Tak tehdy pro páry jako jsme my lékařská věda udělala vše, co bylo v jejích možnostech..O dětech ze „ zkumavky „ se mluvilo jako o něčem, co existuje, ale téměř v laboratorních podmínkách a běžně se asistovaná reprodukce nenabízela. Takže jsem se smířila s osudem a říkala jsem si: „ lepší jedno dítě než žádné dítě. „

Můj život prošel mnoha osobními i kariérními zvraty, v 45ti letech jsem se znovu provdala, získala tak dvě překrásné vnučky, kterým se snažím věnovat, samozřejmě pokud mám čas a toho zase tolik není. Můj život plyne lehce a krásně, mám fantastického manžela, ale ta touha po dítěti tam je pořád. Samozřejmě už nejsem ve věku, kdy bych mohla mít vlastní.

Napadla mě ale jiná věc. Všimla jsem si na svém webu výměnného banneru, který nabízí děti z chudých států k tzv. „ adopci na dálku „. Ihned jsem se šla podívat na jejich web a zjistila jsem, kolik krásných a chytrých dětí čeká na svoje „ adoptivní rodiče „ s tím, že jim umožní chodit do školy a zajistí jim tak vzdělání, bez kterého by ve svých zemích nemohly pomyslet na nic jiného než práci nádeníka, bez kterého by byly odsouzené žít v chudobě a opovržení.

Prošla jsem několik stránek a okamžitě mě upoutala krásná indická dívenka jménem VANI. Neváhala jsem ani na chvilku, přečetla jsem si o jejích rodinných poměrech a okamžitě jsem se písemně spojila s pracovnicemi, které mají „ adopci „ na starost. Do pár dní jsem zaplatila 4 900,- Kč, což jsou peníze, za které bude umožněno „ mojí „ Vanince chodit do školy, přispěje se jí na oblečení a k Vánocům dostane dárek. Vytiskla jsem si okamžitě její fotografii a Vaninka byla od prvního dne s námi. Postavila jsem jí v obýváku tak, abychom se na ni mohli neustále dívat a představila jsem ji celé rodině. Všichni ji vzali na vědomí a okamžitě jí zařadili mezi sebe. No a já Vám dnes „ svoji „ VANI představím. Jednou za čas Vám o ní napíši něco nového, budu aktualizovat fotografie tak, jak bude růst a sdělovat Vám o ní všechny novinky. A možná bych na Vás chtěla trochu apelovat. Na celém světě, nejen u nás, je obrovské množství dětí, které nemají podmínky k plnohodnotnému vzdělání, a tudíž ani životu. Vy jim za 5 000 Kč můžete zajistit to, co jejich rodiče nemohou. Vím, že pro někoho je 5 000 Kč hodně, ale je spousta lidí, které je utratí za pár chvil a vlastně ani neví za co. Zkuste se nad tím zamyslet, zkuste těmto dětem pomoci. Najdete je na stránkách: www.charita-adopce.cz Jsou různého věku, chlapci i dívky…a touží po jediném: aby o ně měl někdo zájem a aby jim byl umožněn lepší život než žijí jejich rodiče.

POMOZTE JIM….

Iva Hédlová a dcera VANI

Komentáře