• Cvičte svým vlastním tempem.
 • Naslouchejte svému tělu.
 • Nikdy nepoužívejte sílu.
 • Uvolněte celé tělo.
 • Jste lehká jako peříčko.
 • Trojnásobně zpomalený pohyb.
 • Nikdy se s nikým nesrovnávejte

  Tato slova se stanou součástí vašeho života, ať děláte cokoliv. Jsou důležitá pro cvičení, jídlo, práci i zábavu, pro rodinný život i pro chvíle, které trávíte o samotě. Kondiční filozofie spočívá v použití toho, co máte k dispozici. Všechno se dá zdokonalit. Nikdo nemá dokonalé tělo. Nikdo nemá dokonalý život. Musíme si najít to, co nám pomůže ke štěstí, zdraví a tvořivosti.

  Klíčem je vždy vytrvalost. Proto nefungují bleskové redukční diety a ani fungovat nemohou. Proto jsme tak často zklamané a zmatené. Nevíme, kterým informacím máme veřit, když si mnohé tak protiřečí. Jeden měsíc je nejdůležitější cholesterol. Nebo gramy tuku. Máme jíst dostatek těstovin a složitých sacharidů . Ne, to ne – někdo právě přišel na to, že se po těstovinách tloustne. Cholesterol je špatný. Jéje! Zapomněla jsem vám říct, že určitá forma cholesterolu je dobrá. Je to pravda? Jedna tabulka ukazuje, že máte vážit tolik a tolik kilogramů. Jiná tabulka říká, že tolik vážit nemáte! Všechna relaxační kalanetická cvičení nestačí, abyste se uklidnila a nekřičela samým zoufalstvím. Navzdory stovkám knih v knihovně a na knižních pultech je cesta k dobré kondici založená na zdravém rozumu – je však obtížné použít ho v praxi. Ukáži Vám, jak spojit kalanetiku ( která vám dá sílu a pružnost ) s nějakým aerobním cvičením ( např. chůzí, plaváním nebo kardiokalanetikou) a jednoduchou dietou s malým množstvím tuků.

  Dá se to říci ještě jinak:

  Jak rychle zestárnoutJak zůstat mladá
  Jezte špatněJezte dobře
  NecvičteCvičte pravidelně
  KuřtePřestaňte kouřit
  Spěte špatně a máloSpěte dobře a klidně
  Pijte alkoholPijte vodu
  Stěžujte si na své zdravíUdělejte něco pro své zdraví
  Litujte seRadujte se ze života

  Netroufám si vám slíbit, že vám kalanetika nebo jakékoliv jiné cvičení prodlouží život, ale můžu vám slíbit, že vám cvičení zlepší kvalitu života. Posílíte srdce a všechny ostatní svaly a kosti v těle nezávisle na tom, kolik vám je let.

  Iva Hédlová posle Callan Pinckneyové