Spíme-li v harmonické ložnici jsme ráno plní energie a připravení na další pracovní den (a nelze opominout ani pozitivní vliv těchto energií na náš intimní život). Pokud pracujeme doma, ať jako účetní, masér, nebo učitelka hudby, musíme si zajistit nerušené prostředí pro naši práci. I zde nám Feng-shui může výrazně pomoci.

Na tomto místě není možné podrobně popsat všechny oblasti, které může správná aplikace metod Feng-shui ovlivnit. Pro základní představu stačí zatím říci, že hlavní oblasti, které Feng-shiu posuzuje jsou : obl. zdraví a spokojenosti, obl. znalostí, obl. kariéry a obchodu, obl. cest a přátel, obl. dětí a rodiny, obl. lásky a manželství, obl. slávy, obl. bohatství a hojnosti. Samozřejmě velmi záleží na vzájemné harmonii a vyladění těchto oblastí. Všichni si jistě snadno představíme, že např. nerovnováha v obl. zdraví nepříznivě působí na náš pracovní výkon (obl. kariéry), tím i na finanční zisk (obl. bohatství) a dále na partnerské a osobní vztahy (obl. manželství, obl. přátel)… Tímto způsobem by se dalo pokračovat téměř donekonečna a příkladů bychom jistě našli velmi mnoho.

Všechny výše jmenované oblasti je potřeba zohlednit vzhledem k zájmům a životní orientaci jednotlivce, dříve než přistoupíme k potřebným úpravám. Na rozhodování o změnách v prostoru mají vliv světové strany, ale je potřeba vzít v úvahu také datum narození (dle čínského horoskopu). K úpravám lze použít vhodné umístění světel, zrcadel, obrazů, křišťálů, čínských kaligrafií, zvonkoher a dalších dekorací.

Mít byt, nebo kancelář zařízenou podle pravidel Feng-shui neznamená, že bude v čínském stylu s typickými doplňky (i když i to je možné). Vaše prostředí může být romantické, modernistické, plné starožitného nábytku a luxusních doplňků, nebo úplně jednoduché a účelné. Může to být vila o dvanácti pokojích, stejně jako garsoniéra na sídlišti. Důležitá je totiž harmonie a s ní spojená pozitivní cirkulace energie obohacující váš prostor.

Vždy je důležité si dobře rozmyslet co od života opravdu chceme. Nevyváženost prostředí může způsobit i přílišné osobní zaměření na určitou oblast života a tím současné ochuzení o další aspekty nutné pro harmonický život.

Výběr prostředků pro harmonizaci oblastí je třeba provádět pečlivě a opatrně. Pro ilustraci si dovolím uvést jeden příklad ze své praxe : Mladý muž (asi 30 let) nepříjemně pociťoval absenci partnerky ve svém soukromém životě. Rozhodl se tedy podle pravidel Feng-shui podpořit oblast lásky a manželství. Změnil dekorace a použil obrázek symbolizující „hojnost něžné ženské energie“. Získal to, co jeho dekorace představovala, ale bohužel ne v jedné osobě. V krátké době se objevilo hned několik přítelkyň. Jeho počáteční nadšení se za čas opět změnilo v obavy, že nikdy nenajde stálou partnerku. Konzultovali jsme tuto situaci a změnou dekorací zdůraznili jeho opravdovou touhu po životní partnerce. Asi po jednom měsíci se skutečně objevila. On sám má pocit, že se v tomto případě kvantita změnila v kvalitu. K tomu mu nemohu přát nic jiného, než hodně lásky a štěstí.

Sdílet
Předchozí článekKRIZE I.
Další článekTANEČNÍ TERAPIE I.

Komentáře