AmetystAMETYST
Učí nás odevzdanosti a důvěře silám univerza. Jeho mírné vibrace uklidňují a navozují stav, v němž se rozplynou strach, starosti i zloba a duše se může otevřít vyššímu poznání.V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tím, že sjednocuje protikladné síly červené a modré barvy, vnáší rovnováhu a stabilitu do vztahu mezi mužem a ženou. 

Pod vlivem ametystu přijímáme snadněji tajemství života, jež jsou samotným rozumem nepostižitelná. Ametyst vyjasňuje vidění a sny. Učí nás pokoře, zajišťuje podporu vyšších sil, pomáhá intuici a meditaci. Ametyst se používá při všech poruchách způsobených napětím, stresem či nezpracovanými zážitky.

 

CITRÍN
Je symbolem pohody, tepla a vitality, jistoty a důvěry. Jeho vyzařování zjemňuje energii 3. čakry, jíž zpracováváme naše životní zkušenosti a pocity. Citrín pomáhá uvolňovat blokády, které si v solar plexu vytváříme potlačováním emocí a vytěsňováním pocitů namísto jejich projevením a vyjádřením. Jeho energie je velmi jemná a laskavá. Pod jeho vyzařováním se 3. čakra stále více vyjasňuje a uvolňuje, přichází rostoucí spokojenost a tím pádem jsou lépe uskutečňována přání s cíle s větším klidem a vírou.Tímto způsobem citrín přitahuje vnitřní i vnější bohatství. Posiluje naše vnitřní světlo.
 

GRANÁT 
Dodává sílu vůle, impuls, sebedůvěru a úspěch. Vzbuzuje radost z činnosti a zároveň propůjčuje výdrž, abychom dovedli do konce to, co jsme si předsevzali. Podněcuje sexuální energii a mění ji ve tvořivou sílu. Pomáhá posílit lásku srdce nad lásku těla i rozvoj obrazové představivosti, umožňuje vidět věci skryté. Chrání před nebezpečím a neštěstím. Podporuje tvorbu krve, oživuje krevní oběh.
 

JANTAR
Daruje radostnou mysl a tichou důvěru, zajišťuje úspěch v podnikání. Předává poselství, že život je v podstatě slunce a teplo a tím nás zbavuje strachu, který znemožňuje realizaci naší osobnosti a zároveň prohlubuje náš úsudek i meditaci. Pomáhá stabilizovat vyšší energie na tělesné úrovni , aby je tělo mohlo využít ke svému léčení.
 

KARNEOL
Probouzí pocit příslušnosti a lásku k naší mateřské planetě Zemi a schopnost vážit si jejich darů. Učí nás zaměřit pozornost na současnost, prožít naplno dnešní den a s radostí plnit dnešní úkoly. Daruje vitalitu a schopnost soustředit se. Jeho zemitá síla má zvláštní význam pro ty, kdo mají nestálého ducha, jsou roztržití nebo zmatení a těžko hledají v životě směr. Karneol nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti.
 

KŘiŠŤÁL
Je dokonalý nositel čistého světla.Spojuje s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Nabíjí neustále novou, čistou energií.Prohlubuje intuici a meditaci.Má schopnost zbavit síly záporné vibrace, je to silný ochranný kámen. Ve snech chrání duši na cestách do jiných dimenzí. Vyrovnává, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády, brzdící volný tok energie v těle a nabíjí novou vitalitou.
 

PERLA
Svým tvarem a leskem symbolizuje ženskost, svým způsobem vzniku ( po vniku cizorodého tělíska do mušle a jeho drážděním se mobilizují ochranné síly mušle, jež obklopí vetřelce perletí) ukazuje, že všechny bolestné zkušenosti, s nimiž nás život konfrontuje, znamenají vlastně možnosti růstu. Perly pomáhají zpracovat citový balast a přitom neustále připomínají harmonii a krásu naší bytosti.
 

RUBÍN 
Symbolizuje sílu lásky a života, jakož i oheň čistoty a přeměny. Odhaluje, že sexualita je výrazem prapůvodní tvořivé síly života a povyšuje tělesnou lásku takovým způsobem, že se v ní naplňuje naše nejhlubší touha po dokonalejším duchovním spojení. S rubínem lze prožít ve vztahu k partnerovi celou škálu hloubky citů. Je to také vynikající ochranný kámen, daruje statečnost a odvahu. 
 

RŮŽENÍN 
Vyvolává něžnost, mírnost a lásku. měkkými vibracemi obklopuje duši.Léčí zranění srdce, pomáhají mu otevřít se , odstranit z něho blokády, zabraňující proudění lásky a radosti ze života. . Učí odpouštět – nám samotným i ostatním. Pod jeho vlivem jsme schopni lépe vnímat krásu všude kolem sebe. Jako kámen umělců oživuje fantazii. Svojí laskavou energií je též velmi vhodný pro děti.
 

TYRKYS 
V jeho barvě se spojuje modř nebes a zeleň naší Země. Sjednocuje inspiraci a vyšší ideály. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Má přirozenou schopnost přitahovat z Vesmíru kladné, posilující energie.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015