Richard GereLidé, před svým jedem se neschováte. Existuje a najde si vás. Jak prohlásila matka mého přítele: „Kdybych věděla, že můj život skončí takhle, žila bych ho naplno a užívala si všechno, co mi zakazovali!"

Zlatá slova! Každý by se je měl naučit nazpaměť!

Maminka mého přítele se celý život zdravě stravovala. Nikdy nepila alkohol, nikdy nejedla nějaké „špatné“ jídlo, každý den cvičila, byla vždycky pohyblivá a aktivní, užívala všechny vitamíny a užitečné přípravky předepsané lékařem, nikdy nechodila na sluníčko nenatřená krémem s vysokým UV faktorem a když náhodou, tak jen na malou chvilku, zkrátka chránila své zdraví, jak jen to vůbec bylo možné. A dnes, v šestasedmdesáti letech, má rakovinu kůže a kostí a osteoporózu vysokého stupně.

Otec mého přítele jí slaninu, máslo, všechno, co doslova plave v oleji. Nikdy, opravdu vůbec nikdy se nezabýval žádným sportem, každé léto se nejmíň jednou spálil tak, že se pak loupal ještě dva měsíce, žil si zkrátka naplno po svém, absolutně bez ohledu na nějaká doporučení a rady okolí. Je mu 81 a lékaři prohlašují, že má zdraví mladého člověka.

Lidé, před svým jedem se neschováte

Existuje a najde si vás. Jak prohlásila matka mého přítele: „Kdybych věděla, že můj život skončí takhle, žila bych ho naplno a užívala si všechno, co mi zakazovali!»

Nikdo z nás se odsud živý nedostane, takže se k sobě laskavě přestaňte chovat jako k něčemu druhořadému. Jezte dobré jídlo. Procházejte se na sluníčku. Skákejte po hlavě do oceánu. Dělte se o všechno, co vám leží na srdci.

Buďte hloupí. Buďte hodní. Buďte divní. Na nic ostatního stejně není čas.

 

Richard Gere

Komentáře