nikdy nehovořila o společné budoucnosti, ale přece prožili jsme něco hezkého a doufám, že to bylo příjemné i pro Tebe. Dnes je to jinak.

Doufám, že si našel své štěstí – ženu, která odpovídá tvým požadavkům nejen na krásu – blondýnka, štíhlá jak proutek, s hezkými plnými vnady (aspoň 4), ale která tě bude náležitě poslouchat, brát vážně, bude ti číst z očí a říkat, jak jsi úžasný. Bude ti vděčná (neskonale) za každou tvoji samozřejmě odvedenou mužskou práci (kapající kohoutek, navrtaná skobička na obraz) a bude s tebou sdílet zakouřený prostor tvého malého bytu. Nebude tě obtěžovat trapnými přednáškami o zdravé výživě, o výhodách radostného života a pozitivního myšlení. Věřím, že s tou druhou nebo další vyvolenou budeš prožívat krásné chvíle na večerních romantických procházkách, že se budete držet za ruku a v noci se k sobě budete tulit a milovat se až do rána. (tak jsem si to přála, když jsme byli spolu.)

Těš se, jak budeš o víkendu trávit ten nejkrásnější čas na tvé chaloupce, a tvoje a její děti budou těmi nejlepšími kamarády (nikdy jsem tam nebyla). Zkrátka našel sis svoji vyvolenou. A já Ti to přeji ze srdce.

Pro ni:

A Ty vyvolená, doufám, že ti nebudou vadit jeho nechutné mužské zlozvyky (potahování, chrchlání, dloubání se v dutinách a ….) řeči o emancipaci a o tom, jaké jeho bejvalky (byly jsme tři) byly nebo měly být a jak s ním osud těžce si zahrál. Tak ti posílám několik rad, abys svůj hezký vztah, který je vždy ze začátku zajímavý, perspektivní (říkáš, co všechno nebudu dělat tak, jak to dělaly ty přede mnou) vydržel a případný sňatek (ten už nikdy nechtěl) si absolvovala ke své spokojenosti:

– nikdy nehovoř o svých bývalých, neboť se tak dostaneš do nekonečného sporu o tom, kdo je lepší (jestli muži nebo ženy) a zda emancipace je výmysl nebo ne

– vždy se zeptej, zda si můžeš zajít na kávu se svými přítelkyněmi nebo kamarády (bude se sice divit proč se ho na to ptáš, ale v nevhodné chvíli ti to velmi rád připomene)

– nikdy mu nezakazuj to, co dělá odjakživa, protože jedině on může rozhodnout, kdy s tím přestat (kdykoliv můžu přestat kouřit)

– řádně mu naslouchej, neboť když ti sdělí, že by bylo dobré koupit už nové auto, tak se ho zeptej, jestli nechce půjčit nebo zda mu nemáš přispět,

– na každý dárek reaguj výslovně co nejradostněji i když už máš čtvrtý kus (hodinky, zlatý řetízek s písmenem, neidentifikovatelný olej do koupele – stejně ho nenosíš nebo tento druh nepoužíváš)

– nedosahuj v práci vyšších postů – tvé snažení a úroveň by se ti mohla vrátit v jízlivých slovíčkách o tom, když bereš takový plat, tak musíš něco vydržet. (kdybych bral takový plat tak taky zůstanu o půl hodiny déle)

– neříkej, že ti zvedli plat, dostala jsi prémie – nech o sebe pečovat

– děti jsou jeho životní láska, takže nikdy nepočítej s tím, že budeš na prvním – druhém místě (má 2 děti)

– nikdy neříkej, co si tví příbuzní a známí pořídili, kde byli na zahraniční dovolené – těžko budeš odpovídat na otázku, kde na to vzali

– buď dochvilná, neboť jakékoliv zpoždění se setká s nápadně změněným výrazem v jeho tváři (raději vyjeď o hodinu dříve, i kdybys měla čekat před vchodem)

– vánoce si naplánuj tak, abys nebyla sama o svátcích, většinou má u sebe děti a navštěvuje svého otce – takže si najdi vhodný program.

Ještě by se našlo pár rad, které ti pomohou být šťastná, ale když tak nad tím vším znovu přemýšlím, nejlepší je poznání sama na sobě. Z počátku Vašeho vztahu se budeš snažit dodržet všechny tyhle zásady, ale pokud jsi jenom trochu normální a sebevědomá, pak zjistíš, že se ubíjíš, že život chceš žít trochu jinak než jenom na gauči a možná že na konci vztahu přidáš pár rad pro další zoufalkyni.

Nevím proč, ale všechny mé kamarádky mají celkem přijatelné, některé dokonce báječné manžely, jedna dobrá přítelkyně po létech strádání s podobným mužem, strávila několik let, než přišla na to, že existují i jiní muži (nebo má jen pár zkušeností?) a dnes mi poslala oznámení o svatbě. Celkem ji závidím. A to upřímně. Ale také ji to přeji. Protože najít muže, se kterým chceš být, je dnes těžké.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015