Tato kolekce se bude prodávat výhradně ve všech značkových prodejnách Lindex ve Švédsku, Norsku a Finsku a také ve vybraných prodejných v dalších zemích, a to od 1. října 2010. Kolekce bude nazvána Růžová kolekce s Narcisem Rodriguezem a výtěžek z jejího prodeje bude použit na výzkum rakoviny prsu, přičemž část peněz získá nadace proti rakovině Cancer Foundation.
 
Newyorský návrhář Narciso Rodriguez se proslavil díky svým překrásným, propracovaným a žensky působícím šatům. Dostalo se mu celé řady prestižních ocenění v oblasti módy a jeho modely jsou mimořádně oblíbeny u mnoha slavných žen.
 
„Pro naši Růžovou kolekci jsme si vybrali návrháře dámské módy Narcisa Rodrigueze, protože jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení jeho překrásný styl a ženské siluety. V říjnu si naši zákazníci milující módu budou moci zakoupit tuto exkluzivní, avšak přesto cenově přijatelnou kolekci a při tom zároveň podpořit výzkum rakoviny prsu,“ řekl Göran Bille, výkonný ředitel společnosti Lindex.
Je to poprvé, kdy společnost Lindex navázala spolupráci s mezinárodním návrhářem, a Růžová kolekce s Narcisem Rodriguezem bude také prvním krokem k výraznějšímu zapojení společnosti Lindex do boje proti rakovině prsu.
 
„Mám pocit, že Růžová kolekce je skvělý nápad, a doufám, že mnoho žen ocení tuto kolekci i myšlenku, která za ní stojí, a svým nákupem přispějí na tuto dobročinnou kampaň,“ uvedl Narciso Rodriguez.
 
Rodriguez celkem třikrát získal ocenění Rady amerických módních návrhářů (CFDA) a je celebritou ve světě módy, která mimo jiné pravidelně obléká takové osobnosti, jako je první dáma USA Michelle Obamová, Sarah Jessica Parkerová, Rachel Weiszová, Jessica Albová a Claire Danesová.
 
Fakta – Narciso Rodriguez:
          Narodil se v New Jersey rodičům kubánského původu, vzdělání získal na prestižní Parsonově škole designu v New Yorku.
          V roce 1985 začal vedle Anne Kleinové pracovat pod vedením módní návrhářky Donny Karanové. V roce 1991 Narciso přešel ke značce Calvin Klein, kde působil jako návrhář dámských kolekcí.
          Později jako hlavní návrhář značky Cerruti získal Narciso mezinárodní uznání za návrh svatebních šatů s diagonálními prostřihy pro svou přítelkyni, Carolyn Bessetteovou, která šaty oblékla na svou svatbu s Johnem Kennedym, Jr.
          V letech 2002 a 2003 se Rodriguez stal prvním návrhářem v historii, který získal dvakrát po sobě ocenění Rady amerických módních návrhářů (CFDA) jako nejlepší návrhář dámského oblečení roku.
 
Bližší informace naleznete zde:
 
Peter Andersson, Lindex, tel.: 725 865 795, email: peter.andersson@lindex.com
Karin Cífková, Communication Works, tel.: 737 283 022, email: karin.cifkova@comworks.cz
 

Komentáře