Dnes mi je 20 a mámě 36let. Kdo nás nezná, myslí si, že jsme sestry. Máma vypadá hrozně mladě a moc hezky. Není vdaná a tak si dost užívá života, ale to mi nevadí, protože nikdy své milence nevodí k nám domů. Teda nevodila…

Není to tak dávno, kdy jsme se známými vyrazili na diskotéku. Chodíme tam v partě, i s mámou a její kamarádkou. A právě ten večer jsem se seznámila s krásným klukem. Bylo mu 26 a byl jako obrázek, jako manekýn z časopisu. Jmenoval se Kristián, ale všichni mu říkali Kristi.

Úplně jsem se do něj zbláznila. Máma mi říkala, že vedle něj vypadám jak panenka, že nám to hrozně spolu sluší.

S Kristim jsme se začali pravidelně vídat a bylo to fajn. Milování s ním bylo pokaždé nádherné a když jsme se třeba tři dni neviděli, hrozně mi chyběl, stýskalo se mi.

Když jsme spolu byli druhý měsíc, poprvé mi přišlo, že je nějaký jiný. Zamyšlený, nebo smutný, těžko říct. I když jsem se ho ptala, nikdy nic neřekl, jen to, že má starosti v práci. Uvěřila jsem.

A pak, jednoho dne, kdy byl v Praze na školení, jsem se vrátila asi o dvě hodinky dřív z práce a našla mamku v posteli. Spala. Myslela jsem, že jí je zle a tak jsem ani nedutala. Jenže.. máma spala nahá a já uviděla na jejím stehně cucflek. Stejný, jako jsem měla já po každém milováním s Kristim.

No, ještě když si teď na to vzpomenu, je mi zle. Tenkrát jsem se málem pozvracela.

Začala jsem šíleně řvát, ječet: Ty spíš s Kristim mami?!!!!!, byla jsem úplně mimo. Nedivila bych se, kdyby to tehdy se mnou šlehlo o zem.

Máma vyletěla z postele, vykulená, co se děje.
Vše popřela, řekla, že jsem blázen a že si mám dát panáka!
Tak jsem stáhla kalhoty a ukázala jí, co mám na noze. Úplně stejný cucák, na stejném místě jako ona!

Seděla a jen koukala. A pak se začala omlouvat. Že jí to mrzí, že ví, že se to nemělo stát, že to byl úlet, že to nic neznamená… No, napovídala toho tolik, že už ani nevím, co řekla a co ne.

Večer jsme se opily a slíbila mi, že se to už nebude opakovat. A že Kristimu nic neřekneme. Že to bude naše tajemství.

Je to máma a tak odpuštění je daleko lehčí.

Kristimu jsme opravdu nic neřekly. Já s ním chodím dál a věřím mámě, že svoje slovo plní. Nejhorší je, když se ale sejdeme všichni tři. Cítím se v tu chvíli úplně šíleně. Hlavně, když Kristi mámě vyká a přitom já vím, že spolu spali, a že je to komedie.

Ale nechci, aby věděl, že já vím. Chci na to zapomenout. A chci, aby všechno bylo jako dřív. Snad se to povede.

Autorka: Lada

Komentáře