zlatý kohoutOdborníci z tradiční čínské medicíny přicházejí s velmi zajímavým tvrzením. Věříte tomu, že nemoci, které nás v životě provázejí, stejně jako zdraví, mohou spočívat v nesouladu/souladu mezi prvky Jin a Jang?

Ztracením rovnováhy mezi vnitřními orgány tak způsobuje řadu nemocí a rozvoj jejích projevů k vyššímu stupni. Není zrovna snadné pochopit, že by to tak mohlo být, protože ne každý oplýváme znalostmi z oblasti čínské medicíny.

Zvláštní na tom je však to, že pokud poznávání teorie chcete rozumět a najdete ten způsob, budete z toho mít jen a jen užitek. Vaše tělo nalezne vzájemnou harmonii a nemoci se vám budou spíše vyhýbat. Navíc jste nyní dost energeticky silní, abyste jejich útok odrazili.

V čínském sbírce medicíny je uveden jedno jednoduché a velmi účinné cvičení, které se nazývá „Zlatý kohout stojící na jedné noze“. V této poloze si nacvičíte soustředění.

Krev se dostává do dolních končetin, což má pozitivní vliv na jejich prokrvení a zlepšuje zdravotní stav při nejrůznějších chorobách, např. diabetes, osteoporóza, radiculitis a atrofii cerebellum.

Stejně dobře ovlivňuje i symptomy jako bolesti hlavy, závratě, bzučení v uších a ztrátu rovnováhy. Kdo má problém s chladnými končetinami, měl by s tímto cvičením okamžitě začít.

Dle čínské alternativní medicíny tato technika léčí příčinu onemocnění a dokonale stimuluje imunitní systém organismu. Zlepšuje vlastní sebedůvěru a regeneruje emocionální stabilitu v těle.

Jak tento cvik provádět:

Zavřete oči a přiložte ruce podél těla, zvedněte ze země pouze jednu nohu a stůjte v této pozici po dobu pár sekunda interval postupně prodlužujte až na několik minut. Názornou ukázku (ačkoli není cvik nijak náročný) můžete shlédnout na tomto VIDEU.

Je velmi důležité, aby vaše oči zůstaly zavřené po celou dobu. V tomto případě zrak nebude schopen udržet rovnováhu a začne se zapojovat mozek, který má za úkol udržet balanc společně v kontaktu s vnitřními orgány.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet toto cvičení, začněte tedy s trénováním několika sekund na každé noze a pomalu zvyšujte délku intervalu. Toto cvičení není obtížné a může být prováděno každé ráno po probuzení.

Nepodceňujte toto cvičení, protože pomáhá v prevenci závažných onemocnění a má současně i pozitivní vliv na aktuální stav nemocí.

Komentáře