Jsou určité typy mužů, které ženy milují. I když nejsou zcela krásní nebo nemají vysoké postavení. Jsou ale také muži, kterým je lepší se vyhnout i přesto, že se zdají být bonitní pro náš život. Zkusím vám v dnešním článku poodhalit, kteří muži nejsou pro život zcela vhodní, a také se zaměřím na to, proč vlastně.

Typ # 1 – Ten věčně hodný, co by pro vás udělal maximum

Zcela jistě si takový typ muže vybavujete. I když se ze začátku zdálo, že tento muž bude zajímavý, čím déle spolu jste, tím více zjišťujete, jak je do vás až přehnaně zamilovaný. Jak udělá, cokoliv si zamanete, se vším souhlasí. Dokonce se přeorientuje z jeho zájmů na ty vaše, abyste trávili čas společně. Takový muž je však pro většinu ženy po nějaké době naprosto odpudivý. A proč vlastně? Každý vztah by měl být rovnovážný a oba dva by měli mít pocit vzájemného respektu.

Jak ale chcete respektovat člověka, který nemá vlastní názor a ve všem se vám přizpůsobuje? My ženy navíc potřebujeme zpětnou vazbu při debatách s naším nejbližším a také někdy vyžadujeme od muže lehkou dominanci, která je pro nás signálem toho, že má muž ve společnosti určité postavení. Ten věčně hodný „ťuňťa“ ženu baví pár měsíců a poté s ním většinou nastává totální nuda.

Typ # 2 – Ten bohém, jehož kapsa zeje prázdnotou 

Zde narážíme na věčné debaty o tom, zda je pro ženy primární, kolik má muž peněz nebo ne. Já osobně tvrdím, že primárně žena nehledí na finanční situaci druhého a ani to není rozhodující moment pro to, jakého partnera si vybíráme. Zároveň ale tvrdím, že schopnost materiálně zabezpečit rodinu, na to hledí u možného partnera každá žena. Tak, jak údajně muži hodnotí sexuální potenci partnerky hned na prvním rande, kvůli možnému oplození.

Z reálného hlediska je úvaha žen zcela pochopitelná. Pokud budu mít vedle sebe muže, který nedokáže vydělat peníze a zabezpečit přinejmenším sebe (protože my ženy už to u sebe umíme), jak s ním mohu prožít příjemný život? A hlavně, jak budu moci vychovat naše děti podle svých představ? Navíc, muž, který není schopen vydělat dostatek peněz, nebude se sebou nikdy spokojený a bude si připadat méněcenný. I s tím vy, jako jeho partnerka, budete muset pracovat a poslouchat celé dny o jeho neúspěších a bolestech.

Pokud tedy můžete, najděte si muže, který umí být úspěšný. A když máte spasitelské tendence, pomožte mu s jeho podnikem, prací, osobním růstem. Nežijte však vedle muže, který se nechce dlouhodobě poprat s vlastním neúspěchem. Nikdy vedle něj nebudete šťastná.

Typ # 3 – Ten, který má vždycky pravdu

Lidé, kteří nejsou schopni přiznat chybu a tvrdě si přes všechno stojí za svým, s nimi se nedá žít. Jedinou šancí je, že se daný probere, své chování si uvědomí a začne na sobě pracovat s koučem. Muž, který je názorově dominantní, vás nikdy nebude poslouchat a ani s ním nebudete mít pocit, že něco společně vytváříte. Jedinou možností, jak s takovým mužem vydržet, je podřídit se mu a vlastně se vzdát jakéhokoliv vlastního názoru. Budete muset vědomě přiznat, že jste žena bez názoru a že raději mávnete rukou a budete mlčet.

Nevím, jak vám, ale mně přijde jako holé šílenství takový život prožít. Kromě toho chlap, který nepřizná chybu a má vždycky pravdu, je nesnesitelný i v pracovní oblasti jako nadřízený i kolega. Je tedy velice pravděpodobné, že nebude oblíbený v kolektivu a je otázkou času, kdy s ním budete řešit i pracovní potíže. U kterých si stejně nenechá poradit, protože on má vždycky pravdu.

Typ # 4 – Ten, který vás psychicky nebo fyzicky týrá

I tento typ muže sem musím zařadit. Můj dědeček říkával: „Ženu ani květinou neuhodíš“ a měl v tom velkou pravdu, nemyslíte? My ženy jsme stvoření citlivá a přesto, že se někdy chováme hystericky a dokážeme naše muže dohnat k šílenství, neměly bychom od partnera trpět fyzické ani psychické násilí. Dává tím totiž jasně najevo, že pro něj ve vztahu nejste rovnocenný partner, navíc si na vás dost pravděpodobně léčí své mindráky a agresivitu, v něm zakořeněnou.

Muž, který je ochoten vás vidět plakat, je schopen vás uhodit anebo je schopen vás psychicky vydírat, od něj dejte ruce pryč. Pokud s takovým mužem zůstáváte, nevážíte si sama sebe a měla byste zapracovat na vlastní hodnotě.

Závěrem

To, jaké muže si do života přitahujeme, z velké míry závisí na našem vztahovém naprogramování z období našeho dětství. Dnes jsem vám ukázala, jakým typům mužů je lepší se vyhnout, avšak pokud neodhalíte klíč k tomu, proč si tento typ přitahujete, budete stále na začátku. Najměte si kouče, se kterým můžete své emoční naprogramování odhalit, anebo vám doporučuji CD Aleše Kaliny o Emočních rovnicích, které najdete na www.emocni-rovnice.cz

Autor: Lenka Černá

Komentáře